Yurt dışından İphone Almak

Bu konuyu okuyanlar

Ömür Demir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Garanti süresinin süresi hakkında doğru olabilir ama sorduğum soru bu değil. Mesela ben bu telefonu garantiye götürürken pasaport şahsının olması gerekiyor mu? Sonuçta telefon onun üzerine ya hani....

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Ekim ayında halamın oğlu Amerika'ya gidecek iş için. iPhone x aldiracagim unlocked olması yeterli mi? Türkiye de çalışması için ?

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Herkese merhaba,
Abd den iphone 7 almayi düşünüyorum bi arkadaşımin annesinin pasaportu ile. Fakat aklımda ki soru; telefonun bir arızası durumunda bunu apple teknik servisine götürünce pasaportun sahsida yanimda olmali mi? Sonuçta telefon onun adına kayıtlı olucak. Herhangi bir işlemler de yanımda olmali mi?
Dostum abd den alırsan şayet Türkiye’de garantisi olmaz(Avrupa modelleri hariç). Avrupa modelleri için ise 1 yıldır.

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Bu arada ben yurt dışından alamayacağım Türkiye'den zorlayacagiz artık.

MelodyPond

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Şuan Almanya'dan alınınca 1 yıl garantili olmuyor mu?

Memocan11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardesim amerikadan iphone 8 plus alacak. Apple store calisanlari t mobile ve ya at&t unlocked modelini alirsanir tr de sorunsuz calisir demisler. Bunun hakkinda bilgi almak istiyorum. Smdiden tesekkur ederim

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Kardesim amerikadan iphone 8 plus alacak. Apple store calisanlari t mobile ve ya at&t unlocked modelini alirsanir tr de sorunsuz calisir demisler. Bunun hakkinda bilgi almak istiyorum. Smdiden tesekkur ederim

İster kilitli ister kilitsiz al hepsi ça lı şı yor

Son düzenleyen moderatör:

engntncy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Amerika dan iphone x alacağım inşallah 1000 dolar vermek koymuyor ama 80 dolar vergi vermek istemiyorum vergi iadesi alan var mı yoksa tamamen uydurma mı Amerika vergi iadesi yapıyor mu havaalanında tax free gibi ofisler var mı ?

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Amerika dan iphone x alacağım inşallah 1000 dolar vermek koymuyor ama 80 dolar vergi vermek istemiyorum vergi iadesi alan var mı yoksa tamamen uydurma mı Amerika vergi iadesi yapıyor mu havaalanında tax free gibi ofisler var mı ?
Nerden alacaksan belirt tax free olayını form versinler havaalanında ofise ver birkaç gün içinde hesaba geri verirler

engntncy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
amerika miami havaalanında bu ofislerden var mı ? söz konusu amerika avrupa değil
--- Gönderi Güncellendi ---
Nerden alacaksan belirt tax free olayını form versinler havaalanında ofise ver birkaç gün içinde hesaba geri verirler
amerika miami havaalanında bu ofislerden var mı ? söz konusu amerika avrupa değil

Lancey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gürcistan'da yaşıyorum. Genel olarak iphonelar daha ucuz ( 1000-1500 tl farkediyor) . Iphone Xte 5 Kasım'da geliyor ama bugün bazı yerlerde fiyatlara baktığımda türkiye fiyatlarından 400 dolar farklı. İner diye düşünüyorum.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Gurcistan bile bizden duzgin demekki ekonomik olarak valla helal olsun...

Lancey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gurcistan bile bizden duzgin demekki ekonomik olarak valla helal olsun...
adamların parası bizden daha değerli zaten ama teknolojik olarak sadece telefonlar ucuz, diğer şeyler genelde daha pahalı. bizden daha gelişmiş diyemem ancak bizden daha az vergileri var.

ismail.v7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar , Amerikan'dan İphone X alacağım bir arkadaşım bu hafta içerisinde gidecek fakat alırken burada sıkıntısız kullanmam açısında SİM free mi almalıyım yoksa alım seçeneklerinde çıkan 4 operatör yer alıyor . Bu operatör seçenekleri Türkiye'de kullanılabiliyor mu ? Bir de oradan aldığımın Türkiye'de garanti desteği yok fakat Avrupa ülkelerinde destek alabiliyor muyum . Konu hakkında bilgisi olan var ise beni de bilgilendirebilirse sevinirim.

mbrkrkyz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Arabistan dan iphone 8 plus alırsam sorun olur mu hangi numara almam lazım?

srdrucgurz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Apple ı aradım dubaiden cihaz alacağımı söyledim 1 yıl garantisi olduğunu söyledi bilginiz olsun

srdrucgurz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20

Evet unlocked yada simfree olarak satılır cihazlar o zaman Türkiye de çalışır 120 gün içerisinde pasaport kaydı yaptırman gerekir .

Cenk BALCI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ,

Amerikdan online apple store dan iphone alıp arkadaşımın adresine göndereceğim oda gelirken bana getirecek. Siteye girdiğimde 4 tane operatör seçebiliyoruz. Forumdan okuduğum kadarıyla T-Mobile seçmek lazımış ama çok emin olamadım. Unlocked veya sim-free gibi bir seçecek varmı alırken. T-Mobile olarak alsam Türkiyede çalışmasında bir sorun olurmu. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

freelancer51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.

İphone 7 ve 7 plus'ın çıkması ile birlikte ve ülkemizde de vergini dilimin çok olması sebebiyle imkanı olan yurtdışından cihaz almaya yöneliyor.
Yurtdışından cihaz almanın artılarını ve eksilerini sizler için sıralayayım...

iphone7-gallery1-2016

Yurt Dışından İphone Almanın Artıları;

+ Ücret olarak çok tatminkar. Örnegim ABD'den bir İphone 7 plus almak istediğimiz de $769 buda şuan ki kur'a göre 2.230 tl küsür bir fiyata denk geliyor. Bu cihaz ülkemiz de 3899 tl bandında satışa sunulacağını düşünürsek.3899-2230: 1669 tl gibi ciddi bir ücret cebimizde kalıyor. Bu sayede Yurt Dışından İphone Almak mantıklı bir hal alıyor.

+ İkinci el aslında bu büyük bi soru işareti onuda kendi yorumumla sizlere şöyle özetliyim;
Şimdi örneğin 3899 tl ücret ödeyerek İphone 7 plus 32gb satın aldık. Bu cihazı 1 sene sonra satmak istediğimizde 7s çıktığında 3200-3100 tl gibi bir fiyat bandında satabiliyoruz. 700-600 tl zarar ediyoruz. Fakat 2230 tl aldığımız cihazı daş çatlasın en düşük 2400'e satıyoruz hatta 2700 2600 bu civarlara bile rahatlıkla satılabiliyor kar bile ediyoruz.ine Bu sayede Yurt Dışından İphone Almak mantıklı bir hal alıyor. Buradaki püf nokta dolar kurunda ve ucuz olan ülkelerden almaken iyi örnek abd.Çünkü almanyadan aldığımız zaman 899€ şuanki kur ile 3,020 tl geliyor. Eğer böyle alıp 2500 tl satarsak yine aynı zararı etmiş oluruz fakat dediğim gibi abd den alıp bu fiyatlara satarsak kar'a bile geçiyoruz.

+ Son olarak da erken ulaşım cihaz ülkemizde satışa sunulmadan siz almış kullanmaya başlamış oluyorsuz.

Yurt Dışından İphone Almanın Eksileri;

- Üründe uluslararası 1 yıl garantisi oluyor ve bu cihazı türkiye garantili alacak olsanız 2 yıl garnati süreniz olacaktır.

- Mağaza da alır almaz cihazı herzaman cihazı açma taraftarıyım bir sıkıntı olabilir diye ama yurtdışından başka sizin yerinize aldığı zaman cihazı bu mümkün olmuyor az da olsa burada sorun çıkabiliyor.

- Satarken aynı cihaz olmasına rağmen dandik kötü cihaz muamelesi görüyor malasef daha zor satılıyor.

- Pasaport işlemleri ücreti Imeı kaydı.

Kayıt işlemleriyle ilgili gerekli bilgilere buradan ulaşabirsiniz;
.:MCKS-Mobil Cihaz Kayt Sistemi:.

iphone7-gallery2-2016

Siz yurtdışından alma imkanınız olsa cihaz alırmıydınız ?

Sizce yurtdışından cihaz almak mantıklımı.. ?

( bu konu rehber olması için açılmıştır lütfen konuyu başka taraflara saptırmayalım ki herkese yardımcı olalım )

iPhone 7'nin resmi BAE fiyatlari burada: Buy iPhone 7 and iPhone 7 Plus - Apple (AE) Dubai'de (Mall of the Emirates) ve Abu Dabi'de (Yas Mall) birer adet Apple Store mevcut. Buralarda satilan cihazlar AE/A kodludur ve Facetime icermez. Ama cihazlar GSM oldugu icin garantileri Turkiye'de gecerli. Resmi Dubai fiyatlari asagidaki gibi:

iPhone 7 32GB 2599AED= 2125TL
iPhone 7 128GB 2999AED= 2450TL
iPhone 7 Plus 32GB 3099AED= 2530 TL

Basliga giren ve son sayfada disinda hicbir sayfayi okumayanlar icin bir kez daha gelsin:

1. ABD'den alınan iPhone 7 için A1778, iPhone 7 Plus icin A1784 model kodlu GSM cihazların garantisi Türkiye'de geçerli. Cihazın sim free olması şart değil (ki şu anda SIM free cihaz mevcut değil), full price/unlocked olarak alınması yeterli. İçindeki AT&T/T-mobile SIM kartı çıkarıp kendi SIM kartınla etkinleştirmelisin. Bu durum ABD çıkışlı LL/A parça nolu cihazlara özel.

2. ABD'de satılan A1660 ve A1661 model kodlu CDMA cihazlar ise Türkiye'de garanti dışı oluyor. Bu cihazlar ABD, Çin, Porto Riko, Hong Kong, G.Kore, Japonya pazarlarındaki operatörlere yönelik. Cihazlar Türkiye'de de çalışır ama garanti hizmeti alamazsın. Ayrıca Apple'ın sitesinde bu GSM/CDMA model ayrımı için ülke ülke kodlar mevcut. Her sene de yeni cihazlar için güncelleniyor: View countries with supported LTE networks

3. Arap cihazlarında Facetime bulunmaz, suudi krallığının emriyle yasak (part nosu AB/A ve AE/A ile biten cihazlar). Ama cihazlar GSM'dir, dolayısıyla garantisi Türkiye'de geçerli. Arap ülkelerindeki telefoncularda çok ciddi seviyede karaborsa avrupa ve ABD cihazı da bulunuyor. Yani Dubai'den Arabistan'dan Facetime'lı cihaz da alabilirsiniz. Sadece koduna ve model numarasına dikkat edin. Avrupa ülkelerinden iPhone alırken model koduna bakmaya gerek yok. Avrupa cihazlarının hepsinin garantisi TR'de geçerli.

4. Bir iPhone'un hangi ülke çıkışlı olduğunu nasıl anlarız? Kutunun altındaki etikete bakarız. Etikette seri no, IMEI no ve model no'nun olduğu yerde bir de Part No vardır. Her iPhone modelinin part nosu aynı olmakla birlikte, son kısımdaki harfler cihazın ülkesini gösterir. LL/A ise ABD cihazıdır. TU/A ise Türkiye cihazıdır (24 ay garantili), B/A ise İngiltere cihazıdır, ZD/A ise Fransa/Almanya/İsviçre/Hollanda cihazıdır... Liste böyle gider. Kutuyu çevirip altına bakmanız yeterli.

Örneğin iPhone 6S 16GB Space Gray için:

MKQJ2LL/A - ABD çıkışlı cihaz
MKQJ2B/A - İngiltere/İrlanda
MKQJ2D/A - Almanya
MKQJ2E/A - Meksika
MKQJ2FD/A - Avusturya
MKQJ2ZD/A - Fransa/Hollanda
MKQJ2HN/A - Hindistan
MKQJ2IP/A - İtalya (şu anda QL/A)
MKQJ2J/A - Japonya
MKQJ2GR/A - Yunanistan
MKQJ2X/A - Avustralya/Y.Zelanda
MKQJ2ZA/A - Singapur
MKQJ2ZP/A - Hong Kong
MKQJ2AB/A - S. Arabistan, Mısır, Ürdün çıkışlı cihaz (Facetime yok)
MKQJ2AE/E - BAE çıkışlı cihaz (Facetime yok)
...
...
MKQJ2TU/A - Türkiye çıkışlı cihaz (24 ay Apple Türkiye garantili ürün/Vatan, Bimeks, Teknosa, Turkcell, mahalle bakkalı, telefoncu Hüseyin dayı nereden alırsan al fark etmez)

Kodlar stok/lojistik politikalarına göre bazen değişmekle birlikte genel olarak bu şekilde. Aldığınız cihazın kutusunun altına bakıp görebilirsiniz. Aynı şekilde Ayarlar > Genel > Hakkında bölümünden de görebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 11386

iPhone 7'nin fiyati hangi ulkede ne kadar?
Konuya komsuya, bacanaga, mahalle bakkalina sormaya gerek yok. Apple urunlerinin tum dunyadaki fiyatlarini ilgili ulkenin sitesinden (cogunlukla) ogrenebilirsin. Bu baglantiya tikla ulkeyi sec ve acilan sayfadan iPhone linkine tikla: Choose your country or region - Apple Ya da sadece asagidaki linklerdeki /uk/ vb. ulke kodunu degistir. Almanya icin /de/ yap, Fransa icin /fr/ yap, Japonca icin /jp/ yap, Dubai icin /ae/ yap...

Ingiltere iPhone 7 fiyatlari: iPhone 7
Avustralya iPhone 7 fiyatlari: iPhone 7
Çekya iPhone 7 fiyatlari: Koupit iPhone 7 a iPhone 7 Plus - Apple (CZ)
Isvicre iPhone 7 fiyatlari: http://www.apple.com/ch...hop/buy-iphone/iphone-7
Dubai iPhone 7 fiyatlari: Buy iPhone 7 and iPhone 7 Plus - Apple (AE)
Almanya iPhone 7 fiyatlari: iPhone 7
...
...
Turkiye iPhone 7 fiyatlari: iPhone (YAKINDA)

iPhone'un kalan garanti süresi nasıl sorgulanır?
Yeni aldığın cihazın daha önce kullanılıp kullanılmadığını kontrol etmek için veya mevcut kendi cihazının kalan garanti süresini öğrenmek için bu sayfaya cihazın serinosunu girmen yeterli: Check Your Service and Support Coverage - Apple Support Yeni aldığın cihazın kutusunun altında seri no yazar. Eğer cihaz daha önce SIM kart takılıp etkinleştirilmişse, sorgunun sonucunda kalan garanti süresini görürsün. Yani cihaz yeniden jelatine sarılıp sıfır diye satılıyor demektir. O cihazdan uzak dur. A1660/A1661 cihazını sorguladığında da garanti kapsamında görünürsün ama yine de Apple Türkiye garanti hizmeti vermez.

alıntıdır.

Amerika'dan alırsanız Viabox'ı kullanmanızı tavsiye ederim.
Hem tarifeleri diğer komisyoncularından daha ucuz hem de paketlerinize ait anlık görüntü alabiliyorsunuz.
Bu arada Iphone'un dünya çapında en az 1 yıl garantisi var (aldığınız yere göre değişiyor)

cdiez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bak kardeş ben sana anlatıyım. 1- Bu siteyi organize edenler dahil binlerce türk abd den telefon alırken yanlışlıkla locked telefon getirmiş ve TR de kullanamamışlardır. Bunu hiçbiryerde anlatmazlar. Anlatmamalarının iki nedeni vardır. 1-Yaptıkları cahilliğin bilinmesini istemezler çünkü kendilerinin hatasız insanlar olarak gösterme çabası vardır 2- yaptıkları bu aptallığın fesatılığı ile şöyle düşünürler "ben sim-locked telefon aldım tr de kullanamadım. madem benim başıma geldi. herkes bu hatayı yapsın." tipik zihniyet budur. "ABD den iphone almak" başlıklı hiçbir youtube videosunda ya da internet sayfasında sim-locked telefon alınmaması gerektiği gibi ölümcül bir bilgiden hiçkimse bahsetmez. oysa en önemli konudur. özetle "apple store sim-free" olmayan hiçbir iphone almayın. bunu yapan binlerce türk TR ye gelince bu gerçeği size anlatmamış ve bilgilendirmemişlerdir. işte öğrendiniz. "sim-free" olmayan hiçbir iphone u almayın. yoksa ebayda 2 dolara gevey /r-sim reverse simcard alıp tr ye gelince simlocked / career-locked gerçeği farkedenlere 200-300 tl ye kakalayan firmaların kucağında bulursunuz kendinizi. işte bilmeniz gereken neyse anlattım. bu durum başına gelip anlatmayan binlerce arkadaşın yerine konuştum onlar kızsa bile. teşekkür beklemiyorum. iyilikten anlayanlar bu yazıdan çok şey çıkarır.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Eskiden çok mantıklı bir fikirdi fakat şu an gümrükteki vergiler ile kayıt işlemleri sonunda aynı fiyata gelmiş oluyor telefon. En iyisi Türkiye'den almak. Tabi karar sizin nasıl isterseniz.

ahmetaltun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Yurt dışından iphone almak çok mantıklı ama pasaport kayıt hakkınızın olması gerekiyor. Son 1 aya kadar başkasının pasaportunu kullanabiliyordunuz fakat artık sadece kendi pasaportunuzu kullanabiliyorsunuz.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Yurt dışından iphone almak çok mantıklı ama pasaport kayıt hakkınızın olması gerekiyor. Son 1 aya kadar başkasının pasaportunu kullanabiliyordunuz fakat artık sadece kendi pasaportunuzu kullanabiliyorsunuz.
Mantıklı mı :D Imei kayıt için 2k istiyorlar biliyon demi