Yurdışından gelen İphone4s nasıl kullanılır

Bu konuyu okuyanlar

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Merhabalar arkadaslar ,
Bana italya dan İphone4s geldi ama pasaport kayıt yaptıramadık 2 yılda bir kayıt oluyormuş. forumlarda baktım eğer tr sim kartı takılırsa 15 günde kilitlenecek diye yorumlar okudum o yüzden sim kart takmadım. Bunun için ne yapmak gerek hiçbir bilgim yok. Elimde kaydettirecegim pasaport ta yok. Kırılarak kullanılamaz mı? yada nasıl kullanabilirim yardımcı olursanız sevinirim...

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
tanıdığın bir cep telefonu bayii veya bu işleri yapan birini bulursan, belki bir ücret karşılığında kayıt ettirebileceğin bir pasaport ayarlayabilir diye düşünüyorum. imei kaydı olmadan olmaz.

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Forumlarda okudum ama genelde telefonculara yaptıranlar 1 ay sonra patladı falan diyorlar. pasaport bulabilirlermi ki bunun için kaç para ödemem gerekir tahminen.

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
arkadaşlar patlama felan yok unutun lütfen. telefon türk şebekelerine dahil olduğu andan itibaren 1 ay içirsinde türkiyeye girişi 20 günü geçmemiş bir pasaporta kayıt ettirilebilir. bu bir aylık zaman zarfı sonunda kayıt edilmemiş telefon şebekeye kapanır.

daha sonra "örnek 1 yıl" sonra bulduğunuz bir pasaporta kayıt ettirdiğinizde telefon şebekede tekrar aktif olur. (genelde 2 gün sürer bu işlemin sonlanması)

PATLAMA FELAN YOK kısacası

telefoncular genel işin sahtekarlığını yapıyor ve bir pasaporta birden çok kayıt giriyorlar. bu mükerrer kayıtlar BTK tarafından fark edildiğinde işlemleri iptal ediliyor. o neden güvendiğin bildiğin birine kayıt yaptırtman lazım. bu işin genelde maaliyeti 150 TL dir.

EskiKullanici

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benzer bir problemin içindeyim bende. arkadaşın dediği gibi yeni giriş yapmış bir pasaport ile kayıt ettirebilmeniz gerekli. Ben gittim işleme başladılar fotokobi vs. sonrasında bu telefonu tr de kullanamazsınız bazen böyle şeyler olabiliyor. Neden diye sorduğumda bilmiyorum orta doğu dan mı aldınız dedi hayır dedim. bilemicem dedi kaldı öyle.Telefon ile yaklaşık 2 ay önce geldim tr ye 10 gün kadar kullanıp geri gittim. şimdi 1 hafta önce geldim kayıt ettirmek istedim. Sonuç olumsuz sebebini de bilmiyorum.Türk hattı ile şuan kullanamıyorum kayıt ettiremiyorum. Çok saçma bir durum bu kim nerden alırsa alsın kullansın telefonunu! Kapatmak ne arkadaş ya !

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Peki bir pasaporta birden fazla kayıt yapılabiliyor. bunu BTK sürekli takip mi ediyor. diyelim ki bir telefoncuya gittim yaptırdım 150 lira ödedim bunun için bir garanti flaan vermezler mi? sonuçta bir sürü para veriyorsun. bide merak ettiğim su forumlarda okudum turbo sim olayı falan var onlar işe yararmı yani kayıt ettirmeden kullanabilirmiyim?

--- Mesaj Güncellendi ---

Kardeşim keşke söylediğin gibi olsa valla bi telefon getirdik başımıza gelmeyen kalmadı. Amerikadan Mac getirdim babalar gibi kullanıyorum bir sorun yok. bu telefonlarda neden bunu yapıyorlar anlamıyorum. ötv kdv derken zaten dünyanın en pahalı telefonu bizde oluyor gerçekten çok saçma uygulamalar var bizde..

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
bir pasaporta 2 yılda bir tane imedi kaydı yapılıyor