YouTuber olmak için para topluyorum fakat utanıyorum

Bu konuyu okuyanlar

JustBoy1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Selam Abilerim ve Kardeşlerim, Öncellikle bunu yazarken utaniyorum da yazmayacaktım fakat sizlerden de destek almak istedim. Benim hayalim YouTuber olmak ve şuan sırf ekipmanlar ve bilgisayar için para topluyorum, çalışıyorum. Nerede çalışıyorsun diyeceksiniz Seyyar satıcıyım 17 yaşındayım, açıktan okuyorum. Sizce YouTuber olmak için çabalarsam bunda utanacak birşey olur mu? (Seyyarım ve Youtuber olmak için çabalayacağım.) Şimdi diyeceksiniz neden seyyarlık yapiyorsun neden başka işte çalışmıyorsun. Ben daha hızlı para biriktirebilmek için bu işi yapiyorum ve bir kaç işede sordum hep benim alacağım paranın düşüğünü veriyorlardı. Zaten parayı tamamladığım zaman bırakıcağım. YouTube hayatına başlayacağım sizce utanacak bir şey var mı? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler. :) Baba parası yiyerek zor duruma düşürmek istemiyorum kendi emeğimle kazanmak istiyorum.

JustBoy1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Utananlar çok az fakat yorumcular saygısız olarak çıkmakta ondan dolayı yorumculardan nefret ederim. :)
Evet öyle, fakat zaten bir anda patlayıp abone yükselmesini ummuyorum. Yani ben çalışırken beni tanıyan olur mu onu merak ediyorum son 2 ay içerisinde :D

JustBoy1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Güzel bir seçim fakat Challenge gibi videolar olursa daha fazla izlenme beğenme olur. Ayrıca Youtube abone sayısına göre ödüller veriyor. :)
Şimdi ben bir anda patlama yaparsam da beni gören sen şu değilmisin neden bu işi yapiyorsun diyecekler gibi geliyor bende utaniyorum tabiki :D

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Eğer yorumlarda saygısızlık yapan olursa engelle kanaldan gitsin. Azimli olman yeterli.

JustBoy1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Cevap: Para kazanmak ve eğlendirmek için. ;)
Güzel cevap abi çok teşekkürler destek verdiğin için özgüven kazandım sayende :) Nede olsa diğer YouTuberlar gibi baba parası yemeyeceğim kendi kazanacağım :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Eğer yorumlarda saygısızlık yapan olursa engelle kanaldan gitsin. Azimli olman yeterli.
Saol kardeşim

Son düzenleme:

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Güzel cevap abi çok teşekkürler destek verdiğin için özgüven kazandım sayende :) Nede olsa diğer YouTuberlar gibi baba parası yemeyeceğim kendi kazanacağım :)
Biraz prim yapman da gerekiyor. Clickbait vs. yapabilirsin. Şu an minecraft kanalları (maalesef) çok meşhur. öyle bi tane minecraft kanalı açsan tutarsın zaten. izleyiciler maalesef ki kaliteli içeriğe bakmıyor. montajlarda çok zaman kaybetme bu nedenle. çoğu kişi değerini bilmiyor kaliteli videoların..

JustBoy1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Biraz prim yapman da gerekiyor. Clickbait vs. yapabilirsin. Şu an minecraft kanalları (maalesef) çok meşhur. öyle bi tane minecraft kanalı açsan tutarsın zaten. izleyiciler maalesef ki kaliteli içeriğe bakmıyor. montajlarda çok zaman kaybetme bu nedenle. çoğu kişi değerini bilmiyor kaliteli videoların..
Öylede minecraft tan hiç anlamam hiç oynamam da :D Gta5 Gibi videolar çekmeyi planlıyorum ileri deki zamanlarda da çin sitelerinden sponsorluk alıp ürün tanıtımlarıda yapmayı planlıyorum.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Öylede minecraft tan hiç anlamam hiç oynamam da :D Gta5 Gibi videolar çekmeyi planlıyorum ileri deki zamanlarda da çin sitelerinden sponsorluk alıp ürün tanıtımlarıda yapmayı planlıyorum.
Gta 5'i örümcek adama hulk'a falan uyarla, modlarla. kanalının yaş aralığı 7, 15 olsun. sonra büyümeye başlayınca yaş kitleni büyütürsün.

JustBoy1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Gta 5'i örümcek adama hulk'a falan uyarla, modlarla. kanalının yaş aralığı 7, 15 olsun. sonra büyümeye başlayınca yaş kitleni büyütürsün.
Mod videoları çekeceğim zaten :D bu arada yeni çıkan modları nasıl bulabilirim :D

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Oyun videolarını aksatma ve sürekli video atarsan sıkıntı olmaz.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Bir şey yapmak hiç bir şey yapmamaktan iyidir. Yolun açık olsun genç kardeşim.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bu ülkede her şey olursun ama asla rezil olmazsın unutma.

Yiğenini beceren adam bir kaç ay sonra sosyal medyada tekrar ortaya çıkıyor utanmadan.

Sen neden utanacaksın?

Kaldı ki bir iş yapmanın utanılacak hiç bir yanı yoktur.

Allah hepimizi farklı farklı meziyetlerle yarattı, herkes kendi meziyetine göre bu hayatta bir işe yarıyor.

Utanılması gereken bir şey varsa iş yapmak değil çalışmaktan utanıp evde tembellik yapıp başkalarının sırtından geçinmektir.

BerkerK

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Bana göre youtube adaletsiz bir ortam 2 senedir youtubeya video yüklememe ve o kadar tecrübelerimi kullanmama rağmen en fazla 1-2 bin takipçiye ulasabildim. Youtubeda gelişen gelişti, gelisemeyen küçük kanallar hep geride kaldı çok yavaş ilerledi ve hepsi Birgün sona yaklaştı/yaklaşıyor. Youtube gerçekten çok farklı bir ortam tecrübe etmek için girebilirsiniz utanmaya hiç gerek yok ancak mesafeli, içeriği düzgün, ve en önemlisi izleyici ile Aktif bir iletişimde olmak gerek (Facecam örneğin). Ben tecrübe ettim ama bu işi bilgisayarım el vermediği için bıraktım. Denemek bedava ama meyvesini yemek bir hayli zor.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Bana göre youtube adaletsiz bir ortam 2 senedir youtubeya video yüklememe ve o kadar tecrübelerimi kullanmama rağmen en fazla 1-2 bin takipçiye ulasabildim. Youtubeda gelişen gelişti, gelisemeyen küçük kanallar hep geride kaldı çok yavaş ilerledi ve hepsi Birgün sona yaklaştı/yaklaşıyor. Youtube gerçekten çok farklı bir ortam tecrübe etmek için girebilirsiniz utanmaya hiç gerek yok ancak mesafeli, içeriği düzgün, ve en önemlisi izleyici ile Aktif bir iletişimde olmak gerek (Facecam örneğin). Ben tecrübe ettim ama bu işi bilgisayarım el vermediği için bıraktım. Denemek bedava ama meyvesini yemek bir hayli zor.
maalesef ki artık abone satın alarak kanalını geliştirmek gerekiyor.. maalesef doğal takipçi çok zor. hele ki ortada enes batur gibiler varken.