Yılın en iyi akıllı telefonu (Anket)

Sizce en iyisi?

• Kullanılan toplam oy
    667

Bu konuyu okuyanlar

Haruntrpn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi kim ne derse desin iPhone klasik tasarimi on numara bı kere telefonda en az bı tane tuş olacak iPhone klasik home tuşu çok sade ve şık ne öyle tabut gibi telefonlar tam ekran olacak diye bence artık suyu cikti

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
İnce çerçeveli veya çerçevesiz telefonları kullanışlı bulmadığım için XZ Premium diyorum. HTC U11'de güzel ama kulaklık girişinin olmaması, telefonun ön ve arka renginin birbiriyle eşleşmemesi hoşuma gitmedi. Sony'i Sony yapan o öndeki Sony logosu ve çerçevedir. İnsanlar bu 2 sine para veriyor yoksa niye Sony tercih edeyim? Mobil dünya kongresinde yeni tasarım gelecek eğer Sony'i Sony yapan o logo, stereo hoparlör azda olsa çerçeve, güç tuşuna entegre parmak izi ve kulaklık girişi olmazsa iyi olmaz.

Eğer ince çerçeveli olanlardan hangisi yılın telefonu derseniz ben tasarımından dolayı V30 diyorum. Arkası robotu andırıyor ve çok tatlı duruyor bilmiyorum gözüme çok hoş geldi Note 8 ve Mate 10 Pro'ya göre.

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Mate 10 Pro’nun yanında hepsi solda sıfır gözümde.

yuzugullu

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Mate 10 Pro ya herkesin bakmasını bi tavsiye ederim

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Sene olmuş 2018 mate 10 pro en iyisi diyosunuz bi eksiklerine bakın bu kadar iddialı konuşmayın yahu :) Bütün eksikleride geçtim tamamda o ekran içi iç çerçeve nedir kardeşim tasarım özürlü müsünüz bu kadar ya note8 e iphone x e rakip çıkardığın telefonda iç çerçeve var bana göre çok büyük ayıp

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,075
Note 4 kullanıcısı olarak Note 8 diyorum.

ekok01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben bu ikisi arasında çok gidip geldim.Ama daha önceden Note 4 kullandığım için Note serisine alışkın olduğum için Note 8 aldım.Mate 10 Pro'da şahane telefon..Özellikle Kars Vlog videonuzu izledim resmen hayran kaldım diyebilirim :)
Note 4 ten note 8 e geçmeyi düşünüyorum geçmeye değer mi? Tespit ettiğiniz büyük farklar nelerdir?

ekok01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
En önemlisi kalemi baya gelişti Note 8 de.Diger taraftan kamera performans batarya yani heryönden fark var.
Teşekkürler bilgi için. Şimdi iki batarya ve bir batarya şarj cihazı var o şekilde şarj ediyorum. Aldığım günden beri bir türlü servisi ikna edemediğim çekim sorunu yaşıyorum o yüzden ithalatçı garantili düşünüyorum ama bunda da öyle bir sorun çıkar mı diye tırsıyorum yoksa telefondan oldukça memnunum çekim sorunu haricinde

Reaksiyon puanı
258
Teşekkürler bilgi için. Şimdi iki batarya ve bir batarya şarj cihazı var o şekilde şarj ediyorum. Aldığım günden beri bir türlü servisi ikna edemediğim çekim sorunu yaşıyorum o yüzden ithalatçı garantili düşünüyorum ama bunda da öyle bir sorun çıkar mı diye tırsıyorum yoksa telefondan oldukça memnunum çekim sorunu haricinde
Note 4 kullanırken ben de yaşamıştım çekim sorununu.Sana tavsiyem bütçeni zorlayıp TR garantili alman.

ekok01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Note 4 kullanırken ben de yaşamıştım çekim sorununu.Sana tavsiyem bütçeni zorlayıp TR garantili alman.
Türkiye garantisinden bir fayda görmedim açıkçası. 1. Yılda cihazİn ekran çalışmadığı için Samsung samsundaki servisine verdim 15 gün hiç gelişme olması sonra aradılar 780 TL masraf çıkardılar iç ekran kırılmış ve kasa bükülmüş dediler. İtiraz ettim değişmedi sonuç lanet olsun vereyim biran önce cihazı alayım dedim onay verdim 3 ay parça bekliyoruz dediler. Bu arada gümrük ticaret bakanlığına başvurdum 2 gün sonra aradılar cihaz değişim yapıldı gelin alın dediler 780 TL yi verip yeni cihaz aldum. O arada iphone se aldım geçici olarak. Kısacası Samsung servisi için 1 kuruş vermem bulabilirsem exnos lu ithalat garantili bulacağım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Türkiye garantisinden bir fayda görmedim açıkçası. 1. Yılda cihazİn ekran çalışmadığı için Samsung samsundaki servisine verdim 15 gün hiç gelişme olması sonra aradılar 780 TL masraf çıkardılar iç ekran kırılmış ve kasa bükülmüş dediler. İtiraz ettim değişmedi sonuç lanet olsun vereyim biran önce cihazı alayım dedim onay verdim 3 ay parça bekliyoruz dediler. Bu arada gümrük ticaret bakanlığına başvurdum 2 gün sonra aradılar cihaz değişim yapıldı gelin alın dediler 780 TL yi verip yeni cihaz aldum. O arada iphone se aldım geçici olarak. Kısacası Samsung servisi için 1 kuruş vermem bulabilirsem exnos lu ithalat garantili bulacağım.
Exynosun ithalatçı garantilisi yok. SD835'li olanı al geç menun olrusn bence de 700 TL fazladan garantiye verme ne 700'ü yahu 900 falan herhalde fark

ekok01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Exynosun ithalatçı garantilisi yok. SD835'li olanı al geç menun olrusn bence de 700 TL fazladan garantiye verme ne 700'ü yahu 900 falan herhalde fark
Hepsiburada da 600 TL civarı. 600 TL ye 2 yıl kasko yaptırılıyor o bile daha mantıklı hiç olmazsa düşerse bir işe yarar

ekok01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
N11 de gezegen satıcısı ithalatçı garantili üründe exnos var demiş
Screenshot_2018-02-04-00-32-56.png

ekok01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Valla HB'De SD835 de satılıyor ve onda da kılıf çıkıyor kılıfta çin ürünlerinde ve bazı yerlerde çıkıyor onlarda SD835'li sanırım iyi araştırmak alanalrıyn yorumuna bakmak lazım
Note 8 alt modelleri bu şekilde sıralanmış. Arkasında harf olanlar exynoslu imiş.exynoslu tercih etmemin nedeni 4.5 g destekli olması. 9500 model nolu olan 4g li imiş sanırım
SM-N950W, SM-N9500, SM-N9508, SM-N950F, SM-N950 S/K/L, or SM-N950FD .

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 8 alt modelleri bu şekilde sıralanmış. Arkasında harf olanlar exynoslu imiş.exynoslu tercih etmemin nedeni 4.5 g destekli olması. 9500 model nolu olan 4g li imiş sanırım
4G ile 4.5G arasında aslında fark yok 4.5G bizim uydurduğumuz birşey LTE-A'ya 4.5G dedik fakat hepsi LTE-A destekliyor 1 gigabit hız destekliyor iki işlemci de.

ekok01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben hiçbir zaman ithalatçı telefon önermem.Ama yine de sen bilirsin.
Tercih meselesi. Garantisini ciddiye alacağım tek telefon markası iphone:) adamlar iPad i mi ses kısma tuşu basmıyor diye verdim değişimle yeni cihaz verdiler. İPhone 4s i batarya ölmüştü garanti bitmeye bir hafta kala değişim oldu ki değişim süresi her iki cihazda 10 günden kısa oldu

---- Mesajlar birleştirildi ----

4G ile 4.5G arasında aslında fark yok 4.5G bizim uydurduğumuz birşey LTE-A'ya 4.5G dedik fakat hepsi LTE-A destekliyor 1 gigabit hız destekliyor iki işlemci de.
Peki snapdragon olanı operatörler 4.5 g olarak tanıyacak mı. Avea ya kampanya için diğer telefondan SMS attım cevap telefonunuz 4.5 g uyumlu olmadığı için kampanya kaydınız yapılamadı oldu

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
258
Şuan 3700 e HB de Mate 10 Pro var.Onu da düşünebilirsin.Huawei'de servis konusunda baya iyi.

ekok01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Şuan 3700 e HB de Mate 10 Pro var.Onu da düşünebilirsin.Huawei'de servis konusunda baya iyi.
Teşekkürler. Fiyat takibi yapıyorum 3 cihazda. Puan ve kupon indirimleri ile Note 8 ithalatçı 3000 TL mate 10 tr garantili 3500 u11 ithalatçı garantili 2000 limit koydum hangisi ilk düşerse onu alacağım gibi görünüyor ama note 1-0 önde

3700'e çıkan 4000-4200'e Note 8'e de çıkar. Hem o fiyatta ithalatçı da ols U11 Plus gibi bir kral var.
HTC hiç kullanmadım ama u11 çok kırılgan görünüyor birde mate 10 da u11 de telefon gibi. Note başka birşey ama note de düşerse diye korkuyorum elimden kayıyor

Fiyatlar değişmezse 15 i gibi maaşı alınca note 8 ithalatçı garantili 1 yıl kaskolu alıp geçerim

Son düzenleme:

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Ankette çok kafa kafaya gitmiş. Ben oyumu Mate 10 Pro'dan yana kullandım ve Note 8 ile oyları eşitletmiş olduğumu farkettim. İki cihazda gayet güzel tabi.

ekok01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bu arada alt note 8 modellerine baktım da ne çok alt model varmış 9500-9508 donanım aynı Exynos 8895 var. n950* şeklinde olanlarda Snapdragon 835 var ve donanım aynı sadece fd olanda çift sim özelliği var. Ama güney kore için üretilenden kullanmak isterdim kendi ülkelerine en iyisini sunuyorlardır zannımca:)
SM-N950W (Kanada),
SM-N950U (ABD)
SM-N950N (Güney Kore)
SM-N950F (Avusturalya ve Avrupa) (Tek Sim)
SM-N950FD (Avusturalya, Avrupa, Brezilya ve Latin Amerika) (Dual Sim)
SM-N9500 (Çin)
SM-N9508 (Çin)

son olarak bu çift simkart takılanlarda ikinci simkart yuvası aynı zamanda hafıza kartı yuvası olarak kullanılıyor ve ikisinden birini tercih etmek gerekiyor ve ikinci simkart sadece 2g uyumlu çünkü 3g ve 5g network için Not supported yazıyor. (kaynak: sammobile)
9500AĞ.JPG

Ekli dosyayı görüntüle 34424

Son düzenleme:

Son mesajlar