Yurtdışı telefon kayıt ücreti 1500 TL oldu hahahahaha

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ishak042

Profesör
Artık yurt dışından telefon getirmek kar lı değil zararlı oldu bu nedir yahu! Zaten amaçları da bu değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Artık yurt dışından telefon getirmek kar lı değil zararlı oldu bu nedir yahu! Zaten amaçları da bu değil mi?
Umarım şakadır murat hocam

Son düzenleme:

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
Yurt dışına çıkılmasın, yurt dışından ülkeye bir şey getirilmesin, yurt içinde de kur sebepleriyle kimse bir şey alamasın ne diyeyim... Allah sonumuzu hayır etsin. Telefon almayı düşünüyorum bu yaz ortalama üstü bir cihaz için 3000-4000 TL arası para bayılıyoruz.

ÆSir

"Raporla" Kullanalım, Kullandırtalım.
Yönetici
Moderatör
Bende yurt dışından getirdiğim telefonları ucuza mal etmiş oluyorum diye üzülüyordum, artık yurt dışından da pahalı telefon almış olacağım. Çok havalı.

TheTruthHurts

Profesör
Klasik. Hükümet,dışarıdan daha ucuza getirilen telefonlardan hep rahatsız olmuştur. Utanmasalar dışarıdan telefon getirmeyi yasaklayacaklar.

Son düzenleme:

Sardaukar

Asistan
Klasik. Hükümet,dışarıdan daha ucuza getirilen telefonlardan hep rahatsız olmuştur. Utanmasalar dışarıdan telefon getirmeyi yasaklayacaklar.
aslında 1500 gibi absürt ücretler koyarak dolaylı yoldan yasaklıyorlar
yakında 2000 de olur o ücret

bu yasa ile telefon kaçakçılığı kara borsa iyice artar hatta patlama yapar.

Amerikada zamanında bu tarz yasaklar ve zamlar denedi sonuç kara borsa uçtu geri adım atılmak zorunda kalındı

TheTruthHurts

Profesör
aslında 1500 gibi absürt ücretler koyarak dolaylı yoldan yasaklıyorlar
yakında 2000 de olur o ücret

bu yasa ile telefon kaçakçılığı kara borsa iyice artar hatta patlama yapar.

Amerikada zamanında bu tarz yasaklar ve zamlar denedi sonuç kara borsa uçtu geri adım atılmak zorunda kalındı
Fiyat kısmı bence kesin. Yakında daha da artıracaklar.

Kara borsa gibi şeylerin artmasını doğrusu ben çok istiyorum çünkü cidden hükümet (bence) bunu hakediyor. Ama bunun olacağından şüpheliyim çünkü cidden bazıları Türkiye’den yeni model iphone falan almaya devam ediyor.

Sardaukar

Asistan
Eskiden 150 200 lira imei için verilmez diyorduk...
yakında 5000 e imei verilmez diyebiliriz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fiyat kısmı bence kesin. Yakında daha da artıracaklar.

Kara borsa gibi şeylerin artmasını doğrusu ben çok istiyorum çünkü cidden hükümet (bence) bunu hakediyor. Ama bunun olacağından şüpheliyim çünkü cidden bazıları Türkiye’den yeni model iphone falan almaya devam ediyor.
kara borsa ve kaçakçılık kaçınılmaz olur bu tarz durumlardabi telefona değil 10.000 bence 3000 bile verilmesi absürt

eskiden iphone 6 2000 e satılıyordu çok pahalı diyorduk

şimdi 10.000 e satılıyor 2000 e satılana ucuz diyoruz

topalsolucan

Rektör
bu kararlarla doğubank eski şaşalı günlerine kavuşacak gibi. kimse gidip 6 bin 10 bin tl verip telefon alamaz.

madem dışarıdan telefon getirmeyi tamamen bitirmeye çalışıyosun, o halde resmi telefonlardan aldığın vergileri en aşağıya çekmelisin ki insanlar kaçağa yönelmesin.

bunun en net örneği benim. 7 8 sene önce resmi samsung garantili telefon aldım. gelen zamlardan sonra ithalatçı garantili alabildim. sonraki telefonumu yurt dışından getirip kaydettirdim. son telefonumu da geçen hafta imei kırılmış telefon aldım. bu skala çok net gösteriyor durumu.

Son düzenleme:

Sardaukar

Asistan
bu kararlarla doğubank eski şaşalı günlerine kavuşacak gibi. kimse gidip 6 bin 10 bin tl verip telefon alamaz.

madem dışarıdan telefon getirmeyi tamamen bitirmeye çalışıyosun, o halde resmi telefonlardan aldığın vergileri en aşağıya çekmelisin ki insanlar kaçağa yönelmesin.

bunun en net örneği benim. 7 8 sene önce resmi samsung garantili telefon aldım. gelen zamlardan sonra ithalatçı garantili alabildim. sonraki telefonumu yurt dışından getirip kaydettirdim. son telefonumu da geçen hafta imei kırılmış telefon aldım. bu skala çok net gösteriyor durumu.
kar çok büyük 60 dolarlık telefon 338 lira ederken bizde nerdeyse 800 e satılıyor

kaçak artacak hatta patlayacak

Warrior_1905

Asistan
Çok güzel kafa.Zaten ucuzdu daha ucuz oldu. Harika iş. Bunu düşünen arkadaşı tebrik etmek lazım. Yakında yurt dışına çıkma yasağı da gelirse şaşırmayacağım.
Allah sonunu hayır eylesin.

stat counter