Yurtdışından iphone almak

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Ben ispanya ya gidecegim,ve oradan iphone 7 almak istiyorum .18 yasından kucugum . pasaporta felan kayıt gerekirmi yoksa direk alıp gelebilirmiyim???

Starbowl

Profesör
Pasaporta kayıt gerekiyor bildiğim kadarıyla. IMEI kaydı da gerekiyor. Eğer profiline yaşını doğru yazdıysan senle yaşıt tanıdığım da amerikadan 6s almıştı kendine.

Ben ispanya ya gidecegim,ve oradan iphone 7 almak istiyorum .18 yasından kucugum . pasaporta felan kayıt gerekirmi yoksa direk alıp gelebilirmiyim???
Merhabalar, yurtdışından alınan her telefon için pasaport kaydı gereklidir. Sim kartı telefona taktığınızdan itibaren kayıtsız kullanmanız için 4 ay süre verir, daha sonra kayıt yaptırma zorunluluğunuz vardır. Forumdan şuana kadar araştırıp öğrendiğim bu :)

Öncelikle 18 yaş altında isen Annen-Babanın e-devlet'inden Telefon kayıt kendi üstünede 2'sininde üstüne kayıt ettirebilirsin.
149TL gibi bir ücreti vardı yanılmıyorsam.
Turkcell-Turk Telekom-Vodafone gibi operatörlerden kayıt ettirirsen üzerine 50TL fark koyabiliyorlar.
Bu arada seri numarası uyumlu ise Türkiye de 1 yıl garantisi vardır.
Türkiye hariç diğer Avrupa ülkelerinde bu cihazların garantileri ülkenin yasasına göre süre olarak değişmektedir 1 yıl olsada 3 yıl olsada size garanti verirler.

stat counter