Yetmedi mi Köpek Düşmanlığınız?

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Nedir bu köpeklerle alıp veremediğiniz. Yok çocuğumu kovaladı. yok ısıracak, yok havladı?!

Siz 2 ayaklı olan hayvanlardan korkun, keza hayvan demek bile fazla onlara! Çocuğunuzu köpek kovalasa bir şey olmaz ama iki ayaklı insan bile diyemeyeceklerimiz tecavüz ederek hayatlarına son verir. Geride gözü yaşlı bir aile bırakır…

MVnp49.jpg

Sadece çocuklara değil, köpeklere de tecavüz ediliyor benim ülkemde. Nasıl bir mide ve nasıl bir karaktersizlik anlamak mümkün değil. İnsan olan yapamaz bunu diyorsun... Yapıyor…

Geçelim tecavüzü, insanlar döverek felç bırakıyor, kolunu bacağını kuyruğunu kesiyor. Vicdan diyorsun nerede? Yok! Daha çok kısa bir süre önce Ankara’da yaşanan bir olay; karnını doyurabilmek için dışarıda yemek arayan köpecikleri zehirli etle öldürdüler! Yine dedim ki vicdan? Yok!

lqajRg.jpg

Köpekler neden birine havlar ya da kovalara gelecek olursak ;
Köpekler deneyimlediğim üzere genel olarak iki farklı nedenden saldırır. Birincisi korkan insanların davranışları, nefes hızı ve korkunun kokusu, saldırma ya da tehdit etme nedeni ise köpeğin daha önce yaşadığı bir olaydan dolayı yaşadığı korku ve acı.

Köpek, sizin farkında olmadan yaptığınız bir davranışı geçmişte yaşadığı bir acı ile birleştirdiğinde tekrar aynı şeyleri yaşayacağı korkusuyla kendini korumaya alır ve tepki gösterir.

Kayseri /Erciyes'te 14 yaşında bir çocuk ve bir manşet köpekler çocuğu parçalayarak öldürdü(!) diye yalan yanlış haberler çıktı. Ki faili meçhul cinayetler suçsuz günahsız bir köpeğin başına kaldı. Ve insanlar köpeklere karşı ayaklandırıldı, galeyana getirildi!

Biz insanların bir kısmı çocuğunu çöpe atarken köpekler ölen bebeğinin başında gözyaşı döküyor. Şimdi siz sorgulayın insanlığınızı.

9aJol8.jpg

Sahibinin mezarında gidip yatan köpek gördükten sonra, birine "köpek!" diye hakaret ederken iki kere düşünün derim. Keza o mükemmel hayvan tren rayında yatan bir adam görüp treni uyaran veya sahibi trafik kazası yaptığında ambulansta bile onu terk etmeyen, peşinden gözyaşı döken bir canlıdır. Köpek dostluğu, biz insanlara verilmiş olan bir hediyedir aslında.

Kıymetini ne kadar biliyoruz orası tartışılır tabi.

7a0gZl.jpg

Hayvan severler özel bir insan türüdür; ruhu cömert, empati dolu, belki biraz duygusallığa meyilli ve en az bulutsuz bir gökyüzü kadar kocaman yürekli. Hintli bir şair der ki; Dilsiz hayvanın bakışında sadece akıllı olanın anlayabileceği bir konuşma sakıdır.

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Benim sokak köpeği olarak tabi edilebilecek cinsi olmayan bir köpeğim var şuana kadar kardeşim dediğim adamlardan bile daha fazla yanımda oldu. Her köpeği severim hiç birine ıssıracak diye bakmam önemli olan cinsi değil nasıl yetiştirildiği.

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Konuyu desteklemekle beraber, bir hususu belirtmek istiyorum.

Öncelikle, hayvanlar Allah'ın dilsiz kullarıdır, sevgiyi ve hatta saygıyı sonuna kadar hakediyorlar. Sürekli hayvanlarla (inek, köpek, kuş, kedi vd.) içiçe yaşamış birisi olarak söylüyorum. Hayvanlar çok hassas varlıklar.

Fakat işin bir de diğer yüzü var. Maalesef her hayvan masum değil (bunun sebebi sahibi, bakıcısı olabilir, veya kendi tabiatında vardır.).

Örneğin ben küçük bir yaşta, etliye sütlüye karışmadan evime giderken 2 adet köpeğin saldırısına uğradım. Bunlardan biri melez, diğeri ise sanırım alman kurdu idi. Eğer kendimi savunmasa idim bana zarar vereceklerdi, o an köpeklerin geçmişine inerek psikolojilerini anlamakla uğraşamazdım, kusura bakmayın. Onları kendimden uzaklaştırmak için tekmelemek zorunda kaldım.

Veya geçenlerde doğu tarafında bir haber çıkmıştı. Adamın biri kendisine saldıran ayıyı vurmuştu. Hayvan hakları örgütleri ayağa kalktı, bu saçmalıktır. Ne yani, adam ayının kendisini parçalamasını mı izlemeliydi?

Burada hayvanlara yapılan muameleyi, keyfi ve zorunlu olarak ayırmak ve öyle değerlendirmek gerekiyor.

Eğer zorunluluk varsa, öncelik insanın hayatıdır. Fakat keyfi olarak hayvanlara zarar veren (avcılık dahil) varsa, onların tezek kadar kıymeti yoktur.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Hayvanlara ve kadınlara çocuklara karşı çok acımasız insanlar var (gerçi insan olamazlar ama)hayvanlar bizim doştumuz ve bize zararları yok neden kıyarlarki hangi fikirle

Peki ya çocuklar a yapılanlar insanın aklı almıyor sinirden köpürüyorum

Kadınlar bizim hem anamız hem bacımız hemde çocuğumuz konumundalar ve insanlar buna sayğı duymalı hayatını karartmamalı

Bu olaylara dur demeli ama yaparsak cani derler buseferde bize

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Şiddetin kadını çocuğu erkeği yoktur. Şiddet kime uygulanıyorsa mazlumdur, kim uyguluyorsa zalimdir.

Örneğin, bir dostumun başından geçen psikolojik şiddeti kısaca aktarayım. Bu arkadaşım 26 yaşında erkek. Evlendi, birbirlerini seviyorlardı.

Fakat 7-8 ay sonra her ne oldu ise kadın eve gelmemeye, kocası ile ilgilenmemeye başladı, her neyse, boşanma davası açıldı.

Bu arkadaşım, bırakın kadın dövmeyi, millete rahatsızlık vermemek için kısık sesle konuşan, aşırı saygılı ve güleryüzlü biridir. Fakat bu adam için kadın mahkeme "aşırı şiddet, vücudunda sigara söndürmeler, bıçakla yaralamaya teşebbüs" dahil suçlamalarda bulundu. Nafaka ve düğünde takılan altınları da istedi.

İşin garip tarafı, altınlar zaten bayanda idi. Fakat reddetti, olmayan altınları istedi. Mahkeme de ondan yana çıktı.

Kısacası, bu arkadaşımız, tekrar evlenemeyecek kadar borca battı + hayatı kaydı + insanlara karşı güvensiz bir hale geldi. Bunu yapan ise bir kadın.

Diyeceğim o ki, şiddetin kimden geldiğinin bir önemi yoktur, her türlüsü pisliktir.