YGS'DE 5 Netten 30 Nete 8 Ayda Yukseltmek Mümkünmü?

Bu konuyu okuyanlar

ogrenimgorevlisi34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
YGS'DE 5-6 Net yapan birisi 8 Ayda 30 nete yukseltebilirmi 6-7 saat çalıştığını dusunursek

Son düzenleyen moderatör:

ogrenimgorevlisi34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Matematik Dersi Ayrıca Haftanın 5 Günü Dershaneyede gidiyorum Kafama koydum ancak tecrübeliler varsa bi yol göstersin (hangi kaynaklardan başlamalıyım) istedim teşekkürler şimdiden

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
6-7 saat çalışma ile yükselemezsen git aynada yüzüne tükür o derece :D
(Bir an DGS diye okudum :p)

ogrenimgorevlisi34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaynak önemli şüphelerim var o konuda elimde güvenderin 3 lü konu anlatım seti ve soru bankası var ygs için bide karekök 0 var karekök 0'ın yarısında geldim ama çok ezberci konuyu anlatmıyo bile güvenderi bitireyim diyorum daha kolay karekök zorluyor bide

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Kitap yerine internetten video izleyerek konu çalış bence, izlerken not al, sonra notlardan çalış. Elinden geldiğince çok deneme çöz ve yapamadığın soruları çözdür. Çözememe nedenin konu eksiğiyse otur o konuya çalış. Kitaplar önemli ama piyasada belli başlı kitaplar var çoğu iş görür. iş öğrencide biter her zaman

Reaksiyon puanı
5,171
Ygs de iyi yapacak birinin bence hic konu eksigi olmamali hatta ne kadar soru gorurse o kadair iyi olur

M

Murat Burç

SDN Okuru
FEM simetri al .
Ve 30 değil o çalışmayla 35-40da yaparsın asıl mesele LYS matematik YGS matematik de full problem kastiracaklar LYS Matta türev integral zorlayacak

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Azimli olursanız yaparsınız :):)

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Kimse geometriden bahsetmemiş ama 30 nete çıkmak istiyorsan geometriyi halledersen çok yardımcı olur

ogrenimgorevlisi34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
FEM simetri al .
Ve 30 değil o çalışmayla 35-40da yaparsın asıl mesele LYS matematik YGS matematik de full problem kastiracaklar LYS Matta türev integral zorlayacak
usta fem yayınları yasak değil mi internette satılıyorda almaya çekiniyorum bişey olur diye :D

ogrenimgorevlisi34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
FEM'i devlet işletiyor şuan.
NT'ye gittiğinde kapıda bir yazı yazar şöyle şöyle kayyum atandaı falan filan diye orda FEM de yazıyor. Sence FEM'i sattırırlar mı ?
Peki ben şöyle bir yol izlesem doğru olur mu? Karekök matematik denemesi alıp çözücem sonra (muhtemelen 4-5 net çıkacak) FEM Simetriden her gün 1 konu çalışacağım hafta boyunca. Sonra hafta sonu Final'in ilk basamak adlı kitabından bu konularla alakalı bütün testleri çözmeyi planlıyorum sonra deneme sınavı çözeceğim tekrar bakıcam artış var mı diye ilk basamak soru bankası bitincede başkasına geçicem yavaş yavaş arttıracam seviyeyi hedefim mat-1 25 net sence doğru yoldamıyım (meslek liseliyim temelimin olmadığını düşünerek cevaplarsan sevinirim)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Peki ben şöyle bir yol izlesem doğru olur mu? Karekök matematik denemesi alıp çözücem sonra (muhtemelen 4-5 net çıkacak) FEM Simetriden her gün 1 konu çalışacağım hafta boyunca. Sonra hafta sonu Final'in ilk basamak adlı kitabından bu konularla alakalı bütün testleri çözmeyi planlıyorum sonra deneme sınavı çözeceğim tekrar bakıcam artış var mı diye ilk basamak soru bankası bitincede başkasına geçicem yavaş yavaş arttıracam seviyeyi hedefim mat-1 25 net sence doğru yoldamıyım (meslek liseliyim temelimin olmadığını düşünerek cevaplarsan sevinirim)
Bodoslama çalış güzel 8 ayda dünyayı fethedersin 8 ay günlük 6 saat ders diyorsun daha ne olsun. O kadar da aşağılama kendini.
Karekök YGS matematik kitabını al. Sonra mesela atıyorum haftada 5 konu çalışacaksın. Karekök YGS matematik kitabını al. Konular şöyle olsun
Havuz p. , sayı p. , işçi p. , polinom , denklemler (sen tabi kitap sırasına göre git ya da işte kendi istediğin şekilde ama düzenli)
Şimdi havuzu ilk gün çalıştın hemen geç karekök ygs matematikten havuzun ilk problemini çöz
Sonraki gün sayıdan
Sonraki gün işçi
sonraki gün polinom
sonraki gün p denklem
bunların karekök ygs kitabından sadece 1 test çözdün mü her gün evet çözgün (1 test dediğim mesela final kitabın varmış ondandan 1 test çöz zaten günü 1 testle kapatma orası ayrı mesela ben şuan hatırlatma amaçlı bir yöntem söylüyorum)
Şimdi hafta sonuna geldik değil mi ? Şimdi geç havuz , sayı , işçi , polinom ve denklemin karekök ygs kitabından 2. testlerini haftaya geçtik başka konuları çözdün aynı bu şekilde hafta içi 1 er test çözdün yine hafta sonunda bu işçi sayı havuz yani ilk dediklerimi ve o hafta çalıştıklarının bir sonraki testini çöz . Yani sürekli tekrar içinde ol birden elindeki kaynakları bitirme
hafta sonu bu konular katlanarak devam edecek ama karekök ygs kitabındaki testlerde mesela havuz varsa bu 6 hafta sonra zaten bitecek konuyu öğrendiğpine kanaat getirirsen o li,steden çıkarırsın ama arada sırada yine kesinlikle o konulardan soru çöz ki unutma.
Karekök YGS diğerlerine göre ağır fantezi arayan bir kitaptır haberin olsun.
Gökhan özkars diye bi adam var.
www.gokhanozkars.com şu siteye gir en aşağı in orada 4 tane kitap var il 3ü bende vardı güzel kitaplar basit yolları falan da öğretiyor mantığını da kavrarsın ( yine de iki kaynaktan destekli çalışmanı öneririm kitaplar güzel orası ayrı mesele)
Bir de son tavsiyem git LYS çalış YGSyi çabuk bitir tekrarlara başla ama önemli olan LYS matematik. Sayısalcıysan mühendislik istiyorsan Fiziğide unutma.
Bunları da hesaba katınca 6 değil zaman bulabilirsen 8-9 saat çalış günlük ara vere vere çalışırsan katlanabilirsin 1 sene eziyet çeker ileride daha iyi hayat yaşarsın.
--- Gönderi Güncellendi ---
Şu videolara da göz at . TEMELİ OLMAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN - YouTube
--- Gönderi Güncellendi ---
Videolara göz atmadım ama bu adamın iyiliğinden bahsediliyor.

ogrenimgorevlisi34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkürler yardımcı olduğun için. Bu arada ygs matematik karekök soru bankası var bende o zor olduğu için ben ilk finali bitireyim diyodum konuları bitirdikten sonra karekökü çözerim diye düşündüm ama uygulayacağım dediğini