Yunan Sporcu Attığı Tweet Yüzünden Olimpiyatlardan Oldu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Rom.

Rektör
Onursal Üye
Katılım
11 Ara 2008
Mesajlar
15,460
Puanları
63
Konum
Ankara
[h=1]
[/h]
Sosyal ağlarda sarf ettiğiniz cümlelerin gerçek hayatınıza etki etmeyeceğini veya sadece takipçilerinizin sizi duyduğunu düşünüyorsanız fena halde yanılıyorsunuz.

Voula Papachristou
isimli üç adım atlamacı Yunan atlet yazdığı ırkçı tweet sebebiyle olimpiyat takımından çıkarıldı.

Yunanistan’ı Londra 2012 Olimpiyat Oyunlarında temsil etmek için kampta bulunan 23 yaşındaki atlet Voula Papachristou’nun kişisel Twitter hesabından ülkesindeki Afrikalı göçmenleri aşağıladığı ve bu nedenle Olimpiyat ruhuna aykırı hareket ettiği gerekçesiyle takımdan çıkartıldığı açıklandı.

En iyi derecesi 14.72 cm olan Voula Papachristou, Twitter’daki hesabından Batı Nil virüsünü taşıyan sivrisineklerden söz edip Yunanca olarak “Yunanistan’da çok Afrikalı olduğundan Batı Nil sivrisinekleri ev yemeği yiyebilecekler (With so many Africans in Greece… At least the West Nile mosquitoes will eat home made food!!!)” yazınca Olimpiyatlarda ülkesini temsil etme fırsatını kaçırdı.

Associated Press’in konu ile ilgili sorularını yanıtsız bırakan atletin Londra’ya vardıktan kısa bir süre sonra Atina’ya geri döndüğü açıklandı.

Yunanistan Olimpiyat Komitesi ırkçı tweet yazdığı iddia edilen atleti olimpiyat takımından çıkardıklarını duyurdu. Komitenin başkanı Spyros Kapralos’un ,
Papachristou’yu takımdan çıkarmaya karar vermesiyle Yunan takımında yarışacak atlet sayısı 104’e düştü.

Atina’ya geri dönen Papachristou, Çarşamba günü attığı son tweette kendi kişisel hesabından yaptığı tatsız bir şakadan sonra yaşananlardan dolayı çok üzgün olduğunu ve herkesten özür dilediğini açıkladı.

Daha sonra ayrıca İngilizce olarak da özür dileyen atlet, niyetinin kimseyi kırmak, incitmek ya da üzmek olmadığını belirtse de bu çabası takıma geri alınmasına yetmedi.

Alıntı
 
Üst
stat counter