Yurt dışı cihaz kullanım süresi ve IMEI değiştirme sonrası güncellemeler

Bu konuyu okuyanlar

cptnmhmt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu anda Huawei mate 20 pro kullanıyorum. Cihazı yurt dışından aldım. Bildiğiniz üzere Huawei'nin Android ve Google uygulamarı desteği geri adım atılmazsa son bulacak ve uygulamalar güncellenecek.
Android sürümünü manuel yüklenebilir diye düşünüyorum. Google uygulama güncellemelerini otomatik almak için önceki telefonum lenovo p2'nin imei numarasını bu cihaza kopyalarsam play store'a telefon lenovo olarak mı görülür yoksa Huawei mi?

Bir de Türkiye de 4 aydan uzun süre kalmıyorum. Yani ülkeye girdikten en fazla 3 ay sonra tekrar yurt dışına çıkıyorum. Peşisıra 120 gün kalmadığı için bu 120 günlük süre her yurt dışına çıkışta sıfırlanır mı yoksa ilk giriş yaptığım tarihten mi geçerli olur?

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bildiğim kadarıyla toplamda Türkiye'de kaldığı 120 gün geçerli oluyor. Giriş - 47 Gün - Çıkış ... Giriş 53 Gün - Çıkış... 100 günü doldu. Sonraki girişinde kalan 20 gün hakkın var. Eğer yanlış biliyorsam ilk girdiği gün + 120 gün hesaplanacaktır.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Her giriş çıkış yapılınca sıfırlanacağını sanmıyorum yurt dışından bir telefon alındığında 120 günlük bir süre veriyor bu süre içinde pasaporta kayıt yaptırmak gerekiyor imei felan kopyalatma mevcut cihazlar için deatek devam edecek sonrakiler için problemler var ama daha herşey belli değil..

cptnmhmt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki imei değiştirince telefon modeli Android'e ve play store'a orijinal modeliyle mi görünür yoksa imei numarasındaki modeline göre mi görünür?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Bilemiyorum ama eskiden wifi desteği olmayan bir telefonun imei'si wifi olan bir telefona atılınca wifi çalışmıyordu lenovo olarak görebilir görmeyebilirde..