Yorumlarınızla Amatörce Birkaç Fotoğraf

Bu konuyu okuyanlar

Siyah_Kedim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Fotoğrafların Hepsi Samsung GT-S5620 İle Çekilmiştir.
Eleştirilerinizi Ve Yorumlarınızı Bekliyorum.:)

XZB40.jpg

vdbk7.jpg

84IF6.jpg

HKIBj.jpg

ybdAh.jpg

TwQdx.jpg

ND0ss.jpg

s0qJT.jpg

pbFOB.jpg

ipgpw.jpg

OnyHT.jpg

MhQ3Y.jpg

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Güzel resimler. Benim elimde makine olduğu halde çok gezmediğim için böyle manzara çekmedim daha. :)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
herkesin çektiği açılardan değil de akla en son gelen açıları tercih etmeni öneririm. sonuçta bu yerlere herhangi bir kişi gidebilir ve aynı pozu çekebilir. güneşin doğuşunu yakalayabilmek için unkapanında ağaca tırmanan kadın fotoğrafçılar biliyorum.

Siyah_Kedim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Güzel resimler. Benim elimde makine olduğu halde çok gezmediğim için böyle manzara çekmedim daha. :)

Teşekkür ederim. Kafa kaşıyacak vakit var ama kafanın kaşınmaması sorunu gibi :mrgreen:

herkesin çektiği açılardan değil de akla en son gelen açıları tercih etmeni öneririm. sonuçta bu yerlere herhangi bir kişi gidebilir ve aynı pozu çekebilir. güneşin doğuşunu yakalayabilmek için unkapanında ağaca tırmanan kadın fotoğrafçılar biliyorum.

Evet haklısın ama ben o aşamaya daha gelemedim :)

skara

Asistan
Reaksiyon puanı
3

Görüntü felan güzel ama arkadaşın da dediği gibi farklı resimler baya tutar.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Fotoğraflar güzel ama telefon ile çekildiği için tüm fotoğraflarda renkler bozuk. Beyaz dengesi denen olay yapılmamış hali ile...

Siyah_Kedim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Görüntü felan güzel ama arkadaşın da dediği gibi farklı resimler baya tutar.

Tavsiyelerinizi deneyeceğim. Yorumlarınız için teşekkür ederim

Fotoğraflar güzel ama telefon ile çekildiği için tüm fotoğraflarda renkler bozuk. Beyaz dengesi denen olay yapılmamış hali ile...

Benim elimde olan bir olay olmadığı için bir şey diyemeyeceğim ama tabii ki fotoğraf makinesi ile telefon arasında baya bir fark olduğunu biliyorum.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
resimler güzel ancak bazı resimlerde objeler kenarlardan taşmış pek hoş olmamış :)
mesela

ybdAh.jpg

en sağdaki lale direk dikkatimi çekiyor :)

muhendisbey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende yeni telefon almayı düşünüyordum, konunun açılması bu açıdan faydalı oldu. :)

Siyah_Kedim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Piyonist

Profesör
Reaksiyon puanı
3
3.2 MP bir kameradan daha fazlasını beklememek lazım. Gayet güzel hoş. Böyle yerleri yeteri kadar ziyaret etme imkanın varsa hiç durma profesyonel makinaya geç derim.

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bende Samsun Monte(S5620) var böyle iyi çekiyor muydu ya telefon ? :D

Siyah_Kedim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Teşekkür ettim :)

3.2 MP bir kameradan daha fazlasını beklememek lazım. Gayet güzel hoş. Böyle yerleri yeteri kadar ziyaret etme imkanın varsa hiç durma profesyonel makinaya geç derim.

Ziyaret etme imkanım var fakat maddi durumlar beni durduruyor. :mrgreen: En kısa zamanda alıp öğrenip güzel kareler yakalamak istiyorum.

Bende Samsun Monte(S5620) var böyle iyi çekiyor muydu ya telefon ? :D

Demek ki canı isteyince çekebiliyormuş :dil:

Siyah_Kedim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu da Sony DSC-S730 ile çekmiş olduğum fotoğraf :)

hqcCF.jpg

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Fotoğraflar gerçekten hoş arkadaşım.
Ama örneğin ilk resimde simsiyah ağaç görüntüyü daraltmış sanki.
Kimi zaman bazı duvar kağıtları sitelerinde de bu tarz ana resmi, bana göre olumsuz etkileyen resimlere rastlıyoruz aslında.

Lakin fotoğraf çekmeyi sevdiğine göre ilk dikkat edeceğin konu ışık ve gölge.
Fotoğraflamayı düşündüğün obje/lerin ışığı görmeleri önemli.
Yani, atıyorum güneşe karşı değilde, güneşi kendi arkana alarak çekim gibi.

Fotoğraf enteresan bir sanattır.
Gözün saniyeler içinde algılaması gibi.
Çok ses getirmiş fotoğrafçılar gibi değil de, öyle bir yerde, öyle bir kare yakalarsın ki, dünyada bile bir anda ses getirir.

Zaten bir görüntüyü en doğru haliyle aktarabilmek yeterli.
Açılar, ışık ve an.
Bu denli sade bir kombinasyon bir sanat fotoğrafı için yeterli.
Örneğin 13. iletideki resim.
Çok hoş bir vurgulama.
Işık vurgulanan nesnede.
Açı yeterli.
Netice?
Eline sağlık. :)

Siyah_Kedim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Fotoğraflar gerçekten hoş arkadaşım.
Ama örneğin ilk resimde simsiyah ağaç görüntüyü daraltmış sanki.
Kimi zaman bazı duvar kağıtları sitelerinde de bu tarz ana resmi, bana göre olumsuz etkileyen resimlere rastlıyoruz aslında.

Lakin fotoğraf çekmeyi sevdiğine göre ilk dikkat edeceğin konu ışık ve gölge.
Fotoğraflamayı düşündüğün obje/lerin ışığı görmeleri önemli.
Yani, atıyorum güneşe karşı değilde, güneşi kendi arkana alarak çekim gibi.

Fotoğraf enteresan bir sanattır.
Gözün saniyeler içinde algılaması gibi.
Çok ses getirmiş fotoğrafçılar gibi değil de, öyle bir yerde, öyle bir kare yakalarsın ki, dünyada bile bir anda ses getirir.

Zaten bir görüntüyü en doğru haliyle aktarabilmek yeterli.
Açılar, ışık ve an.
Bu denli sade bir kombinasyon bir sanat fotoğrafı için yeterli.
Örneğin 13. iletideki resim.
Çok hoş bir vurgulama.
Işık vurgulanan nesnede.
Açı yeterli.
Netice?
Eline sağlık. :)

Haklısın. Fotoğraf çekmenin ince ayrıntıları bunlar. Sizler böyle yorumlar yaptıkça hatalarımı fark ediyorum. Olabildiğince düzeltmeye çalışacağım. Zaman geçtikçe ve ilgilendikçe açıyı,ışığı ve anı iyi yakalayabileceğimi düşünüyorum. Eline sağlık yorumun için teşekkür ederim :)

Piyonist

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Beğeninize sunacağım birkaç fotoğraf daha var.
Ondan sonra çekemeyeceğim de paylaşamayacağım da maalesef yine yaza kalacak. :(
Yeni fotoğrafları bekliyoruz ama bence yazı beklemekle hata yaparsın. Bilmiyorum belki bazı nedenlerden dolayı sadece yazın çekebiliyorsundur ama herhangi bir engelin yoksa yaz kış farkedeceğini zannetmiyorum.

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Sanat sadece yetenekli kişilerin becerisinden oluşur.
Yetenek ise sonradan kazanılamaz.
Yalın, amatör fotoğraf çekmeye çalışırken, eğer yeteneğin varsa öyle açılar, öyle bir ışık, öyle bir an yakalarsın ki, değme sanatçılar şapka çıkartabilir.
Bu insanın içinde olan bir şey.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bu sitede bu kadar çok fotoğrafçı olduğunu bilmiyordum.
Görende diyecek ki profesyonel fotoğraflar var ortada onlara yorum yapılıyor, + ları - leri tartışılıyor.

Fotoğraflar standart bir cep telefonu ile çekilmiş.
Hepsinin beyaz dengesi bile bozukken iyi kötü yorumlamak yanlış.

Bakış açın güzel, iyi görüyorsun ama eline adam akıllı bir fotoğraf makinesi almadığın müddetçe
çekeceğin bir fotoğrafın dünyada çığır açmasını bekleme.

Yalnız ismini fotoğrafın önünde tutma, ben genelde fotoğrafa baktığımda ilk olarak adını soyadını görüyorum.
Bazen bende bu hatayı yapıyorum gerçi ama daha belirsiz yapmak lazım.

Siyah_Kedim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gayet güzel ve başarılı.

Güzel yorumun için teşekkür ederim.

Sanat sadece yetenekli kişilerin becerisinden oluşur.
Yetenek ise sonradan kazanılamaz.
Yalın, amatör fotoğraf çekmeye çalışırken, eğer yeteneğin varsa öyle açılar, öyle bir ışık, öyle bir an yakalarsın ki, değme sanatçılar şapka çıkartabilir.
Bu insanın içinde olan bir şey.

Yetenek sonradan kazanılmaz ama var olan yeteneği geliştirmek elimizde olan bir şey. Benimki de(olduğunu düşünüyorum ama :p) daha gelişme aşamasında bence.

Siyah_Kedim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu sitede bu kadar çok fotoğrafçı olduğunu bilmiyordum.
Görende diyecek ki profesyonel fotoğraflar var ortada onlara yorum yapılıyor, + ları - leri tartışılıyor.

Fotoğraflar standart bir cep telefonu ile çekilmiş.
Hepsinin beyaz dengesi bile bozukken iyi kötü yorumlamak yanlış.

Bakış açın güzel, iyi görüyorsun ama eline adam akıllı bir fotoğraf makinesi almadığın müddetçe
çekeceğin bir fotoğrafın dünyada çığır açmasını bekleme.

Yalnız ismini fotoğrafın önünde tutma, ben genelde fotoğrafa baktığımda ilk olarak adını soyadını görüyorum.
Bazen bende bu hatayı yapıyorum gerçi ama daha belirsiz yapmak lazım.

Kendimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum ve iyi bir fotoğraf makinesi almadan çektiklerimin dünyada çığır açmasını beklemiyorum tabii ki.
Haklısın onu da bir türlü ayarlayamıyorum çünkü iki farklı fotoğrafta (aynı boyutta yapmama rağmen) yazı daha küçük(görünmeyecek şekilde) çıkabiliyor.

Teşekkürler.

Reaksiyon puanı
31
Kendimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum ve iyi bir fotoğraf makinesi almadan çektiklerimin dünyada çığır açmasını beklemiyorum tabii ki.
Haklısın onu da bir türlü ayarlayamıyorum çünkü iki farklı fotoğrafta (aynı boyutta yapmama rağmen) yazı daha küçük(görünmeyecek şekilde) çıkabiliyor.
Yorumlara bakıp hevesini kırmamalısın çekmeye devam kimse annesinin karnında öğrenmedi değilmi tercübe kazanarak beyaz dengesi ıso vs. gibi değerleride öğrenirsin bu arada resimler güzel bakış açın gayet iyi :)

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13

Teşekkürler.

Ben zaten seni eleştirmedim.
Bir aşçıya yumurta yağ tuz verirsen sana sahanda yumurta yapar, terbiye edilmiş pekin ördeği yapamaz.

Benim eleştirdiğim konu belki hayatları boyunca ellerine profesyonel makine almayıpda yok fotoğraf şöyle olmalıydı yok böyle olmalıydı diyenler.

Neden bu adamları diğer fotoğraf konularında göremiyoruz?
....

mert__

Doçent
Reaksiyon puanı
4

işte buı kadınları bulup fotoğraflarını çeksen o zaman daha anlamlı olur.