Yurtdışı iPhone kaydı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Merhabalar ukrayna'dan iPhone 6 aldım 4 ay kayıt ettirme süresi var ama kayıt için gelirken yanınızda getirmesini istedikleri belgelerden birisi 1 ay içinde giriş çıkış yapmış olmak . Ben telefonu getirdiğimdeki tarih mi önemli yoksa kayıt ettirmeye gittiğimde mi bakacaklar
Örneğin ben bugün aldım türkiyeye geldim 2 ay sonra gittim kayıt yaptırmaya bana deme ihtimalleri var mı sen 1 ay önce giriş çıkış yapmamışsın diye ?

Ben bunu btk ya sordum, pasaport hakkı ve yurda giriş süresi 4 ay geçerli dediler.Yani yurda giriş yaptıktan 4 ay sonraya kadar kayıt hakkın var, btk öyle dedi, yine arayıp teyid al istersen

Hayır.
Yurda GİRİŞ TARİHİ 2 ayı dolmamış pasaport üzerine kayıt ettirebilirsin. Oradaki 4 ay muhabbeti telefonun kapanması ile ilgili.
Ben geçen sene ekim kasım gibi kayıt ettirdim. Pasaportun yurda giriş süresi 60 günü geçmeyecek şartı gözetiliyordu. Bakıp araştır.

teşekkür ederim peki ben 3 ay sonra birdaha yurtdışına gitsem kayıt ettirme şansım olmuyor dimi dediğiniz gibi 2 ay

teşekkür ederim peki ben 3 ay sonra birdaha yurtdışına gitsem kayıt ettirme şansım olmuyor dimi dediğiniz gibi 2 ay
Şimdi sen pasaportuna kayıt ettirdin tamam. 3 ay sonra tekrar yurtdışına gidip geldin artık edemezsin.
Neden?
Pasaporta kayıt ettirdiğin yıl 2017 artık 2 sene sonra yani 2019 da yeni bir kayıt hakkın oluyor

stat counter