YGS (ÖYSM) SINAVINDA 4 YANLIŞ BİR DOĞRUYU GÖTÜRÜR UYGULAMASI KALKTI MI?

Bu konuyu okuyanlar

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba,

Bir yerde okumuştum; "YGS (ÖYSM) sınavında 4 yanlış bir doğruyu götürür kalktı"

Acaba doğru mudur?

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Olmaz öyle şey. Millet sallasın şansa da doğru şık gelsin. Where is ADALET?

BlackXr

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Lys de acik uclu sorular da oyle olacakmis

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Olmaz öyle şey. Millet sallasın şansa da doğru şık gelsin. Where is ADALET?
Eğer adaletten bahsedecek isek, o konu hakkında hiçbirşeyi gözardı etmemeliyiz. Bu uygulama karar vermede haksız bir baskı oluşturuyor, bildiğin soruyu zaman baskısından dolayı tam emin olamaya zamanımız olmadığından işaretleyemiyoruz hak ettiğimizden az puan alıyoruz, soruyorum hani nerede adalet?

3 saatlik sınavda 300 soru, 60 saniyede okuyacaksın anlayacaksın, karar vereceksin, şıkkı işaretleyeceksin, elinin uzaktan kumandaya gitmesi bile 10 saniye alıyor, soruyorum hani adalet?

Bu sınav sadece garibanları dışlamak için icat edilmiştir, çünkü Robert koleji Galatasaray lisesi mezunları okul punları tavanda olduğundan ÖYSM sınavında abartısız sadece 4 soruyu işaretleyerek istediği yeri kazanıyorlar, soruyorum hani adalet nerede?

Bu memleket böyle gider çünkü bu memlekette sadece zenginin gerizekalı çocuğu okuyor!

60 saniyede okuyup anlayıp karar verme adaletsizliğinin üzerine bir de şaşırtmalı seçenek eklemekte nerede adalet?

Yeterli okul olmadığı ve yenisi inşa edilmesi istenmediğinden okuyan sayısını azltmak için bahane edilen bir sınavda adaletten bahsetmek ironinin dibi değildir nedir?

Dünya`da bu kadar kapsamlı bir sınavı sözel ve sayısalı tek bir sınava tıkıştırmak da bir tek bizde var (sınav bahane milleti okul dışı bırakmak şahane) hani adaletten bahsetmek istediniz ya!

Bildiğim kadarıyla Dünyada şu uygulama adaletsizliğini bir uygulayan biziz, herkes aptal bir akıllı biziz sanırım.

kafadan atmasyon test sınavını kazanan tek bir kişi gösterebilir misin bana?

Ne kadar adil bir sınav olduğu yarışma programlarında patır patır dökülmek şöyle dursun, okuduğu alandaki soruya üstelik ortaokul öğrencisinin bile bileceği kadar basit sorunun cevabından bi haber üniversite öğrencilerinden belli oluyor.

Bu memleket her zaman böyle gider, çünkü toplumun bizzat kendisi gariban düşmanı. Bu yüzden garibana yapılan her türlü haksızlık adalet olarak görülüyor.

Bu memlekette ortaçağ zihniyetinde katı sınıfçılık var, bu yüzden garibana yapılan her adaletsizlik adalet olarak görülüyor. Bu yüzden suçlu mağdur olan her zaman suçlu. Çünkü bu memlekette zengine haksızlık yapacak babayiğit daha doğmadı.

Yeğenim Acıbadem hastanesinde ölümün eşiğinden döndü de ablamın şikayetinde tek yaptıkları tek işlem; ablamın tanıdık kimleri var olduğunu araştırmak olmuş (bunu pişkin pişkin ablamın yüzüne açıklamışlar).

Üç kuruşluk bir firma mağduriyeti hakkında şikayetimi forumda yazıyorum, hemen foruma; "bu firmalarda ne üçkağıtçılarla uğraşıyor, ne kadar haksızlık yapsalar azdırcılar doluşuyor. ortaya söylüyorum sen anla tarzıyla başlıyorlar bana giydirmeye.

Garantisi süresi dolmamış garanti belgesi olan olan ürüne adam 2 sene önce satın alınmış ürünün satış faturası isteme bahanesiyle ürünü garanti dışı bırakmak gibi tuhaf davranışla, benden garantili ürüne tamire para istiyor. Satış faturasını saklamamak sadece senin ayıbın diye bana forumda saldıran saldırana idi.

Çünkü bu memlekette her zaman zengin haklı, güçlü olan haksız olsa da haklı görülüyor. Çünkü bu ülke en basma kalıp ortadoğu ülkesi.

Hiç boşuna komplo teorilerine sarılmayın, memleketi çekemiyorlar hep bunlar Amerika Avrupa diye. Memleket bu halde suçlusu sadece sizsiniz.