Yurtdışı Iphone

Bu konuyu okuyanlar

korn54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar şuan abim yurtdışında ıphone 5 almış.Telefona Türkiye hattını takmış ve yasal süre içerisinde yani 8 gün içerisinde telefon kapanacaktır diye mesaj gelmiş. 1 hafta sonra Türkiye'ye dönecek.Yapılması gereken ? Şimdiden teşekkür ederim.

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Bir vergi dairesine ya da vergi anlaşmalı bankaya (mesela Ziraat) gidip harç yatırdıktan sonra, pasaportla herhangi bir operatörün bayiine gidip kaydını yaptıracaksın. Ya da devlet şifren varsa, internetten de kayıt yapabilirsin. Dikkat etmen gereken, pasaportunla 2 yıl içerisinde bir telefon kaydı yapılmamış olması gerekiyor.

korn54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 gün geçtikten sonra diyelim 1 ay sonra yapsak bu işlemi oluyor mu ?
şifre dediğiniz şey ?
Ne kadar bi harç ?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Bir vergi dairesine ya da vergi anlaşmalı bankaya (mesela Ziraat) gidip harç yatırdıktan sonra, pasaportla herhangi bir operatörün bayiine gidip kaydını yaptıracaksın. Ya da devlet şifren varsa,internetten de kayıt yapabilirsin. Dikkat etmen gereken, pasaportunla 2 yıl içerisinde bir telefonkaydı yapılmamış olması gerekiyor.
Ben o süreyi 3 yıl oldu diye biliyorum

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
istediğin zaman yaptırabilirsin.
e-devlet şifresi. Ptt şubelerinden alınabilir.
Harç sanırım 115 lira.

korn54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. istediğimiz zaman yaptırabılme konusunda eminsiniz değil mi? şuan abim yurtdışında araştırmam için beni görevlendirdi 8 gün diye mesaj geldi oda telaş yaptı sakata gelmeyelim eğer 8 gün içindeyse telefonu kargo ile göndercek

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Sen yine de bir operatör bayiine sor emin olmak için. Ben 3 hafta sonra yaptırdım, problem çıkmadı.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
çok çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. istediğimiz zaman yaptırabılme konusunda eminsiniz değil mi? şuan abim yurtdışında araştırmam için beni görevlendirdi 8 gün diye mesaj geldi oda telaş yaptı sakata gelmeyelim eğer 8 gün içindeyse telefonu kargo ile göndercek
İstediğin zaman kayıt ettir sorun olmaz :)

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
unutmadan pasaportun ülkeye giriş yaptığı süreden 1 ay fazla geçmemiş olması lazım örneğin 15martta girdin türkiyeye 16 nisanda pasaportu kayıt için kullanamazsın diye biliyorum

korn54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bikaç sorum daha olacak mesela yatırılacak harcı ben burda yatırabılırmıyım illa telefonun sahibi mi olması gerekiyo ? bide bayide pasaportla açtırırken işlem uzun sürüyomu ?

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
vergi yatırırken pasaport sende olsa yeterli diye biliyorum ama operatöre açtırırken pasaport sahibi imza atmak için mutlaka yanında olmalı yoksa kabul etmezler herşeyi yaptıktan sonra evraklar btk ya gönderiliyor ve cihaz kullanıma açılıyor 3 günü geçtiğini hiç görmedim bütün işlemlerin

korn54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yani ben parayı yatıramıyorum o zaman

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar merhaba size bir şey osrcam ben yurtdışından ıphone4 aldım pasaport kaydı yaptırdım aveadan ımeıyı kaydettırdım ve sım kılıdını kırdırdım eger telefonu guncellersem yenıden sımı kılıtlenır mı yanı teleı kullanamayabılır mıyım lutfen mesaj atın telefonu ımeısını tarattım ımeı kayıtlı cızhaz ve yolcu beraberınde getırılen cıhaz dıo

zamanteknoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vergi müdürlüğüne harçını yatırıp e-devletten ımei kayıdını yapması gerekmektedir. harç şuan bildiğim kadarıyla 120 civarı

Son mesajlar