Yurt Dışından Getirelen Telefonunun Pasaport Kaydı Sildirilebilir mi?

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve WhiteSilverIp5 tarafından 4 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. WhiteSilverIp5

WhiteSilverIp5 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Yurt Dışından Getirelen Telefonunun Pasaport Kaydı Sildirilebilir mi?

merhabalar yurt dışından getirilip direk pasaport sahibi üzerine kayıt ettirilen telefonu tekrardan pasaport sahibi sildirebilirmi?

sormamdaki sebeb ise kayıncoma yurt dışı iphone 5 alacağız sim free unlock fakat hani aklımda şöyle bir soru işareti kaldı alacağız ama adam ya bızden sonra sildirir ise felan? böyle bir durum olabilirmi?

2. WhiteSilverIp5

WhiteSilverIp5 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    acaba konuya vakıf olan kımse varmı? ona göre sipariş edeceğiz :) iki arada bır kerede kaldık :)

3. thepolice2

thepolice2 Doçent

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sildirilemiyor diye biliyorum. O işlemden sonra telefonun IMEI kaydı alınıyor. SIM Kart kullanımı yasal hale geliyor. Aksi durumda telefon çalıntı gibi gözüküyor.

4. BlackShopAre

BlackShopAre Doçent

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    bence de öyle bi şey yapamazlar kaydı sildiremez

5. WhiteSilverIp5

WhiteSilverIp5 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sizede teşekkür ederim o zaman gönül rahatlığı ile alabiliriz yani :)
    teşekkürler bilgilendirmeniz için :)

6. beyti

beyti Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bnde bise sorayim size telefonu pasaporta yazdirma islemi kolaymi nasil acaba bileniniz varmi

7. sebastiantr

sebastiantr Profesör

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Son 1 ay içinde yurtdışına gidip gelen bir pasaport varsa, bir vergi dairesine 100TL harç ödüyorsunuz.
    Sonrasında size verilen belge ile herhangi bir Turkcel, Avea, Vodafone bayisinden 5-10TL gibi bir paraya kayıt ettiriyorsunuz.

Vergi dairesine para yatırdıktan sonra şimdi birde e-devlet üzerinden de kayıt yaptırılabiliyormuş.

8. WhiteSilverIp5

WhiteSilverIp5 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    keşke yurt dışından gelen insan olsada versem 2 bin liraya alsam 32 gb iphone 5i :)))

9. sebastiantr

sebastiantr Profesör

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Hacıları hocaları yokların derim. Dünya kadar insan ümreye, hacca gidiyor.
    Bir çok telefoncu onlara kayıt yaptırtıyor.

10. WhiteSilverIp5

WhiteSilverIp5 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kayınco kafamın etini yiyo inişte alll inişte al :)
    şunuda alsak rahatlasam ne yazıkkı eş dost akraba yok işin garibi umreye hacıya giden eşimdostum da yok :/

11. sebastiantr

sebastiantr Profesör

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    illaki akraba olması gerekli değil elbette tanıdık manıdıkta iş görür.
    Yada 100-200 neyse telefoncuya verirsiniz güvenilir iş yapan birinede yaptırabilirsiniz.
    Ancak piyasada çok çakal var 6 aylık kayıt yaptıran. 6 ay sonra kayıt silindimi ya nasıl olur, olmaması lazım bi yanlışlık oldu galiba dur ben bi bakayım deyip 20-30TL ye bi 6 aylık daha yapıyor, senden de 200TL para alıyor.

Helal süt etmmiş adam bulmak lazım. çok çakal var piyasada

12. WhiteSilverIp5

WhiteSilverIp5 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öyle öyle arkadaşımın basına geldi adam sildirmiş bişey yapmış :) telefonu kullanamıyor 2 haftaya yakın yatıyor telefon ...
    1500 tl ye geliyormuş yurt dışı cihazı TR ye gelmiş hali :S

13. elyn_noyt

elyn_noyt Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    silme diye bişey yok dostum yalnız şöyle bi durum var senin kayınço btk yı arayıp ben telefi kaybettim yada çaldırdım diyip imei verirse telefon iletişime kapanır :)

14. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

ben de yurtdışından telefon getittirdim sonra açtırmak için bi telefoncuyla konuştum 150 tl ye yaparız dediler tamam dedim. sonra telefon açıldı dediler gittim hattı falan taktırdım 15 günü geçik kullanıyorum dün mesaj geldi telefonunuz kayıtdışıdır 1 hafta içinde kapanacaktır diye. güzelim iphone5 kapanacak ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun :(

15. -Hewal-

-Hewal- Dekan

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yurt dışından iphone getirdik diyelim bunun telefon kaydını yaptırmasak medya oynatıci olarak kullansak kapanma gibi bir problem olurmu yani sadece oyun müzik wifi den internete girmek için kullanmak ipod touch falan gibi yanımıza alırız turkcel ın internet dağıtan cihazı alsak nasil olur acaba.

16. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

ben bir hatali imei kaydi yaptirdim sonra onu degistirmek icin tekrar ayni dosyayi yani harc pule ve pasaport yazisini alip gonderdim ankaraya imei degisikligi yaptilar, mesela eski kaydedilen imei kalkti tedavulden... Yukarida bir arkadasim dedigi gibi kayip dolayisiyla silinebilir. Ve ilk 2 ay icinde hatali kayit varsa ankara imei dogrusunu yapiyor hani pasaport sahibi 2 defa para kzanma yluna gidebilir ve 2 defa para alabilir...Tabii 1. kayit da gume gider bu duurmlarda...

Sayfayı Paylaş