Yurtdışı Pasaport Kayıtlı Iphone almak riskli mi?

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Arkadaşlar bu linkten okuduğuma göre böyle bir sahtekarlık yapıyolarmış.

http://www.iphoneturkey.net/yurtdisindan-alinan-iphone-pasaport-kaydi.html

1350 liraya açılmamış kutuda yurtdışı pasaport kayıtlı iphone 4s alacaktım fakat bu yazıyı okuduktan sonra fikrim değişti.
Sizce bu sahtekarlığı önlemenin bir yolu var mı?

HepsiBurada da Sıfırı 1769 TL zaten bu fiyata değmez kayıtlı telefon
http://www.hepsiburada.com/liste/apple-iphone-4s-16-gb-siyah-/productDetails.aspx?productId=telcepiph4s16&categoryId=371946

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Güvenilir kişiler bulabilirsen yap derim. Ama numara çevirip köşeyi dönenlerin sayısı çok fazla.

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hızlıal ve Gold'da 1699TL. Arkadaşlar, biraz sabredip iPhone 5'in resmi distribütörler aracılığıyla Türkiye'ye girmesini bekleyin... Az kaldı... :)

ayhankucuk28

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hızlıal ve Gold'da 1699TL. Arkadaşlar, biraz sabredip iPhone 5'in resmi distribütörler aracılığıyla Türkiye'ye girmesini bekleyin... Az kaldı... :)

iphone 5 pahalı ama ya

bu şekilde daha ucuza satan yok kayıtsız 100 lira eksiğine veriyolar 1250 ye falan ama benim pasaportum yok nasıl kaydettiricem

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
iphone 5 pahalı ama ya

iPhone 5'in resmi distribütörlerle satışa başlanması ile birlikte belki kampanyalarla fiyatı bir miktar düşebilir. İlla iPhone 5 al demiyorum ama iPhone 4S'in fiyatı düşebilir... Sabırlı olmakta fayda var. Bu ayın sonunda veya Aralık'ın ilk iki haftası içinde satışa sunulması bekleniyor... ):)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
bu şekilde daha ucuza satan yok kayıtsız 100 lira eksiğine veriyolar 1250 ye falan ama benim pasaportum yok nasıl kaydettiricem

olaya birde şu açıdan bak. kayıtlı bir tane aldın diyelim telefon bozulursa ne olacak?
o kadar para veripte riske girmeye değmez bence. 400 lira daha ver işini sağlama al derim