Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

EnsarCanca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarımda ses simgesinin üstünde çarpı işareti var ve "Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok" yazıyor.
Fakat aygıt yöneticisinde olduğu gözüküyor yardımcı olursanız sevinirim.

v3tsh.png

v3tt0.png

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bilgisayarıma sağ klik / yönet / hizmetler / windows ses / başlat ... belki işe yarayabilir...

Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarımda ses simgesinin üstünde çarpı işareti var ve "Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok" yazıyor.
Fakat aygıt yöneticisinde olduğu gözüküyor yardımcı olursanız sevinirim.

v3tsh.png

v3tt0.png

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Ses çıkışına kulaklık yada hopörlör bağlayınca o çarpı kaybolabilir bi dene.

EnsarCanca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşletim sisteminden kaynaklı olabilir diye düşündüm Windows 7 yaptım fakat sorun hala çözülmedi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kayıttan yürütme aygıtlarında sağ tıkla, devre dışı bırakılmış aygıtları göster de sorun çözülür

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lütfen yardım edinnn bende hiçbiri olmuyor pc:windows 8.1

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Ses kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler belki işinize yarar
İlk önce aygıt yöneticisine girin sonra sistem aygıtlarının yanında işarete tıklayıp liste çıkmasını sağlayın bu listedeki hıgh definition audıo nun özelliklerine girip sürücü kısmından etkinleştir yapın....
Umarım işinize yaramıştır :)))

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar google ye ses kartı indir yazın gezginlerden indirin kurun ben yaptım oldu :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ses aygıtını indirdim kuarken hata verdi neyapmalıyım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar aynı sorunu ben de yaşıyorum. sorunun çözümüyle ilgili bi gelişme olur da paylaşırsanız çok sevinirim.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
sorunu herşey olabilir servise ver

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:cursing:Arkadaşlar ses driverini silip yeniden yüklesem işime yarar mı ? :unsure:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu sorun yaygın ve çözümü realtek hd yüklmek yeter ben bole yaptım oldu.
UmarumYardımEdebildim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sistem geri yükleyin düzgün çalıstıgı bır tarıh varsa ;)))

B

BY43000

SDN Okuru
Yüklü ses aygıtı yok sorunu benim de windows 8 de başıma gelmişti.

Realtek sitesinden En son Driverleri indirdim kurdum olmadı. Kaldırıp kurdum olmadı. Denetim masası-Yönetimsel Araçlar-Hizmetler bölümünden windows ses lerini yeniden başlattım tekrar olmadı.

En son olarak Driver güncelleme programı arayışı içine girdim ve Auslogics Driver Updater 1.6.1.0 programını kurdum. Program Ses sürücüsünü indirdi ve kurdu.

Bilgisayarı yeniden Başlatınca Sorun ortadan kayboldu.

Doğru sürücüyü bulmamız gerektiği kanaatindeyim.

Bu sorunu yaşayanlara aydınlatıcı bir bilgi olması için bu yazımı ekliyorum...

sangfroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaşadığınız problem ile ilgili olarak Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "SFC /SCANNOW" yazıp ENTER tuşuna basınız.(Tırnak işaretleri hariç.) İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test ediniz.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Kolay gelsin.

Son mesajlar