ypg düşmanımızmı ?

Bu konuyu okuyanlar

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
evet serbest konudan sapmadan yorumlarınızı bekliyorum

bana kalırsa şu an nerdeyse bütün dış prolemlerimiz işi bilen diplomatların yardımıyla diplomasiyle çözülebilecekken

asgari müdahale güç kullanımı yaparak diğer uluslara karşıda ülkemiz zor duruma düşüyor

türkiye etnik temizlik amacında hiç bir zaman olmamıştır, ırak işgal edildiğinde barzaninin yönetimindeki kuzey kürdistan bölgesini ilk tanıyan onaylayanlardan olmuşlardır

öyle ki orası maaş ödemeyecek hale gelmiş iken, türkiye para göndererek oranın memurlara maaş ödemesini sağlamışlardır

yine talabani aranırken kimsesi yokken,türkiye onu almış halılarla ağırlamış, pasaport vererek uluslararası camiya da duyurmuştur, ışid kobaniye yani ayn arab şehrine girdiğinde türkiye peşmergeyi topraklarından geçirmiştir o sayede kuşatma kırılmıştır

ypg uzun müddet terörist bir oluşum olarak kabul edilmemiştir

fakat ne olduysa bugün ypg en azılı terörist, pkk nın suriye kolu hatta sürekli bu yüzden uluslararası siyasette bir çok devletle zıtlaştık

peki soruyorum ne oldu da bunlar birden terörist oldu?

ne olduda, kardeşim esad zalim esede dönüştü, ne oldu da dün halılarla karşılanan talabani, terörist başı oldu?

esad demişken, yahu artık amerika bile görüşmeye başladı, esad inmeyecek, fakat ne diye hala esadla görüşmüyoruz ?

bak ypg yi safdışımı etmek istiyorsun, esad ile görüşseyin o güneyden sen kuzeyden sıkıştırırdın, ama öfkenden dolayı yapmadın, ypg yaptı şimdi ne oldu operasyonun yarım kaldı durdu.

kimse başarı hikayesi anlatmasın, operasyonumuz tarihinden önce bitti, üstüne amerika bize o skandal iğrenç mektubu göndererek aşağıladı ama biz tepki bile koymuyoruz, ve eminim amerika açıklamasa bizim o mektuptan haberimiz olmayacaktı

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Ilahi bir güç sahibi veya suriyeye taşınmadığımız sürece %100 gerçeği bilemeyiz .

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Devlet sırrı diye bir şey var. Her yerde açık aşikar sana bana söyleyecek değiller. Dün çıkarlarımız örtüşüyorken bugün ters düşmüş olabilir. Dün düşmanken bugün de dost olunabilir. Siyaset tamamen kıvırmaktan ibaret. Benim şahsen mit gibi bir örgütüm de yok ne olduğunu bileyim.