Youtube reklam engelleme (Anroid için)

Bu konuyu okuyanlar

Yusuf Tok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Youtube reklamlarından sıkılan biri olarak, bunun çözümünü aradım internette ve buldum. Bu çözümü sizlerede bahsetmek istiyorum. Eminim birilerinin işine yarar.

YouTube reklamlarını engellemek isteyen Android kullanıcıları için Google Play Store’daçeşitli uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalardan birisi ise DNS changer by Blokada. Reklam engelleme konusunda başarılı olan bu uygulama ile Android’de YouTube reklamlarını engellemek için:
  • Başlangıç olarak Google Play Store’a girerek ‘’DNS changer by Blokada’’ uygulamasını indirin.
  • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamaya giriş yapın.
  • Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra ‘’kalkan simgesine’’ ya da ekranın alt kısmında yer alan ‘’güç simgesine’’ dokunun (Bu işlem uygulamayı aktif hale getirecektir).
Bu adımları takip ettikten sonra ekranınızın üst kısmında uygulamanın aktif hale geldiğini belirten bir anahtar simgesi görünecektir. Uygulama aktif olduğu sürece YouTube’daki, diğer sitelerdeki ve cihazınızda yer alan uygulamalardaki bütün reklamlar engellenmiş olacaktır.

Kaynak : YouTube Reklam Engelleme (Windows, Android ve iOS)

Son olarak eğer engellemese reklamları Default DNS Ayarlarından ”AdGuard DNS” Seçeneğini Aktif Etmeniz Sorunu Çözecektir.

iyi forumlar.

Son mesajlar