YGS Soru Çözümleri Sadece TRT'de

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
YGS Soru Çözümleri Sadece TRT'de

ÖSYM, pazar günü 1 milyon 700 bin kişinin katılacağı YGS sınavı soru çözümlerinin sadece TRT'de yayınlanacağını açıkladı.

d742b00f-ff30-49e1-8cd6-d67851f9287e-444x333.jpg

Geçtiğimiz yıl KPSS sorularının çalınmasının ardından ÖSYM, bir dizi güvenlik önlemini devreye soktu.

Bunlardan biri de sınav sorularının çözülmesiyle ilgili...

Bu yıla kadar sınavdan iki saat sonra televizyonlara verilen özel şifrelerle alınan soruların televizyonlardan çözümleri yayınlanıyordu.

Bu yıl ÖSYM, sınavdan iki saat sonra soru çözümlerini sadece TRT’ye verileceğini açıkladı.

Sınav soruları, üç gün sonra internetten yayınlayacak.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Burada demek istenen çalınan soruların tv'deki cozumler araciligiyla daha sonra optik formlarda değiştirildiği midir?
Hani telekulak cetesiydi TRT bu haberiyle soruların içerden sizdirildigini resmen kabul etmiş oluyor.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
sonuçlar açıklanana kadar bakmam büyüsü var :D

Zlatanerra

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Bu sene öylesine gireyim dedim, temel matematikte bence cebir harbiden zordu. Adamlar problemlerde türkçe paragraf sorusu mu soruyorlar yoksa matematik sorusu mu belli değil. Benim bildiğim mat1 mantığa dayalı olur. Bu sene bu adamlar elenecek kişileri süreden elemek istemişler gibi. Umarım bu sene bir ön lisans programına yerleşmek isteyen arkadaşlar hedeflerine ulaşır.
Bir de hürriyet gazetesini okurken şu karşıma çıktı. http://www.hurriyetegitim.com/sinav/YGS.aspx
Merak eden arkadaşlar hesaplayabilir. :)

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Trt de matematik sorularını cevaplayacak yaşlı adamın konuşmasında gül gül öldük, kitap okuyan biri soruları çok rahat cevaplayabilir dedi adam ya.. :sneaky2:

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Matematik hocası çıkınca kanalı değiştirdim. Sınava girmedim zatende soruları merak ettiğimden açmıştım matematik te hiç birşey anlamadım

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Tarih, Felsefe ve Biyoloji Soru - Cevapları ilk mesaja eklendi.

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Sizce de sorular zor değil miydi? Türkçenin tamamını yaptım(işaretleme anlamında) ama öldüm tamamlayana kadar, 1 saati geçti..

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Sizce de sorular zor değil miydi? Türkçenin tamamını yaptım(işaretleme anlamında) ama öldüm tamamlayana kadar, 1 saati geçti..

Abi bu sene genel olarak zor bi sınavdı, ben matematik-fen-türkçe-sosyal şeklinde yaptım dershane sınavlarında sosyalin bütün sorularına bakabiliyodum, ama burda türkçeden ve sosyalden fedakarlık yapıp boş bıraktım uzun soruları.. zor bir sınava denk geldik geçmiş olsun, lys'ye baya kastırmak zorundayım..

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Ya arkadaşlar şöyle söyleyeyim sorular yapılmayacak sorular değildi. Yapılırdı ama ben bir soruya 5-10 dk ayıracaksam bu test değil klasik sınav olur. Resmen rezillik biyoloji soruları bir sayfa boyu. Sistemden de geldi. Matematikte çözeceğim soruları boş bıraktım yetiştiremedim.

gs_kadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
bu arada trt şifreleme yöntemiyle de cevaplayacak mı soruları