Youtube gibi site kurmak

Bu konuyu okuyanlar

Enginmurat

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Merhaba arkadaşlar. Youtube gibi site kurmak istiyorum. Gerekenler nelerdir. Bu sitenin hacklenme olasiligi nedir? Youtube sitesi neden hacklenmiyor? Nasil nerden başlayabilirim ve siteden para kazanabilirmiyim. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler arkadaşlar!

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bunu burada 3-5 kelimede özetleyebilecek varsa helal olsun :D İşin şakası bir yana çok detaylı bir konu bu. Olayı parça parça bölüp internet üzerinden araştırman daha iyi olacaktır.

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Bunu burada 3-5 kelimede özetleyebilecek varsa helal olsun :D İşin şakası bir yana çok detaylı bir konu bu. Olayı parça parça bölüp internet üzerinden araştırman daha iyi olacaktır.
Katılıyorum bu arada biri gelcek yanlış bilgiler vercek google arama motoru nu tavsiye ederim

BilgisayarUzmani

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Hocam, uzun bir süredir bu konularla ilgileniyorum. Sizlere yardımcı olmaktan gurur duyarım

Enginmurat

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Doğrudur kardeşim. Bu ne kadara patlar acaba.

BilgisayarUzmani

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Öncelikle baştan söylemeliyim ki bu iş sabır işidir, her şey öyle kolay olmuyor.
Zaman geçicek ve sizin hala belkide 10 bin 100 bin kullanıcınız olucak. Halen pes etmemeniz gerekiyor.
İlk madde SABIR
Sabırı hallettikten sonra diğer maddeye geçebiliriz.
Diğer bir madde TEKNİK BİLGİ
Web hakkında teknik bir bilgiye sahip olmanız veya teknik bilgiye sahip olan birisinden yardım almanız gerekiyor.
Çünkü web sitenizin barınacağı VDS den tutun içinden yazılıma kadar bunlar çok önemli!
Teknik bilgiyi de hallettikten sonra sıra da ki maddeye geçelim.
Diğer maddemiz MADDİYAT
Bu iş gerçekten çok para YİYECEK.
1-Normal bir hosting kullanamazsınız böyle bir site de.
Bu yüzden VDS yani sanal sunucu tercih etmelisiniz.
Belki ilk başlarda ilk yıl veya 6 ay boyunca sınırsız hosting paketlerini tercih edebilirsiniz.
Hostingler VDS lere göre çok daha ucuz.
2- Kullanacağınız yazılımı yani scripti satın almanız gerekiyor.
Warez içeriklere hiç bulaşmayın.
3- Web sitenizin tanınması için ciddi oranda reklam yapmalısınız.

Peki kazancı nasıl sağlayacaksınız?
-Google ADS kullanabilirsiniz.
Veya videoların başında insanların reklamlarını belirli bir ücret dahilinde verebilirsiniz.
Pro üyelik gibi şeylerle de ciddi oranda gelir sağlayabilirsiniz.
3- Domain. Sitenizin adını yanı domainini satın almanız gerekiyor. Bir de aynı zamanda kullanıcılarınızın kendini güvende hissetmesi için SSL Sertifikası.i
Sitenizde düzenli bakımlar ve geliştirmeler yapmalısınız ki diğer sitelerden bir farklılığınız olsun.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar hocam.
Bir hatam oldu ise affola
Eğer bir sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz, sizlere yardımcı olmaktan gurur duyarım.

Enginmurat

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Hocam hangi konulara bölmem gerek. Bunu bana biri yapabilir mi? Benim pek bilgim yok. Ne kadar tutar? Bilgilendirirseniz sevinirim...