Youtube ve Twitter İçin Hosts Dosyası Nasıl Değiştirilir - İp Adresleri

Bu konuyu okuyanlar

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Bir yerin açıldığı yok engellemelere ve hukuksuz dns müdahalesine karşı şimdilik en iyi çözüm gene hosts dosyasına iplerin girilmesi.

evet en başından beri böyle giriyorum.. hem daha hızlı hemde tüm siteler açılıyor...

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bunu yaptıktan sonra opendns ile sitelere giremez oldum sürekli sanki dns yokmuş gibi site erişime kapalıdır diyor. twitter ve youtube hariç bu sorun var bunu nasıl çözücez

okeymax

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dnsi kullanma hocam hosttan yap ben de de aynı sorun oldu şimdi hem pc de hem tabletim de host yöntemiyle rahat rahat giriyorum

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
evc6xx.png
kd5r92.png

twitter sorunsuz çalışıyor teşekkürler.. Fakat bir sorun yaşıyorum resimli tweet atarken resmi seçtikten sonra filtre kısmında resim gelmiyor engellemeyle alakası var mı acaba? yapılacak birşey var mı..

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bazi kisilerin yardim almasi ve tesekkur etmesi cok manidar.
İsteyenler yandex dns de deneyebilir suan calisiyor.

okeymax

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evc6xx.png
kd5r92.png

twitter sorunsuz çalışıyor teşekkürler.. Fakat bir sorun yaşıyorum resimli tweet atarken resmi seçtikten sonra filtre kısmında resim gelmiyor engellemeyle alakası var mı acaba? yapılacak birşey var mı..

pic.twitter ve upload.twitterları ekldinmi acaba okuyamadım da eklediğin ekran fotosundan

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Şimdi denedim bi sorun gözükmüyor bende, hosts ile ilgili değildir.

Bu arada [MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION] resimli tweet için

199.59.148.148 upload.twitter.com

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
arkadaşlar bunu yaptıktan sonra opendns ile sitelere giremez oldum sürekli sanki dns yokmuş gibi site erişime kapalıdır diyor. twitter ve youtube hariç bu sorun var bunu nasıl çözücez
Hosts dosyasına ekleme yaparken 127.0.0.1 localhost bunu silmiş olabilir misin??. Kontrol et.

Birde öneri hosts dosyasında düzenleme yapmadan önce bu dosyanın yedeğini başka bi yere alın.. Bunu konunun başında belirtirsen iyi olur [MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION]

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Hosts dosyasına ekleme yaparken 127.0.0.1 localhost bunu silmiş olabilir misin??. Kontrol et.

Birde öneri hosts dosyasında düzenleme yapmadan önce bu dosyanın yedeğini başka bi yere alın.. Bunu konunun başında belirtirsen iyi olur @REDFOKS

Çok basit bir işlem olduğu için yazmamıştım öyle bir uyarı ama yinede ekledim

muskafa

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
android root etmeden host dosyalarını girmenin yolu varmı...

finrod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostum buradan nasıl yapılacağını ve güncel hosts dosyasını bulabilirsini ben 1 haftadır bu hosts dosyasını kyullanıyorum sorum yaşamadım

muskafa

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
facebook mobile uygulaması ip adresi nedir.yazar mısınız

rido_knight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
199.59.148.148 upload.twitter.com

dener misin?

Başkan 5-6 ay sonra tekrar merhaba :D Malum twitter I yavaşlattılar. 20-30 KB la dolaşıyoruz. Burdaki ipleri girdim mobil düzeldi gibi de. Twitter daki videoları izlerken 10 KB la falan açıyor. O videoların nereye bağlı olduğunu böylece iplerini bulabilir miyiz? Tıklayınca youtube falan da atmıyor direk twitter içinden izleniyor. Hangi servis bulamadım açıkcası. Teşekkürler.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Başkan 5-6 ay sonra tekrar merhaba :D Malum twitter I yavaşlattılar. 20-30 KB la dolaşıyoruz. Burdaki ipleri girdim mobil düzeldi gibi de. Twitter daki videoları izlerken 10 KB la falan açıyor. O videoların nereye bağlı olduğunu böylece iplerini bulabilir miyiz? Tıklayınca youtube falan da atmıyor direk twitter içinden izleniyor. Hangi servis bulamadım açıkcası. Teşekkürler.
Twitterdaki videolar youtubedan embed edilmişse twitter ile bi alakası yoktur bu olayın.

rido_knight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Twitterdaki videolar youtubedan embed edilmişse twitter ile bi alakası yoktur bu olayın.

işte youtube mu başka bir yer mi onuda bilmiyorum lakin video bir türlü açılmıyor.Youtube u örnek olarak verdim.Twitter'a video yükleme olayının olmadığını düşündüğüm için.