YHT bilet fiyatları belirlendi!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
yht-bilet-fiyatlari-belirlendi_5654.jpg

İstanbul-Ankara arası hızlı treniyle seyahat etmenin ilk belirlemelere göre 70-80 lira arasında olduğu açıklandı. Toplam 533 kilometrelik Ankara-İstanbul YHT hattının, 245 kilometrelik Ankara-Eskişehir bölümü 2009'da hizmete açıldı.

TEST SÜRÜŞLERİ TAMAMLANIYOR

Yapımı tamamlanan Eskişehir-İstanbul arasındaki 266 kilometrelik bölümün açılışı ise Piri Reis Treni ile gerçekleştirilen test sürüşleri, sinyalizasyon, yol ve katener testlerinin ardından yapılacak. Testler 60, 80, 100, 120 kilometrelik hızlar şeklinde kademeli olarak artırılacak. Hattın maksimum işletme hızı 250 kilometre olacak ve test sürüşleri saatte 275 kilometrelik hıza göre yapılacak. Bunun yanı sıra trafik testi adı verilen sinyalizasyon testleri de tamamlanacak.

İLK ETAPTA 9 DURAK BULUNACAK

Ankara-İstanbul YHT hattında ilk etapta Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Pamukova, Sapanca, İzmit, Gebze ve Pendik olmak üzere toplam 9 durak bulunacak.

2015'TE MARMARAY'A BAĞLANACAK

Hattın hizmete girmesinin ardından sonradan projelendirilen Geyve-Sapanca arasında standardı daha yüksek kesimin tamamlanmasıyla Ankara-İstanbul (Pendik) arasındaki yolculuk süresi 3 saat 15 dakikaya, Ankara-Gebze arasındaki seyahat süresi ise 3 saate inecek.

ANKARA-PENDİK ARASI 2 SAAT 45 DAKİKA

Geyve-Arifiye arasındaki hat ise konvansiyonel trenler tarafından kullanılacak. Projenin ikinci kesiminin tamamlanmasıyla İstanbul-Ankara arası yolculuk 3 saat, Ankara-Pendik arası yolculuk ise 2 saat 45 dakika olacak.

SON DURAK PENDİK

İlk aşamada son durağın Pendik olacağı hat Söğütlüçeşme istasyonuna kadar uzatılacak. Ankara-İstanbul YHT hattı, 2015'te Marmaray'a bağlanacak ve Halkalı'ya kadar ulaşacak.

GÜNDE 16 SEFER

Günlük 16 sefer düzenlenecek. Marmaray'a bağlandıktan sonra her 15 dakika ya da yarım saatte bir sefer gerçekleşecek.

Ensonhaber

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Biraz tuzlu gibi öğrenci indirimi var mi:D

Son düzenleme:

cagdasc

Asistan
Reaksiyon puanı
13
bir trende 300-400 kişinin taşındığını varsayarsak ve maliyetinin de en ucuz taşımacılık olduğunu düşünürsek bu düşünülen fiyatlar gerçekten çok fazla gibi.
otobüsle ve uçakla karşılaştırma yapıp fiyat belirlemek ne kadar mantıklı düşünmek gerek.

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
belirtilen fiyatlar çok yüksek bilet fiyatrları bunların yarısı olmazı lazım

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Uçak hala daha mantıklı, 80 TL nedir arkadaş asgari ücrete 10 TL zam yap hızlı treni 80 TL yap yuuuhh!!!

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Tren fiyatları belirlenirken otobüs ve uçak fiyatları arasında oluyor. Sanıyorum nedeni otobüs firmalarını mağdur etmemek için.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
3 Ağustosa kadar tren doluymuş..:D

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Öğrenci 55 tl olacaktı sanırım iyi fiyat

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
otobüs şirketlerini ilk etapta karşılarına almamak için böyle astronomik bir fiyat politikası uygulanıyor yht de yani ben başka mantıklı bir açıklamasını bulamıyorum yoksa böyle fiyatlar imkansız ben yakın zamanda çok çok aşağılara düşmesini bekliyorum konya-istanbul için 100 küsür tl fiyatlı bilet satılacak az daha zorlasan uçak bulursun o fiyata

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
70-80 tl nedir arkadaş, bunlar bizle kafa buluyorlar herhalde, kuzu gibi sesimizi çıkarmazsak daha çok bu tr fiyatlar göreceğiz. Benim düşüncem normal 25 tl, öğrenci 20 tl.

ilkertnt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ankara-İstanbul yht bilet ücreti=70tl
Ankara-İstnabul uçak bileti ücreti=80tl

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
YHT bilet fiyatlarına baktığımda İstanbul-Ankara 70 TL
Otobüs firmalarında şu an 60 TL fiyat görüyorum.
Esasen ikisi de çok para.

YHT biletini 2 hafta önceden filan alsak indirimli bilet bulamıyor muyuz? Şu an baktığımda Mart ayı için sefer görüntülemiyor.