Yükselip 1 Haftadır Düşmeyen Ping - Tracert Yardım

Bu konuyu okuyanlar

Kronzeroumx1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 senedir lol oynuyorum. Son 2 senedir kafam rahat 60-65 ping alıyodum ve alışıktım. Son 1 haftadır yani 25 aralık gecesi ihtibariyle 85-90 ping alıyorum.

- Modem değiştirdim düzelmedi.
- Kablolarını değiştirdim düzelmedi.
- DNS değiştirdim defalarca düzelmedi.
- 2 gün boyunca 40'a yakın modem resetleyip özel oyuna girdim- normal oyuna girdim düzelmedi.
- Başka bilgisayarda LoL açtım ping aynıydı yani bilgisayardan olamazdı düzelmedi.
- Oyunu silip tekrar kurdum (temiz silme) düzelmedi.
- TTneti aradım "ping konusunda bir işlem yapamıyoruz" dediler, düzelmedi.
- AKN sıfırlanmasını bekledim, modem resetledim düzelmedi.

Şunu belirtmek isterim ki bu sorun olmadan 3-4 gün önce gece 2-3 gibi internet gidip geliyodu fakat ping yükselmiyodu internet gidip geldiğinde.
Fakat 25 Aralığı 26 Aralığa bağlayan gece 1de internet gitti geldiğinde ping 90 oldu. Bir kaç reset atar düzeltirim dedim fakat üstte yazdığım her şeyi yaptım yinede düzelmedi.

Bütün bunları denedikten sonra ve ay başındada düzelmediğini gördükten sonra Türk Telekom müdürlüğüne çıkıp şurda şurda bir problem var bunu düzeltmenizi talep ediyorum diyebilmek için bilgiye sahip olmam gerekir. Ufak araştırmama göre Tracert komutu ile pingin sunucuya giderken izlediği yolları gösteriyor. 1 ve 2. satır harici hiçbir satırı bilmediğim için sizlere Tracert satırlarının neye tekabul ettiğini ve problemin nerden kaynaklandığını sormak istiyorum ve resimlerini ekliyorum.

Bu League of Legends sunucularının tracerti

AnzpOp.png

Bu League of Legends sunucu tracertinin alternatif olarak verilen tracerti

JqDvVo.png

Buda google.com tracert verisi

yNqXGy.png

Bunlara göre ne yapmalıyım pingi düşürmek için yol gösterir misiniz?

Kronzeroumx1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Forum ya ölmüş yada ilgisiz, bilgisiz insanlar var. Üzüldüm.

mert2616

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu ping durumu kotu ben super onlıne ı kapattım 4g data hattı aldım turkcellden bide onu yuksek hızla kullanıyım dıe cat7 gm5plus aldım sırf modem olarak kullanıyorum cs goda 100 .dota da 90.dier degisik oyunlarda daha yuksek ping alıyorum suana kadar harcadıgım para 3bını gectı cozemedım haila ne yazıkki

mehmetp835

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
aslında müşteri hizmetlerinin bu işi çözmesi gerekir bi mail atarsan müşteri temsilcisi biraz baştan savma bi cevap vermiş sanırsam
--- Gönderi Güncellendi ---
ping konusunda bişey yapamayız ne demek bu sorun seninle veya oyunun serverlarıyla alakalı değil tamamen Türk Telekomdan kaynaklı ve bu sorunu çözmek zorundalar