Youtube'da 4K Canlı Yayın

Bu konuyu okuyanlar

Enginmurat

Asistan
Reaksiyon puanı
28
YouTube'dan bilgisayar başından 4K canlı yayın yapmak istiyorum gerekli ekipmanlar hangileridir, internet hızı ne kadar olmalıdır, hangi kamerayı kullanmalıyım, hangi mikrofonu kullanmalıyım /mikrofongözükmesini istiyorum/ önerilerinizi bekliyorum Arkadaşlar ,teşekkürler!
8e4f25eb76a012a3aed1a75fb308dc37.jpg

disiteknoloji

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
20
canon video kameraları çokça duyuyorum. başlangıç için iphone kulaklık bile kafi. iyi kayıt yapıyor

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Yaka mikrofonundan ziyade masa mikrofonuna yönelebilirsin sabit bir yerde yapacaksan. İnternet için upload ve download hızların yüksek olmalı en azından 20-30 mbps alabilmen lazım.

Enginmurat

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Yaka mikrofonundan ziyade masa mikrofonuna yönelebilirsin sabit bir yerde yapacaksan. İnternet için upload ve download hızların yüksek olmalı en azından 20-30 mbps alabilmen lazım.
4k Canli yayin icin upload mi onemlidir. Sabit mikrofonlar fan sesini aliyor. Kaliteli bir yaka mikrofonu ariyom /pahalida olabilir/. Kabloluda olabilir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
4k Canli yayin icin upload mi onemlidir. Sabit mikrofonlar fan sesini aliyor. Kaliteli bir yaka mikrofonu ariyom /pahalida olabilir/. Kabloluda olabilir.
Yayıncıların hepsi sabit mikrofon kullanıyor fan sesi vs. gelmiyor. 4K çektiğin videoyu yüklemek için upload hızının yüksek olması önemli yoksa çektiğin videoyu çok uzun sürede yüklersin.