Yurt Dışından Daha Ucuza Alınılabilecek Şeyler -Ana Konu-

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Kenpachi

Profesör
Forumda böyle bir konu yok. Bu dikkatimi çekti bayağı. Bildiğiniz gibi ülkemiz bir çok şeyde yurt dışından pahalı oluyor.

Telefonlardan felan bahsetmiyorum onlar zaten Allah'ın emri :D Başta hobi ürünlerini kastediyorum.

Mesela bir anime figürü. Ülkemizde kutusuna kadar aynı şey 125 TL iken ben Aliexpress'ten 38 liraya almıştım.

Sizinde bildiğiniz ürünler varsa ki vardır eminim, bu konuda sitesiyle beraber yazalım. :)

Açılışı ben yapayım.

Zippo Çakmak Amazon.com

Zippo çakmaklar bildiğimiz gibi ülkemizde 90 TL'den başlıyor.Gördüğünüz gibi 15 $. Ve evet orjinal. Tek bu Zippo yok. Farklı renklerde ve desenli birbirinden farklı Zippo'lar sitede mevcut.

SmH51

Profesör
Güzel konu takipteyim. Bu vermiş olduğunuz zippo çakmakta +kargo ücreti var galiba. 35 dolar üstü ücretsizmiş kargo.

Ümitt

Profesör
Faydalı bi konu. Xiaomi Powerbankler HB'de 100 TL'yi bulurken Banggood'dan 10.000 Mah'lık 11 dolara alınabiliyor. :)

Kenpachi

Profesör
Super Saiyan Son Goku Figür - Aliexpress - 10$

Alakasız görünsede benim gibi anime severlerin en çok şikayetçi olduğu şey figür bulamamak bulsada pahalı olması. Aliexpress'te neredeyse tüm animelerle ilgili aksesuar, figür vb. şey var :)

SmH51

Profesör

Kenpachi

Profesör
Arduino Uno 3,5$ - Ebay .

Biraz alakasız görünsede benim gibi bu tarz şeylere ilgisi olanlar Arduino'yu bilir. Ülkemizde klonları dahil biraz pahalı denilebilecek düzeydeyken Ebay'de 3,5 ile 5 $ arası değişmekte fiyatları. Ücretsiz kargoda vardır :)

SmH51

Profesör
Arduino Uno 3,5$ - Ebay .

Biraz alakasız görünsede benim gibi bu tarz şeylere ilgisi olanlar Arduino'yu bilir. Ülkemizde klonları dahil biraz pahalı denilebilecek düzeydeyken Ebay'de 3,5 ile 5 $ arası değişmekte fiyatları. Ücretsiz kargoda vardır :)

Ne işe yarıyor

Kenpachi

Profesör
Açık kaynak kodlu bi elektronik kartımsı bişey, tam doğru olmadı gerçi bu tanım ama. Bilgisayardan kendi programı aracılığıyla programlıyorsun, ışık yak 5 sn sonra kapat gibi, ekstra para verip bu karta ek modüllerde alınabılıyor. LCD ekran, bluetooth, wireless vesaire gibi. Bunun daha gelişmiş olanlarıyla çok dehşet şeyler yapıyor insanlar. İnternette "Arduino Projects" diye aratırsanız nasıl şeyler yapılabildiğini görürsünüz. Bu tarz şeylerle ilgileniyorsanız tavsiye ederim. :)

SmH51

Profesör
Açık kaynak kodlu bi elektronik kartımsı bişey, tam doğru olmadı gerçi bu tanım ama. Bilgisayardan kendi programı aracılığıyla programlıyorsun, ışık yak 5 sn sonra kapat gibi, ekstra para verip bu karta ek modüllerde alınabılıyor. LCD ekran, bluetooth, wireless vesaire gibi. Bunun daha gelişmiş olanlarıyla çok dehşet şeyler yapıyor insanlar. İnternette "Arduino Projects" diye aratırsanız nasıl şeyler yapılabildiğini görürsünüz. Bu tarz şeylerle ilgileniyorsanız tavsiye ederim. :)
Vay vay adamlar nasıl yapmışlar helal olsun vallahi :) İlgimi çekti biraz bi araştırayım bakalım.

SmH51

Profesör

Bedava Kart Okuyucu

Nasıl Sipariş Veririm;

İlk olarak siteye üye olmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra almak için ürüne tıklayın. Sepete ekleyin. Alırken ZAPALS160102 kodunu girin.

Link; USB 2.0 Card Readers

tu&tu

Üyecik
Aliexpress, amazon, ebay vs. gibi uluslararası alışveriş sitelerinden alışveriş yaparken dikkat etmemiz gereken hususlar hakkında fikri olan var mı?

Pardon konu açılmış buldum.

SmH51

Profesör
Kulaklık Saklama Çantası

Kulaklığı çantanıza koyduğunuz zaman kabloların birbirine girmemesi için ve daha toplu durması için kaliteli bir ürün.

Fiyat : 0,59 USD = 2,00 TL

Ürün Link: Tahmini Teslimat Zamanı

stat counter