Yılların ios kullanıcısından android yorum

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
45
Eğer teknolojiden anlamayan birisi degilseniz aşırı ya da ios sistemine alışmış yapamam demiyor sanız iki haftaya yakın android kullanıyorum telefon ile yaptıklarıma şaşırdım. Merak ettiğim konuşu henüz s10 plus ile yeniyiz apple ne yapsa çok abartarak en iyisi biziz diye anlatıyor. Eski den samsung e250 kullanmıştım servisten telefonun bir özelliğini görmedim sonra d900i aldım uzun süre kullandım. Kalitesiz bir markamı samsung yoksa yeni nesil öyle değilmi. Kalitesinden memnunum şimdi peki apple neden bu kadar abartıyor bir birseyi ben mı yanılıyorum yoksa.

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Hayırlı uğurlu olsun telefonunuzu iyi günlerle güle güle kullanın. E250 d900i vb cihazların zamanında Apple ilk dokunmatik 3.5 inç ekranlı hem internete giren hem müzik çalan hem geniş hafızalı telefon çıkararak 2007 de iyi bir atılım yapmıştı zamanının deviydi. Sonra 2010-2011 gibi o zamanki android cihazlar gerçekten kötüydü o yıllarda da Apple ın marka imajı taht kazandı. Şimdi ise Apple sadece marka algısından dolayı abartıyor öyle ki 40.000₺ ye de telefon satsa alan olacağını biliyor mutlaka.

Android son 3 yıldır sorunsuz kıvama geldi hem iOS stabiltesini geçti hem Özgür hem de stabil sistem oldu ben de telefon olarak Xioami CC9 pro yu bekliyorum Snapdragon 855 işlemcili olarak Türkiye’ye gelirse alacağım .

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Eğer teknolojiden anlamayan birisi degilseniz aşırı ya da ios sistemine alışmış yapamam demiyor sanız iki haftaya yakın android kullanıyorum telefon ile yaptıklarıma şaşırdım. Merak ettiğim konuşu henüz s10 plus ile yeniyiz apple ne yapsa çok abartarak en iyisi biziz diye anlatıyor. Eski den samsung e250 kullanmıştım servisten telefonun bir özelliğini görmedim sonra d900i aldım uzun süre kullandım. Kalitesiz bir markamı samsung yoksa yeni nesil öyle değilmi. Kalitesinden memnunum şimdi peki apple neden bu kadar abartıyor bir birseyi ben mı yanılıyorum yoksa.
O telefonun üstüne iki model çıktıktan sonra tekrar bir konu açarsınız hocam. Cihazı alalı sanırım birkaç gün oldu. Tabiki şu an herşey güllük gülistanlık olacak.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
O telefonun üstüne iki model çıktıktan sonra tekrar bir konu açarsınız hocam. Cihazı alalı sanırım birkaç gün oldu. Tabiki şu an herşey güllük gülistanlık olacak.
Oneplus 5T kullanıyorum 2017 cihazı kendisi.
Bunun üstüne
6 çıktı
6t çıktı
7 çıktı
7pro çıktı
7t çıktı
7t pro çıktı
Her şey hâlâ güllük gülistanlık bende.
Androidi küçümsemeyin :)

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Oneplus 5T kullanıyorum 2017 cihazı kendisi.
Bunun üstüne
6 çıktı
6t çıktı
7 çıktı
7pro çıktı
7t çıktı
7t pro çıktı
Her şey hâlâ güllük gülistanlık bende.
Androidi küçümsemeyin :)
Ben biliyorum androidin ne olduğunu merak etmeyin :) 2012 den 2019 a kadar kullandım kendisini.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
oneplus ve android one cihazlar dışında android biraz riskli. özellik koyalım derken android'i ağırlaştırıyorlar.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
oneplus ve android one cihazlar dışında android biraz riskli. özellik koyalım derken android'i ağırlaştırıyorlar.
Nereye ağırlaştırıyorlar. 3+ senedir S7 kullanıyorum ağırlaşan bir şey yok.

O ağırlaşmalar vs eskide kaldı. Android'de iOS gibi olgunlaştı. 10 ile daha da iyi oldu hatta.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
2 sene olacak Mate 10 Lite kullanıyorum çok memnunum millet ya telefon kullanmasını bilmiyor yada kafalarına göre karalıyorlar. Şunu bilin şuan ki çıkan bütün apple cihazlar parasını hak etmiyor. Parasına göre donanım koymuyor adamlar. İphone 11'in bile kamerası hala oturmadı çoğu android cihazdan kötü resim çekiyor.

Reaksiyon puanı
45

O ağırlaşmalar vs eskide kaldı. Android'de iOS gibi olgunlaştı. 10 ile daha da iyi oldu hatta.
Hayvan gibi ram işlemci var şimdiki telefonlarda sanmıyorum hocam kolay kolay ağırlamaz bence de

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
O kadar seçenek varken insan neden ıphone cihaza o kadar para verir ki bu tamamen marka algısı ile alakalı. Şuan v30+ dan yazıyorum 2300 aldım canavar gibi arkadaş xr 6600 vermişti. Youtube dan yüksek çözünürlüklü video açtık adam cihazından soğudu

Reaksiyon puanı
45
O kadar seçenek varken insan neden ıphone cihaza o kadar para verir ki bu tamamen marka algısı ile alakalı. Şuan v30+ dan yazıyorum 2300 aldım canavar gibi arkadaş xr 6600 vermişti. Youtube dan yüksek çözünürlüklü video açtık adam cihazından soğudu
? Benim de 5s döneminde başıma gelmişti iphonelerin wi-fi çekim mesafesi samsunlara göre zayıf youtube den video açacaktık ben denedim olmadı arkadaşım s3 ile açmıştı kendimi tuhaf hissettim

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Hayvan gibi ram işlemci var şimdiki telefonlarda sanmıyorum hocam kolay kolay ağırlamaz bence de

Bu biraz da anroid'in hardware özelleştirmesinin olmaması. Yani iOS'un çalışacağı donanımları Apple biliyor ona göre optimize ediyor.

Android de öyle değil. Fragmantasyon çok büyük.

Sonra "Ama iOS 2 GB RAMde uçuyor ha ha ha" diyenler var. uçar tabi.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Aynen youtube da var bi sıkıntı. Kendim pc den 1080p video attığım zaman yada apple tv uygulamasından bir film açtığım zaman müthiş kaliteli gözüküyor. İnsanların yüzündeki gözenekler falan görünüyor ama youtube uygulamasında 1080p video 480p gibi gözüküyor. Uygulamada var bir sıkıntı. Cihazın ekranında sıkıntı yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde o kadar para verip iphone tercih etmeninde sebepleri var. Sen mesela diyorsun ki 2300 e lg aldım canavar gibi. Herkes öyle düşünmüyor ki. İphone un her modeli özeldir. Apple her sene iki model çıkarır. Son 2 senedir 3 model çıkarıyorlar. Bir iphone u alırsın ve istersen 4 5 yıl güncel bir şekilde kullanırsın. Üst modelinin çıkmış olması çok moral bozmaz. Çünkü ekstrem bir değişiklik olmuyor. Ama androidde her yeni modelde bir değişiklik yapıyorlar (Çerçeve azaltma, çentik kaldırma, pop up kamera vs) ve senin aldığın model bir anda eski görünmeye başlıyor. Atıyorum iphone 11 serisinde xs lerin üstüne ne kattılar ki?
Fakat lg samsung vs. O kadar çok model çıkarıyorlar ki, en son çıkan amiral modelleri hariç hiç biri özel değil tamamen sıradan modeller. Çıktığı gibi unutulan modeller. En son çıkan amiral gemi modelleride üstlerine yeni bir model çıkana kadar özeller, sonra onlarda sıradan oluyorlar. Bir cihaz deryasının içinde kaybolup gidiyorlar. Ama iphone lar öylemi yahu 5s bile hala göz önünde bir cihaz be. Dışarı çıktığımda insan içine karıştığımda hala birçok kişide 5s 6 vs görüyorum. Artı iphone ların ikinci elde değerini korumasını söylemekten usandım zaten. Servis desteği ortada. Arka camı kırılan galaxy s9 umu kadıköydeki samsung yetkili servisi olan destek bilişime verdim. 330tl ücret karşılığında camı değiştireceğim. Neyse cam değişti geldi camla kasanın arasında kağıt girecek kadar açıklık vardı. Düşünün orjinal cam taksınlar düzgün yapsınlar diye yetkili servise veriyorum aldığım sonuca bak. Apple olsa böylemi olurdu? Apple tercih edenlerin diğer markalarda yaşadığı sıkıntılar olmuştur sütten ağızları yanmıştır ve artık güvenli liman olarak apple a geçmişlerdir. Kimsenin iphone alanlara salak gerizekalı enayi vs demeye hakkı yoktur.

Son düzenleme:

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Aynen youtube da var bi sıkıntı. Kendim pc den 1080p video attığım zaman yada apple tv uygulamasından bir film açtığım zaman müthiş kaliteli gözüküyor. İnsanların yüzündeki gözenekler falan görünüyor ama youtube uygulamasında 1080p video 480p gibi gözüküyor. Uygulamada var bir sıkıntı. Cihazın ekranında sıkıntı yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde o kadar para verip iphone tercih etmeninde sebepleri var. Sen mesela diyorsun ki 2300 e lg aldım canavar gibi. Herkes öyle düşünmüyor ki. İphone un her modeli özeldir. Apple her sene iki model çıkarır. Son 2 senedir 3 model çıkarıyorlar. Bir iphone u alırsın ve istersen 4 5 yıl güncel bir şekilde kullanırsın. Üst modelinin çıkmış olması çok moral bozmaz. Çünkü ekstrem bir değişiklik olmuyor. Ama androidde her yeni modelde bir değişiklik yapıyorlar (Çerçeve azaltma, çentik kaldırma, pop up kamera vs) ve senin aldığın model bir anda eski görünmeye başlıyor. Atıyorum iphone 11 serisinde xs lerin üstüne ne kattılar ki?
Fakat lg samsung vs. O kadar çok model çıkarıyorlar ki, en son çıkan amiral modelleri hariç hiç biri özel değil tamamen sıradan modeller. Çıktığı gibi unutulan modeller. En son çıkan amiral gemi modelleride üstlerine yeni bir model çıkana kadar özeller, sonra onlarda sıradan oluyorlar. Bir cihaz deryasının içinde kaybolup gidiyorlar. Ama iphone lar öylemi yahu 5s bile hala göz önünde bir cihaz be. Dışarı çıktığımda insan içine karıştığımda hala birçok kişide 5s 6 vs görüyorum. Artı iphone ların ikinci elde değerini korumasını söylemekten usandım zaten. Servis desteği ortada. Arka camı kırılan galaxy s9 umu kadıköydeki samsung yetkili servisi olan destek bilişime verdim. 330tl ücret karşılığında camı değiştireceğim. Neyse cam değişti geldi camla kasanın arasında kağıt girecek kadar açıklık vardı. Düşünün orjinal cam taksınlar düzgün yapsınlar diye yetkili servise veriyorum aldığım sonuca bak. Apple olsa böylemi olurdu? Apple tercih edenlerin diğer markalarda yaşadığı sıkıntılar olmuştur sütten ağızları yanmıştır ve artık güvenli liman olarak apple a geçmişlerdir. Kimsenin iphone alanlara salak gerizekalı enayi vs demeye hakkı yoktur.
Senin yazdığın kişilik tam bir tüketici çılgını bir kaç fiziksel güncelleme oldu diye neden değiştirme ihtiyacı hissedeyim ki. Aynı zamanda ben cihazı satmak için almıyorum, almış olduğum cihazlarımıda 3 seneden fazla kullanırım. Zaten amiral gemiler 2 büyük güncellemeyi alıyor sen apk yüklemedikten sonra güvenli bir şekilde zaten kullanıyorsun.

Iphone cihazların sürekli kendisini tekrarlaması ve yenilik olmaması apple sevenlerin en eleştiri konu iken bunu avantaj gibi yazman bana tuhaf geldi.

Sana katılacağım tek şey servis konusunda gerçi ben bu zamana kadar servis deneyimim olmadı umarım olmaz :) kulaktan dolma bilgiler ile katılıyorum.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255

s7 güçlü bir telefon ağırlaşma daha geç görülebilir. fakat daha orta sınıf samsung cihazlarda bu çok bariz görülüyor.
aynı donanımlara sahip iki telefondan daha ağır arayüzü olan telefon daha erken kasmaya başlayacaktır.

çünkü işletim sisteminin kullandığı işlemci ve ram miktarı daha fazla olacaktır. uygulamalar ağırlaştıkça işlemci ve ram kullanımı da artar.
bir süre sonra işletim sistemi ile uygulamalar toplam işlemci gücünden daha fazlasına ihtiyaç duymaya başlar. bu aşamada kasmalar başlar.
eğer işletim sistemi ve kabuk daha az işlemci ve ram kullanırsa bu başabaş noktasına daha geç ulaşılır. fakat er yada geç bu noktaya ulaşılır.

extronaction

Asistan
Reaksiyon puanı
56
s7 güçlü bir telefon ağırlaşma daha geç görülebilir. fakat daha orta sınıf samsung cihazlarda bu çok bariz görülüyor.
aynı donanımlara sahip iki telefondan daha ağır arayüzü olan telefon daha erken kasmaya başlayacaktır.

çünkü işletim sisteminin kullandığı işlemci ve ram miktarı daha fazla olacaktır. uygulamalar ağırlaştıkça işlemci ve ram kullanımı da artar.
bir süre sonra işletim sistemi ile uygulamalar toplam işlemci gücünden daha fazlasına ihtiyaç duymaya başlar. bu aşamada kasmalar başlar.
eğer işletim sistemi ve kabuk daha az işlemci ve ram kullanırsa bu başabaş noktasına daha geç ulaşılır. fakat er yada geç bu noktaya ulaşılır.
androidde kasma filan yok cihaz ne veriyorsa o...ios gibi güncellendikçe kasmıyor...

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361

Note 2 de güçlü bir cihazdı. Onun ağırlaşmasını bizzatihi kendim yaşadım. Sonra da başlarım bu işe diyerek bir zamanlar meraklı olduğum ROM işlerine girdim. Sonrası zaten kara delik. 2 sene sonra "Yeter ulan zamanım gidiyor" diyerek bıraktım ROM işlerini.

Touchwiz ile başlayan sonra SE olan sonra da OneUI'a evrilen bir UI'dan bahsediyoruz. 3 GB RAM 'e sahip giriş seviyesi(Exynos 7884) işlemciye sahip A20 de bile mis gibi çalışıyor artık.

Eskisi gibi değil mobil işletim sistemleri. Ağırlaşma vs artık olmaz. Önceleri hatırlarım, Android 4.4.4 gelmedi diye çok sövmüştüm samsung'a. Oysa büyük gelişmeler yaşanıyordu her minor güncellemede bile. Majorler de ise bambaşka oluyordu her şey. Şimdilerde her iki OS'da olgunlaştı. Ek bir şey gelmiyor. O sebeple de daemon'lar bile fazla source tüketmiyor... Bilgilerinizi güncelleyin derim dostane...