Yok Böyle Bir Ubuntu

Bu konuyu okuyanlar

mylegend

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar daha 3-4 saat olmadı ubuntuyu kuralı. Allah'ın cezası çalışmıyor. şimdi tema fln yükledim yeniden başlattım herhangi bir sorun yoktu. güncellemesini yaptım o arada ubuntu kilitlendi pcnin düğmesine basılı tutarak kapattım sonra açtığımda masaüstü gelmez oldu. kde veya gnome çalışmıyor. kod satırından firefoxu açtım ordan yazıyorum bunu bi acül cevap lütfen. tekrar xp kurmak istemiyorum.

emptyheart

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
bence tekrar xp de kurma sen direk win 7 kur
bu konuda sana yardım edecek kişiler real , jeaquaress gibi üyelerdir

mylegend

Asistan
Reaksiyon puanı
0
internette araştırmama rağmen bir sonuca varamadım. recovery fln yokmu bu ubuntunun

ersin

Asistan
Reaksiyon puanı
33
internette araştırmama rağmen bir sonuca varamadım. recovery fln yokmu bu ubuntunun

Ubuntudan mesajınızı yazabiliyorsanız GNOME veya KDE çalışıyor demektir. Güncelleme yaparken yarıda kaldığını söylemiştiniz.
CTL+ALT+F1 yaparak komut satırına gelin.
Buradan
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
komutlarını çalıştırın. Tüm işlemler bittikten sonra
sudo shutdown -r now
diyerek bilgisayarı yeniden başlatın. Sorununuz hala devam ediyor ise daha ayrıntılı yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

emptyheart

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Ubuntudan mesajınızı yazabiliyorsanız GNOME veya KDE çalışıyor demektir. Güncelleme yaparken yarıda kaldığını söylemiştiniz.
CTL+ALT+F1 yaparak komut satırına gelin.
Buradan
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
komutlarını çalıştırın. Tüm işlemler bittikten sonra
sudo shutdown -r now
diyerek bilgisayarı yeniden başlatın. Sorununuz hala devam ediyor ise daha ayrıntılı yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

waay adminim helaal:))

mylegend

Asistan
Reaksiyon puanı
0
login ekranında aşağıda xterm masaüstünü seçip komut satırından firefoxu açıyorum.

dediklerinizi aynen yaptım güncellemeler tamam sorunsuz bi şekilde bitti. yeniden başlattım ama sorun hala devam ediyor.

Login ekranında şireyi girdikten sonra hiçbirşey gelmiyor. alt+f2 ln çalışmıyor sadece ctrl+alt+f1 ile komut satırından yeniden başlatabiliyorum ancak

---------- saat 17:28 eklendi ---------- önceki mesaj saat 17:17 eklenmişti ----------

cevaplarınız için teşekkürler sorunu çözdüm

rm -rf .gnome .gnome2 .gconf .gconfd .metacity
ile tüm ayarları sıfırladım

gconf-editor e girerek
apps/nautilus/preferences/show_desktop anahtarının değerini değiştirip eski haline getirince çalıştı

ersin

Asistan
Reaksiyon puanı
33
login ekranında aşağıda xterm masaüstünü seçip komut satırından firefoxu açıyorum.

dediklerinizi aynen yaptım güncellemeler tamam sorunsuz bi şekilde bitti. yeniden başlattım ama sorun hala devam ediyor.

Login ekranında şireyi girdikten sonra hiçbirşey gelmiyor. alt+f2 ln çalışmıyor sadece ctrl+alt+f1 ile komut satırından yeniden başlatabiliyorum ancak

---------- saat 17:28 eklendi ---------- önceki mesaj saat 17:17 eklenmişti ----------

cevaplarınız için teşekkürler sorunu çözdüm

rm -rf .gnome .gnome2 .gconf .gconfd .metacity
ile tüm ayarları sıfırladım

gconf-editor e girerek
apps/nautilus/preferences/show_desktop anahtarının değerini değiştirip eski haline getirince çalıştı

Gnome paneli yeniden kurmayı önerecektim ki, çözmüşsünüz :)