Yeşilçam'ın Usta İsimlerinden Kuzey Vargın Hayatını Kaybetti!

Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Yeşilçam’ın usta oyuncusu Kuzey Vargın, yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlık nedeniyle 74 yaşında hayatını kaybetti

8414182.jpg

Kuzey Vargın, yüksek tansiyon nedeniyle Marmaris'teki özel bir hastanede tedavi görüyordu. Burada böbrek yetmezliği teşhisi koyulunca, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi.1,5 aydır yoğun bakımda olan sanatçı, bu sabah yaşamını yitirdi.

74 yaşında hayatını kaybeden Kuzey Vargın'ın cenazesi, perşembe günü istanbul'da toprağa verilecek.

8414190.jpg

Kuzey Vargın, 2014 yılında yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlığın ardından, Marmaris’teki özel bir hastanede tedavi altına alınmış, zaman zaman bilinç kaybı yaşadığı öğrenilmiş ve sonra sağlığına kavuşarak taburcu edilmişti.

2015 yılında ise, Parkinson hastalığı şikayetiyle yine Marmaris'te özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı. Yürümede zorluk çeken Vargın, fizik tedavisi almaya başlamıştı.

BAKAN KURTULMUŞ'TAN TAZİYE MESAJI

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, sinema sanatçısı Kuzey Vargın'ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı. Kuzey Vargın'ın, Türk sinemasına katkıları dolayısıyla her daim saygıyla yad edileceğini belirten Bakan Kurtulmuş'un taziye mesajı şöyle:

"Kuzey Vargın, Türk sineması adına önemli yollar katedilen yıllarda başarılı çalışmalara imza atmış değerli bir isimdir. Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncularından Vargın, beyazperdeye taşıdığı karakterlerle hafızalarda unutulmaz bir yer edinmiştir. Sinemamıza katkıları dolayısıyla her daim saygıyla yâd edilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum."

KEREMCEM'DEN DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM

Kuzey Vargın'ın hayatını kaybetmesinin ardından şarkıcı Keremcem de sosyal medya hesabından duygusal bir paylaşımda bulundu.

İŞTE KEREMCEM'İN O PAYLAŞIMI:

''KUZEY VARGIN 12 sene önce ilk kamera karşısına geçtiğim, çoğunuzun beni ilk tanıdığı dizi Aşk Oyunu'nda babamı canlandırmıştı. Sonra hiç kopmadık. Her bayram, her doğum günü, her aynı şehirde bulunduğumuzda görüştük. Sevdik birbirimizi, ailelerimizi paylaştık. Başarımla sevindi, hastalığıyla üzüldüm. Rakı masasında çok kahkaha attık. Deneyimlerinden çok faydalandım. Sözünü dinlemediğimde keşke dedim. Tüm yaşanmışlıklarıyla, anılarını bize bırakıp bu sabah sessizce gitti. Hayatını ona adamış eşi Mücü ona hayatının son yıllarında torun mutluluğunu yaşatan kızı @tugcekuzeyyamak ve tüm sevenlerine, yakışıklılığıyla başını döndürdüğü tüm yeşilçam izleyicisi kadınlara (annem dahil) başsağlığı ve sabır diliyorum. Başımız sağolsun. @edateksoz @bulentisbilen #aşkoyunu #kuzeyvargın Kuzey Vargın passed away today silently. We were father and son at Aşk Oyunu. İ loved him as a father an elder brother.''

8414402.jpg

KUZEY VARGIN KİMDİR?

15 Haziran 1940’ta İstanbul’da doğan Kuzey Vargın, Yeşilçam’da 1960’lı yıllarda jön olarak başladığı kariyerini ilerleyen dönemde ağırlıklı olarak kötü adamların oluşturduğu karakter rolleri ile sürdürdü.

Kariyerinin ilk döneminde 1965 yapımı ‘Yasak Sokaklar’, ‘Çılgın Gençlik’, ‘Ağlayan Kadın’ gibi filmlerde rol aldı.

‘Bir Dağ Masalı’ filminde Lale’yi aldatan nişanlısı Ekrem, ‘Seni Sevmek Kaderim’ filminde entrikacı Bülent rolleriyle hafızalara kazındı.

Sert bir yüz ifadesine sahip olan Vargın, bunun sayesinde başarılı bir karakter oyuncusu olarak kariyerinde ilerledi.

Kartal Tibet’ten sonra Karaoğlan’ı canlandıran Vargın, son olarak ‘Kurtlar Vadisi Pusu’ dizisinde Adil Eşrefoğlu karakteri ile İhtiyarlar Heyeti Başkanı rolünü başarı ile yerine getirdi. Dizide Doğu Eşrefoğlu’nun kardeşi rolündeydi.

8414184.jpg

8414191.jpg

Son dakika... Kuzey Vargın hayatını kaybetti (Kuzey Vargın kimdir?)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun...

Son düzenleme:

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Allah Rahmet eylesin eskiler teker teker gidiyor kimse kalmadı

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Çok sevdiğim bir oyuncuydu. Allah rahmeti ile muamele etsin.