Youtube Kanalım

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Youtube işine ufaktan gireyim dedim. Oldukça amatörüm video edit konusunda.

İncelemek isteyenler için linki bırakıyorum.

İnşallah zaman geçtikçe videoların kalitesini artırırp yüklemeyi bir düzene sokacağım.,

Abone olun tarzı kilişelere girmek istemiyorum ama girmeden de olmuyor maalesef destek için abone olursanız sevinirim.

Ömer Canbaz

ShiftDelete.Net
Onursal Üye
Ben kanalını önceden de görmüştüm. Bayağı güzel bilgiler veriyorsun. Umarım daha çok kişiye ulaşırsın. Harbiden de çok iyi bilgi veriyor. İleride telefon alacaktım, emin ol senin videolarını göz önünde bulundurup öyle alacağım.

Ben kanalını önceden de görmüştüm. Bayağı güzel bilgiler veriyorsun. Umarım daha çok kişiye ulaşırsın. Harbiden de çok iyi bilgi veriyor. İleride telefon alacaktım, emin ol senin videolarını göz önünde bulundurup öyle alacağım.
Teşşekür ederim. Görsel olarak da daha iyisini yapmaya çalışacağım.

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Grafik tasarım ve seslendirme açısından biri ile ortak olabilirsen kısa zamanda para kazanacağını düşünüyorum.

Grafik tasarım ve seslendirme açısından biri ile ortak olabilirsen kısa zamanda para kazanacağını düşünüyorum.
Grafik tasarım konusunda haklısın fakat seslendirme işini de başkası yaparsa benim yapacağım ne kalıyor geriye ?
Sesin kalitesi mi sorun yoksa benim sesimi kullanmam ve diksiyonum mu? İkisi ise eğer bunlar ne kadar sorun mesela biri 10 üzerinden 6-7 alır öbürü 3 alır şeklinde

Bir de grafik tasarım olarak videonun tüm kısımları edit, ve görsellerin düzenlemesi mi ssıkıntılı yoksa sadece kapak, tablolar gibi yerler mi sorunlu

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Bu konuda benim değerlendirmem belli. Ses videoya emanet gibi duruyor. Belkide ben yanılıyorumdur. İstediğin puanlamayı bir başkası yapsa daha objektif bir sonuç çıkacağı düşüncesindeyim.

Bu konuda benim değerlendirmem belli. Ses videoya emanet gibi duruyor. Belkide ben yanılıyorumdur. İstediğin puanlamayı bir başkası yapsa daha objektif bir sonuç çıkacağı düşüncesindeyim.
Öyle zaten qeöqwkeqwkeqk. Ben ses kaydını ayrı yapıyorum. Ama bu ayrılık meselesinin bundan ötürü değilde mikrofondan ötürü olduğu düşüncesi geliyor aklıma bakalım.

@Murat Burç son hazırladığın video hepsinden güzel olmuş. :)
Teşşekür ederim. Kullandığım davinci resolve çok dehşet bir program aslında faka ileri ayarları karışık ve program ingilizce. Buna yetecek dilim var biraz ama ana dilin gibi rahat değil hiçbirşey bence. Bende yabancı dil alerjisi var.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Teşşekür ederim. Kullandığım davinci resolve çok dehşet bir program aslında faka ileri ayarları karışık ve program ingilizce. Buna yetecek dilim var biraz ama ana dilin gibi rahat değil hiçbirşey bence. Bende yabancı dil alerjisi var.
Yabancı dil alerjisini yeneceksin gibime geliyor, tıpkı önceden üşendiğini söyleyerek yapmaktan çekindiğin şeyleri şimdi bir şekilde eyleme döktüğün gibi. :)

Yabancı dil alerjisini yeneceksin gibime geliyor, tıpkı önceden üşendiğini söyleyerek yapmaktan çekindiğin şeyleri şimdi bir şekilde eyleme döktüğün gibi. :)
Yabancı dil alerjim 6-7 senelik en az. Hep İngilizce öğrenmeye çalışırım aşırı çabuk sıkılırım. Çok zor. Ama bu sene mutlaka öğrenmem lazım okuldan ötürü ondan sonrası sıkıntı.

Yeşil Okçu

Profesör
Hakkı Alkan'a iPhone parçalama şakası!(DAYAK YİYORDUM)

Şaka bir yana umarım gelişirsin . Bu yolda başarılar dilerim

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Yabancı dil alerjim 6-7 senelik en az. Hep İngilizce öğrenmeye çalışırım aşırı çabuk sıkılırım. Çok zor. Ama bu sene mutlaka öğrenmem lazım okuldan ötürü ondan sonrası sıkıntı.
Dil öğrenimi ilk başlarda hızlı gelişiyor lakin bir noktadan sonra gelişimi iyice zayıflıyor.

learning-curve-new-768x468.jpg
(Dil öğreniminde genel beceri - zaman eğrisi)

Okuduğunu anlama kısmı bir şekilde ilerliyor, yeni kelimeler, kalıplar öğreniyorsun ama duyduğunu anlama kısmı(!) işte en büyük problem burada bence. :)

Kafaya koyarsan, çalışırsan, yaparsın, yeter ki şevk ve enerjin olsun.

Dil öğrenimi ilk başlarda hızlı gelişiyor lakin bir noktadan sonra gelişimi iyice zayıflıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 78828
(Dil öğreniminde genel beceri - zaman eğrisi)

Okuduğunu anlama kısmı bir şekilde ilerliyor, yeni kelimeler, kalıplar öğreniyorsun ama duyduğunu anlama kısmı(!) işte en büyük problem burada bence. :)

Kafaya koyarsan, çalışırsan, yaparsın, yeter ki şevk ve enerjin olsun.
Ben kelime eksiğim olmadığı ve çok uç cümleler olmadıüı sürece az çok birşeyler anlıyorum duyduğumdan ama cümle kurmak ne bileyim obiraz daha zor gibi.
Bunlar çalışma ile aşılacak şeyler fakat ben sevemedim asla yabancı dili. Son 2 senedir özellikle uğraşıyurm. Bir hevesle başlayıp saman alevi gibi sönüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Beni kapıdan içeri almayı bırak binanın ana kapısından sokmazlar bence. :D :D

yeter ki şevk ve enerjin olsun.
Çok tembel bir adama diyorsun bunu :D

Ben görsellikten çok daha çok bilgiye önem vermeye çalışıyorum ama biryerden sonra cihaz olması da gerekecek bakalım göreceğiz ne olacak.

astegon

Profesör
Murat bazı önerilerim var;

Video'larının arka planına müzik eklemeni ve arada sırada fade-in ve fade-out yapmanı öneririm. Bangır bangır olması yerine güzel, dinlendirici ve dikkat dağıtmayan müzikleri öneririm.

Mikrofonun ne bilmiyorum ama daha iyisi olsa ses de güzel gelir. Nefes alış-verişini duyabiliyorum.

Arada geçirdiğin yazılardaki fontları değiştir ve farklı olsun.

Bir de kanalının küçük de olsa bir logosu olsun ve intro'da hep o logoyu ve müziği kullan.

Son olarak naçizane önerim "Biri konuşuyor ama bu kim?" diyenler için videonun sonunda görünmeni ve kapanış konuşmanı yapmanı öneririm en azından kimin sunduğu belli olur.

Video'larının arka planına müzik eklemeni ve arada sırada fade-in ve fade-out yapmanı öneririm. Bangır bangır olması yerine güzel, dinlendirici ve dikkat dağıtmayan müzikleri öneririm.
Bunu düşünüyorum. Ama mikrofondan rahatsızım iyi diye aldık bu çıktı hani iyiliği kötülüğü tartışılır. Berrak saf bir ses olsa arkasına fon müziğini de yapıştırırız telifsizinden

Mikrofonun ne bilmiyorum ama daha iyisi olsa ses de güzel gelir. Nefes alış-verişini duyabiliyorum.
Boya by m1 bak millet bununla cillop gibi ses alıyor ben alamıyorum. Ben kaydı bilgisayar üzerinden alıyorum.
Bunun jak çizgilerini değiştiren pilli bir amplikatörü var bunu açarak pcye bağlıyorsun o vakit çooook daha kötüydü

Ben evde kulaklı miktofknların tek jakını mikrofon ve kulaklık diye iki jaka ayıran bir çevirici buldum taktım kulaklık jakı boşta kalıyor mikrofon jakını laptopa taktım. Ses çok daha iyi duruma geldi bakma şıanki haline şükrediyorum. Anlam veremiyorum

Mikrofon kalitesinden kasıt dış sesleri absorbe edememesinden ise kasıt o biraz da benim hatam.

Eğer mikrofonun kaydettiği ses kalitesi ise sorun zaten ona gerekli mi gereksiz mi olduğu şüpheli bir şekilde gıcık kapıyorum.

Kafayı yiyip camdan fırlatıp rode nt alasım var. Ama bu kadar küçük bir kanal için 1000-1100 TL'lik bir mikrofon alınmaz sen de onaylarsın bu durumu.

Arada geçirdiğin yazılardaki fontları değiştir ve farklı olsun.

Bir de kanalının küçük de olsa bir logosu olsun
Ya ben daha çok fontlarda video genelinde bir birlik ve düzen olsun isteynlerdenim.

Logo ve kapak meselesi tamamen benim üşengeçliğim demesinler batmıyor gözüme batıyor. Hem de felaket batıyor.
Ama bunlar için Adobe falan lazım veya Gimp öğrenmem lazım (belki de ben abartıyorum.)
Okul başlasın oyunu falan bırakıp hayatımı düzene koyunca buna da düzenli vakit ayıracağım. Şuan serseri gibi yaşıyorum. Sabah 6'da yatıp öğleden sonra 3de kalkmalar falan.

Ufuk

majestic casual
Yönetici
Super Moderator
Sende Yıtıbır olup sağa sola saldırmayacaksın değil mi?

stat counter