Yurtdışından getirilen telefonların kayıt ücreti arttı (Oh Olsun)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Cumhurbaşkanlığı'nın, "Yolcu Beraberinde Getirilen Telefon Kullanım Harcı Tutarının Yeniden Belirlenmesine Dair Karar” Resmi Gazete’de yayınlandı.
Yolcu beraberinde getirilen cep telefonu maktu harç tutarı 3 kata yakın artıyor. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre Türk vatandaşların yurt dışından yanlarında getirdikleri cep telefonları için ödenecek harç ücretinde değişiklik yapıldı. Maktu harç tutarı 500 TL olarak yeniden belirlendi. 2017 yılında 149.20 TL olan vergi, 2018’de 170.70 TL olarak yenilenmişti.

Yurtdışından getirilen telefonların kayıt ücreti arttı (Yurtdışından telefon getirmek için yapılması gerekenler)

Karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

---
Bu rakam şahsi görüşüme göre çok az :) Ekonomi kalkınacak, şahlanacak. Daha çok zam, zam, ZAM. :cool:

Sürekli telefon almıyoruz yurtdışından getirmiyoruz bir kere ver ne olacak diyenler çıkabilir ama 170 TL'den 500'e çıkması akıl almaz bir artış bence. Devletin hiç mi parası yok?

Kimileri rengini nasılda belli ediyor hemen :p Neyse ki en son pasaport kaydını 1 ay önce yaptırdım. Haşırt olmadı ;)

Onlar konuşur :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sürekli telefon almıyoruz yurtdışından getirmiyoruz bir kere ver ne olacak diyenler çıkabilir ama 170 TL'den 500'e çıkması akıl almaz bir artış bence. Devletin hiç mi parası yok?
Hayatında yurt dışına çıkmamış insanlara bunu anlatmak çok zor.. Yiğidim sen git A haber izlemeye devam et

Son düzenleme:
Yeter beee valla yazıktır günahdır,donumuza kadar alın hepimiz rahat edelim 😡😡!
Dondan da ne vergi alıyorlardır uff be :)

Satıcılar etkileniyor mu yoksa sadece sıradan bir insan için mi bu düzenlemeye gidildi? Telefon fiyatları artacak mı?
Sadece bize geçerli bu işin içinde onlar içinde ekstra bir şey yoksa...
Yani bizi düşünmüşler...namı diğer iphone vergisi :D

Son düzenleme:
Bizim için sorun değil ki zam yapılması, artık insanlarda alışkanlık yaptı. Düzeyimiz yüksek olduğundan dolayı onuda öderiz sorun yok. :)
Evet gelir düzenimiz çok yüksek olduğu için eti çok tuketiyormuşuz ve o yüzden fiyatlar yüksekmiş bunu ben demiyorum ha. Bak millete hiç kötü telefon alan varmı yok.
Çünkü refah seviyemiz de çok yüksek.

Refah düzeyinin yüksek olması kaynaklı bunlar.
Biz arttirmiyoruz ha, siz varya siz, cok tuketiyorsunuz.

Son düzenleme: