YouTube kapansın diyenler

Bu konuyu okuyanlar

Enginmurat

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Merhaba arkadaşlar. Youtuberlar milyonlarca para kazandılar hemde bilgisayar başında oyun oynarken, çocukların beyinlerini sulandırdılar. Bazen amcasına hakaret ettiler, bazen unlu olmak için sahaya atladılar, bazende olup olmayacak soruları sokakta sordular. Keşke şu youtube kapansa. Birde fiyatlardan ağlanıyorlar ABD çok kazanıyorlarmış youtuberlar. Peki elalem ne desin.. Bazıları ailelerini doyurabilmek için Yurtdışında çalışmak zorunda. Bunlar oturmuş o videoyu izleyeyim, bu videoyu izleyeyim ohh para cebimde. Beni eleştiri yağmuruna tutabilirsiniz ama bu Youtuberlar genç neslin beynini adeta yıkıyorlar.
Eğitim kanallarına bir sözüm yok. Bilgilenebiliriz yani aradığım herşeyi bulabiliriz, çoğu dublaj yapsada. Ama bence bu Youtube artık kapatılmalı. Ne olacan diye sorsan bir gence "youtuber" olcam diyor. Sanki çok büyük bir işmiş gibi. Elalem mühendis olur, uygulama geliştiri, kodlama öğrenir, bunlar sadece bugün onu yaptım bugün bunu yaptım diyerek para kazanma derdinde. Benim fikrim bu. Youtube gibi forum olsun. Hem bilgilenebiliriz hemde daha iyi bir nesil yetişir. Isteyen yazılı sorsun ,isteyen videolu. Keşke bu youtube yerine youtube tarzında forumlar olsaydı.
Böyle bir forum projem var. Bunu iyi yapabilecek biri varsa bana instagram hesabımdan ulaşabilir:
Enginmuratbey

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Merhaba arkadaşlar. Youtuberlar milyonlarca para kazandılar hemde bilgisayar başında oyun oynarken, çocukların beyinlerini sulandırdılar. Bazen amcasına hakaret ettiler, bazen unlu olmak için sahaya atladılar, bazende olup olmayacak soruları sokakta sordular. Keşke şu youtube kapansa. Birde fiyatlardan ağlanıyorlar ABD çok kazanıyorlarmış youtuberlar. Peki elalem ne desin.. Bazıları ailelerini doyurabilmek için Yurtdışında çalışmak zorunda. Bunlar oturmuş o videoyu izleyeyim, bu videoyu izleyeyim ohh para cebimde. Beni eleştiri yağmuruna tutabilirsiniz ama bu Youtuberlar genç neslin beynini adeta yıkıyorlar.
Eğitim kanallarına bir sözüm yok. Bilgilenebiliriz yani aradığım herşeyi bulabiliriz, çoğu dublaj yapsada. Ama bence bu Youtube artık kapatılmalı. Ne olacan diye sorsan bir gence "youtuber" olcam diyor. Sanki çok büyük bir işmiş gibi. Elalem mühendis olur, uygulama geliştiri, kodlama öğrenir, bunlar sadece bugün onu yaptım bugün bunu yaptım diyerek para kazanma derdinde. Benim fikrim bu. Youtube gibi forum olsun. Hem bilgilenebiliriz hemde daha iyi bir nesil yetişir. Isteyen yazılı sorsun ,isteyen videolu. Keşke bu youtube yerine youtube tarzında forumlar olsaydı.
Böyle bir forum projem var. Bunu iyi yapabilecek biri varsa bana instagram hesabımdan ulaşabilir:
Enginmuratbey
kardeş bu kadar şey biliyorsun niye gereksiz konular açıyorsun?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yutup ve bilimum abd firmalarından ben de nefret ederim ama iyi yönde de faydalanmasını bilirim. İlim çinde de olsa yutupda da olsa yararlanmak gerekir. Diğer kötü kaynaklı %99 luk videolar konusunda seninle kesinlikle aynı fikirdeyim. O işidle seni ihtam eden kişi haddini aşmıştır, onu hem burada hem de sosyal platformlarda hakaret ve tacizden şikayet edebilirsin, sonuçta seni bir terörist örgüt unsuru olarak lanse ediyor. Bu kafa aslında sağlıklı bir bünyede taşınmıyor olmalı...!

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Konu saçma yerlere doğru gidiyor o yüzde kilitledim. Görüşüne katılmadığın birisine işid kafalı demek ne kadar doğru? Madem görüşüne katılmıyorsun ya medenice cevap verirsin ya da cevap vermezsin. Bu tarz bir davranışın tekrarı olursa gerekli ceza puanı verilecektir.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Zararlı diye herşeyin kapısına kilit vuralım o halde, bence insanların mutlaka seçme hakkı olmalı.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
İlerleyen dönemlerde ilgi manyağı olan insancıklar biraz daha izlenmek ve dikkatleri üzerinde toplamak için özellikle çocuklar üzerinde olumsuz etkilere sebep olabilecek içerikler üretebilirler. Bu durum beni de rahatsız ediyor. Bunun dışında adaletsiz bir şekilde kazanç sistemi var. Bunlardan böyle bir devirde kaçabilirmiyiz? Bence hayır. Biraz daha dikkatli olmalı insanlar. Ne demişler her kitap okunmaz.