Yurt Dışında İş Bulmak

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Berkin Bozdoğan

Profesör
Katılım
18 May 2005
Mesajlar
4,930
Puanları
0
Sertifikasyon programları, şüphesiz çok büyük avantaj sağlıyor. Kişinin kendisini geliştirebilmesi ve yeni iş imkanları için önemli katkıları var.

Bilgi teknolojileri firmaları, bazen ihalelere katılabilmek, bazen de belli destek ve dağıtımcı düzeylerine yükselebilmek için sertifikalı bilişim elemanı arıyorlar. Bunun dışında işverenler, sadece rutin işleri yapan teknik eleman değil, kendini geliştiren ve bilerek iş yapan elemanları tercih ediyor. Bu nedenle iş görüşmelerinde sertifikalar en çok konuşulan konu oluyor.

Sertifikalar Neden Önemli?

:: Kurumlar, sertifikalı profesyonellerle çalıştıkları sürece bilişim altyapısında oluşan problemlerden kaynaklanabilecek her türlü iş ve para kaybını engellemek için gerekli kaynaklara sahiptirler.

:: Sertifikalı profesyonellerle çalışan kurumlar, ihtiyaçlarını daha iyi belirleyerek gerekli olan çözümleri çok daha iyi planlayabiliyor ve birlikte çalıştıkları çözüm ortaklarından en yüksek verimi elde edebiliyorlar.

:: Pek çok insan, sertifikalar yani kariyerleri için ödedikleri paranın geri dönüşünü sağlayacak işler bulabiliyorlar. Sertifikasyon programlarını iş bulmak için bir araç olarak düşünebiliriz.​

Yazan: Özcan Yıldız - Genel Müdür / AcademyTech
Bilgi için: AcademyTech
Tel: (216) 550 44 22
SDN - http://shiftdelete.net
 

jaseen

Üyecik
Katılım
28 Eyl 2007
Mesajlar
3
Puanları
0
Benim Türkiyede aldığım sertifika nasıl olacakta Avusturalyada (benim gitmek istediğim ülke olduğu için bunu örnek verdim) geçerli sayılacak...
 

xismailaydin

Profesör
Katılım
28 Eyl 2008
Mesajlar
1,381
Puanları
38
Konum
Ankara
valla bilişim konusunda ileri düzeyde birçok şey biliyorum. ancak bunları sertifikalandırmak için gerekli param hiç olmadı. olması da pek muhtemel değil. bırakın kursu, sadece sınavlara girmek için bile büyük miktarlar talep ediliyor. ancak parası olan ve kursa katılanlar için sınav da hiç zor olmuyor.
 

Ketsuti Makatis

Üyecik
Katılım
11 Ara 2008
Mesajlar
2
Puanları
0
arkadaslar boyle reklamlara kanmayin yeterli
bilgiyi ve yetkinligi kazandiktan sonra
istediginiz heryerde is bulabilirsiniz. sertifika
mertifika bunlar ancak isin susu.
 

oper

Üyecik
Katılım
24 May 2008
Mesajlar
27
Puanları
0
önemli olan sertifika değil, ne kadar bilgili oldugunuzdur bence.
zaten sertifika sınavlarının nasıl yapıldıgını soruların hangi soru bankalarından cıktıgını ogrenirseniz ne kadar gereksiz oldugunu anlarsınız :) zaten bi yerde mülakat yaparken o sertifikanın içinin dolu mu boş mu oldugunu bi kaç soruda anlarlar :)
ilanlarda da tercihen sertifika sahibi derler genelde dikkat ederseniz.
 
Üst
stat counter