Youtube bilgisi yüksek biri yardım edebilir mi ? Kime anlatsam çözemiyor durumu

Bu konuyu okuyanlar

Tenor7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şöyle ki mesela benim yasal adım Ahmet Arif KAYA ama ben youtube da sadece Arif Kaya olarak kanal açıyorum. Ve youtube da Arif Kaya adında bir kanal daha var Mavi Tikle onaylatılmış bir hesap. Yalnız diğer arkadaş abone sayısıyla mavi tik almamış. Aracı sayesinde para verip mavi tik e kavuşmuş. Techno müzik yapıyor ve izlenmeleri abonesi çok az. (20 videoda toplam 200 bin gibi bir meblağ)... Ben kendi özgün içeriğimi kendi bestelerimi youtube a yükledim. şarkımın müziği ve sözleri noterden onaylı bir şekilde belgelendi. Ama bu mavi tikli çocuk bana KİŞİNİN KİMLİĞİNE BÜRÜNMEK politikası adı altında telif attı. Bu politikanın gerekleri şunlar
kişinin müziğini , eserini , fotoğrafını , ismini , kanal düzenini kopyalamak gibi şeyler. Tamam mavi tik almış olabilir. Ama ismimi ben youtube da kullanamazmıyım ? Yani bundan sonra adam mavi tik aldı diye kimse Arif Kaya diye kanal açamayacak mı ? Hadi açamayacak diyelim o zaman niye youtube isimlerini kullanıcı adı gibi yapmıyorlar ? (Bu kanal ismi kullanılıyor) gibi bir uyarı gelmiyor youtube dan.
Son olarak bir sorum daha olacak. ArifKayaMusic gibi bir kanal açsam ama yüklediğim şarkıda isim kısmına şunu yazsam-- Arif Kaya - Özledim-- bunun için telif yer miyim ? yoksa kendi yasal ismimi kullanabilir miyim ?