Yılların ios kullanıcısından android yorum

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Eğer teknolojiden anlamayan birisi degilseniz aşırı ya da ios sistemine alışmış yapamam demiyor sanız iki haftaya yakın android kullanıyorum telefon ile yaptıklarıma şaşırdım. Merak ettiğim konuşu henüz s10 plus ile yeniyiz apple ne yapsa çok abartarak en iyisi biziz diye anlatıyor. Eski den samsung e250 kullanmıştım servisten telefonun bir özelliğini görmedim sonra d900i aldım uzun süre kullandım. Kalitesiz bir markamı samsung yoksa yeni nesil öyle değilmi. Kalitesinden memnunum şimdi peki apple neden bu kadar abartıyor bir birseyi ben mı yanılıyorum yoksa.

--ProofStriker

Profesör
Hayırlı uğurlu olsun telefonunuzu iyi günlerle güle güle kullanın. E250 d900i vb cihazların zamanında Apple ilk dokunmatik 3.5 inç ekranlı hem internete giren hem müzik çalan hem geniş hafızalı telefon çıkararak 2007 de iyi bir atılım yapmıştı zamanının deviydi. Sonra 2010-2011 gibi o zamanki android cihazlar gerçekten kötüydü o yıllarda da Apple ın marka imajı taht kazandı. Şimdi ise Apple sadece marka algısından dolayı abartıyor öyle ki 40.000₺ ye de telefon satsa alan olacağını biliyor mutlaka.

Android son 3 yıldır sorunsuz kıvama geldi hem iOS stabiltesini geçti hem Özgür hem de stabil sistem oldu ben de telefon olarak Xioami CC9 pro yu bekliyorum Snapdragon 855 işlemcili olarak Türkiye’ye gelirse alacağım .

Tommy Vercetti

Profesör
Eğer teknolojiden anlamayan birisi degilseniz aşırı ya da ios sistemine alışmış yapamam demiyor sanız iki haftaya yakın android kullanıyorum telefon ile yaptıklarıma şaşırdım. Merak ettiğim konuşu henüz s10 plus ile yeniyiz apple ne yapsa çok abartarak en iyisi biziz diye anlatıyor. Eski den samsung e250 kullanmıştım servisten telefonun bir özelliğini görmedim sonra d900i aldım uzun süre kullandım. Kalitesiz bir markamı samsung yoksa yeni nesil öyle değilmi. Kalitesinden memnunum şimdi peki apple neden bu kadar abartıyor bir birseyi ben mı yanılıyorum yoksa.
O telefonun üstüne iki model çıktıktan sonra tekrar bir konu açarsınız hocam. Cihazı alalı sanırım birkaç gün oldu. Tabiki şu an herşey güllük gülistanlık olacak.

Mustafa Deliktaş

Super Moderatör Adayı
Yönetici
Moderatör
O telefonun üstüne iki model çıktıktan sonra tekrar bir konu açarsınız hocam. Cihazı alalı sanırım birkaç gün oldu. Tabiki şu an herşey güllük gülistanlık olacak.
Oneplus 5T kullanıyorum 2017 cihazı kendisi.
Bunun üstüne
6 çıktı
6t çıktı
7 çıktı
7pro çıktı
7t çıktı
7t pro çıktı
Her şey hâlâ güllük gülistanlık bende.
Androidi küçümsemeyin :)

orcnd

Dekan
oneplus ve android one cihazlar dışında android biraz riskli. özellik koyalım derken android'i ağırlaştırıyorlar.

astegon

Profesör
oneplus ve android one cihazlar dışında android biraz riskli. özellik koyalım derken android'i ağırlaştırıyorlar.
Nereye ağırlaştırıyorlar. 3+ senedir S7 kullanıyorum ağırlaşan bir şey yok.

O ağırlaşmalar vs eskide kaldı. Android'de iOS gibi olgunlaştı. 10 ile daha da iyi oldu hatta.

The Undertaker

Profesör
2 sene olacak Mate 10 Lite kullanıyorum çok memnunum millet ya telefon kullanmasını bilmiyor yada kafalarına göre karalıyorlar. Şunu bilin şuan ki çıkan bütün apple cihazlar parasını hak etmiyor. Parasına göre donanım koymuyor adamlar. İphone 11'in bile kamerası hala oturmadı çoğu android cihazdan kötü resim çekiyor.

Nereye ağırlaştırıyorlar. 3+ senedir S7 kullanıyorum ağırlaşan bir şey yok.

O ağırlaşmalar vs eskide kaldı. Android'de iOS gibi olgunlaştı. 10 ile daha da iyi oldu hatta.
Hayvan gibi ram işlemci var şimdiki telefonlarda sanmıyorum hocam kolay kolay ağırlamaz bence de

Constantin87

Profesör
O kadar seçenek varken insan neden ıphone cihaza o kadar para verir ki bu tamamen marka algısı ile alakalı. Şuan v30+ dan yazıyorum 2300 aldım canavar gibi arkadaş xr 6600 vermişti. Youtube dan yüksek çözünürlüklü video açtık adam cihazından soğudu

O kadar seçenek varken insan neden ıphone cihaza o kadar para verir ki bu tamamen marka algısı ile alakalı. Şuan v30+ dan yazıyorum 2300 aldım canavar gibi arkadaş xr 6600 vermişti. Youtube dan yüksek çözünürlüklü video açtık adam cihazından soğudu
🙄 Benim de 5s döneminde başıma gelmişti iphonelerin wi-fi çekim mesafesi samsunlara göre zayıf youtube den video açacaktık ben denedim olmadı arkadaşım s3 ile açmıştı kendimi tuhaf hissettim

astegon

Profesör
Hayvan gibi ram işlemci var şimdiki telefonlarda sanmıyorum hocam kolay kolay ağırlamaz bence de
Bu biraz da anroid'in hardware özelleştirmesinin olmaması. Yani iOS'un çalışacağı donanımları Apple biliyor ona göre optimize ediyor.

Android de öyle değil. Fragmantasyon çok büyük.

Sonra "Ama iOS 2 GB RAMde uçuyor ha ha ha" diyenler var. uçar tabi.

stat counter