Yuh olsun! Bu ne cahillik

Bu konuyu okuyanlar

cacar

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Güzellerin verdiği cevaplar akıllara ziyan... İnsanın saçını başına yolduran cahillik...
Show TV’de ilk bölümü yayınlanan ’Güzel ve Dahi’ yarışması gençlerimizin bilgi düzeyini ortaya çıkardı. Programın güzel kızları, Maradona’yı ’Macit’ yaptı, Irak’ın başkentini de ’Lübnan’...

Maradona oldu Macit : Maradona’yı tanımayan esmer güzeli Merve, hakkında bilmeden söylediği sözlerle stüdyodaki izleyicileri güldürdü. Maradona’yı Bursaspor’da oynayan bir futbolcu gibi tanıyan güzelimiz, Behzat Uygur’un ’Ma’ tüyosundan sonra adının da ’Macit’ olduğunu söyledi. Güzelimiz stüdyodan gelen yardımlarla ismini doğru söylese de dünyaca ünlü Maradona’nın bayanlar arasında pek de tanınmadığı ortaya çıktı.

Irak’ın başkenti ’Lübnan’ : Bir başka güzel Zümra ise ’Irak’ın başkenti neresidir?’ sorusuna ’Lübnan’ cevabını verdi. Daha sonra verilen ikinci hakta ise bu sefer ’Musul’ yanıtını verdi. Behzat Uygur’un ’Ba’ tiyosundan sonra sonunda ’Bağdat’ yanıtını verebildi.

Kenan Evren mi? : Güzellerden Rüya, William Shakespeare’in ’Hamlet’inde neyi oynamak isterdin?’ sorusuna erkek karakteri olan ’Hamlet’ yanıtını verdi. Rüya, eski Cumhurbaşkanımız Kenan Evren’in fotoğrafı gösterildikten sonra ’K’ ile başlayan çeşitli isimler saydı ama tutturamadı. Sonunda verilen tüyolarla ’Kenan Evren mi?’ diyerek emin olmadan cevabı verdi.

Mehmet Ağar oldu, Mehmet Arif : Güzellerden Gözde’ye sıra geldiğinde DP Lideri Mehmet Ağar’ın resmi gösterilerek kim olduğu soruldu. Güzel cahil, ’Mehmet Arif, Mehmet Ar’ isimlerinde dolandıktan sonra tüyolarla ’Mehmet Ağar’ dedi. Ağar’ın daha önceden ne yaptığı konusundaki soruya ise ’Demokrat Halk Parti’de yer aldı’ cevabını verdi.

Semra Özal, sanatçıdır : Bir başka güzel Öykü’ye ise ’Semra Özal’ın fotoğrafı gösterildi. Semra Hanım’ı tanıyan Öykü, eşini hatırlayamadı. Oysaki kendisinden önceki yarışmacıya ’Turgut Özal’ın fotoğrafı gösterilerek ismi sorulmuş ve hakkında neredeyse 10 dakika kadar konuşulmuştu. Semra Özal’ın ne iş yaptığı yönündeki soruya ise Öykü, ’Semra Özal sanatçıdır’ dedi. Ardından da ’siyasetçi’ olduğunu belirtti. Öykü, stüdyodan aldığı tüyolarla Semra Özal’ın eski Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın eşi olduğunu sonunda söyleyebildi.

Adolf Hitler oldu Adof Hidli : Güzeller arasında Esra, Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi yıl kurulduğunu ve kaç yaşında olduğunu tereddüt etmeden bildi. Esra, resmi gösterilen Tansu Çiller’i tanıdı. Elvis Presley’in fotoğrafı gösterildiğinde ise ’Eurovision’da birinci mi oldu?" diye sordu. Behzat Uygur’un ’E’ tiyolarının ardından ’Elvis Pörsly’ dedi, telaffuzu yanlış olsa da yine de tanıması büyük başarıydı. Esra’ya gösterilen bir başka resim ise Adolf Hitler idi. Esra bu soruda da telaffuzu tam yapamadı ve ’Abo Hitle’, ’Adof Hidli’, ’Adof Hider’ gibi isimler söyledi. Hitler’in ne iş yaptığı sorusuna ’Başbakan’ yanıtını verdi.

Pavarotti oldu Bill Gates : Yarışmacı bayanlardan Özlem’e sorulan ilk soru Avrupa Kıtası’nın hangi yarım kürede olduğu şeklindeydi. Soruya ’kuzey’ yanıtını vererek bilen Özlem, resmi gösterilen ’Pavarotti’nin Bill Gates olduğunu söyleyerek herkesi güldürdü. Özlem, daha sonra Pavarotti’yi tanıdı. Özlem, Yılmaz Güney ve Süleyman Demirel’in resimlerini tanıyarak diğer yarışmacılar arasında en başarılısı olarak ön plana çıktı.

Behzat Uygur’dan itiraf : Sunucu Behzat Uygur da söylediği bir sözle şaşırttı. Uygur, yarışmacı Özlem’e sorduğu ’Avrupa’nın hangi yarım kürede’ olduğu şeklindeki sorunun yayından önce kendisine de sorulduğunu ve bunu bilemediğini anlattı.

Yarışmada rahatsız edici durumlardan birisi de soruları bilemeyen güzellerin masaya çıkıp dans etmesiydi. Güzel minisiyle masanın üzerinde dans ederken, hemen altında sandalyede oturan partneri yukarıya bakmayarak ve utanarak bu durumun bir an önce sona ermesini beklemek durumunda kalıyordu. Numan dışındaki erkek yarışmacılar yere ve çevrelerine bakarak bu anlarda gözlerinin partnerinin etek altına kaymaması için azami dikkat gösterdiler.

41923.jpg

Kaynak: http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=93215

DHeMLy-CHaY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yav bunları araştırmasalar bile günlük gazete okusalar çoğunu bilirler.Demekki gazete kültürü yok.yazıkki ne yazık

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
saçma bir yarışma; ekşisözlükte dün gece 6 sayfayı bulan yazı yazıldı bunun hakkında
yalnız Adolf Hitler'i bilemeyen kişi sebebini kendisinin kötü bir adam olduğu için bilmediğini söyleyerek kıvırmaya çalıştı

furqan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben inanamadım ya! rol yapıyo olmalıydılar.. programa renk katalım hesabı :)

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
buraya hiç kızlar cvb yazmamıs neden acaba :L

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
:* yazık abi denicek söz yok (A)

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hayatımda ilk defa adımın esra olmasından utandım desem yeri yani hayatımda bu kadar afedersiniz ama salak kızlar görmedim bir insan bu kadar zeka seviyesini yerlere düşüremez ezdiremez çiğnetemez

bunları yapabilmek çok büyük bir oyunculuk kabiliyeti gerektirir heralde. Bu kızların çevresinde yaşayanlara Allah sabır versin

negroo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim merak ettiğim o kadar salak kız'I nasıl bulup da bi araya getirmişler.Heralde yarışmaya almadan önce bi zekâ test'i falan yaptılar ki bunlar zekâ yoksul'u olarak seçilip oraya alındı.En başarılı oldukları konu magazin denilebilir.Bu zaman'a kadar nerde ve nasıl yaşamışlarsa, ne Ülke'yle ne de Dünya'yla alâkaları yok.

vlk4n

Asistan
Reaksiyon puanı
0
5 ay üzerine ilk kez tv seyrettim denk geldi biraz seyrettim yarışmayı ya bilerek
yapıyorlar ya gerçekten cahillik yani

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
bence bu kadar da salak kızlar varmı dedirten bir yarışma..
[bayanlar alınmayın ama öyleler]

iHSaN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yazık. Ülkemin insanları bu yarışmalarla uğraşıyor. İnsanlarda ne düşünce ne de çalışma azmi kaldı. Soruyorum; acaba biz bu yarışmaları yapacak kadar ve insanları bunlarla oyalacak kadar ilerledik mi? Konumumuza bakmadan nelerle uğraşıyoruz. Neler yapmamız gerekirken neler yapıyoruz. Ve neden? Daha gelişmiş bir teknolejimiz bile yokken firmalar nelere sponsor oluyorlar. Nelere para yatırıyorlar |) >X<.

flz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hepsi numara hiç kimse bu kadar salak olamaz.Milletin istediği böyle programlar zaten.Hiç bir şey bilmeyen [ daha doğrusu iyi salak numarası yapan ]ama çok güzel olan ve güzel kıvıran bir kaç kız birde dahi ama hayatın güzelliklerini kaçırmış birkaç erkek daha ne olsun al sana yazlık eğlence.Tam erkeklere göre bir program seyrederken ağız kulaklarda olur ertesi gün ya bu kız milleti ne salak diye bir genelleme yapılır.Acaba diyorum bu kadar zekasız olan o kızlarmı yoksa böyle programları izleyip prim verenler mi?

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@flz, son soruna cevap veriyorum: ikisi de.
Bununla ilgili başka bir konu daha açılmıştı orada uzunca yazmıştım tekrar yazmayayım ama şunu belirteyim; bu programlar izlendiği için yapılıyor. Partnerleri kızlar dans ederken eteklerinin altına bakmaya utanıyor ama kameraman ve programı izleyenler utanmıyor.
Yalnız bir konuda sana katılmıyorum; bunun kadın-erkek tartışmasına dönüşmemesi gerekir. Çünkü milletle alay ederek yine milletin sırtından para kazanma yöntemi bu. Afedersiniz ama demek ki milletçe biraz salakmışız!!

flz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Elmacik dedi ki:
@flz, son soruna cevap veriyorum: ikisi de.
Bununla ilgili başka bir konu daha açılmıştı orada uzunca yazmıştım tekrar yazmayayım ama şunu belirteyim; bu programlar izlendiği için yapılıyor. Partnerleri kızlar dans ederken eteklerinin altına bakmaya utanıyor ama kameraman ve programı izleyenler utanmıyor.
Yalnız bir konuda sana katılmıyorum; bunun kadın-erkek tartışmasına dönüşmemesi gerekir. Çünkü milletle alay ederek yine milletin sırtından para kazanma yöntemi bu. Afedersiniz ama demek ki milletçe biraz salakmışız!!

Kadın erkek tartışmasına dönmemeli zaten ama programı izleyen erkeklerin bu kızları baz alarak tüm kızların bu kadar salak olduğunu söylemesi hatta buna inanması o kızlarla aralarındaki farkı kaldırıyor.Sinir bozan aynı kefeye konmak.

pajero

Doçent
Reaksiyon puanı
23
cahillik olsa keşke rezil bir okardarda gereksizce yapılmış şuursuz bir program dün baktım çok rezil ya yakında kalkar işallah yayından.kızlar çok bilmiş ama sıfır kapasitede gözüküyolar.yani onlarda programı çözememişler naptıklarının farkında degiller ???sonları nasıl olaak bakalım.