Yerli Otomobil, ne zaman hazır olacak?

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Yerli Otomobil, ne zaman hazır olacak?

Autoshow 2017’ye katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, ShiftDelete.Net'e yaptığı özel açıklamada, yerli otomobil projesi hakkında önemli bilgiler verdi.

Son düzenleme:

faramir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İlgili haberi okudum ve video'yu izledim. Sağ olsun bakan yardımcısı tipik bir Türk siyasetçisi olarak çok şey söyleyip, hiçbir şey açıklamamış. Ne zaman çıkacak, hangi segmentte otomobiller üzerinde çalışılıyor, üretilen/üretilecek otomobillerde mtv ve ötv konusunda bir teşvik indirimi olacak mı vb. soruları bir nevi geçiştiriyor. Çünkü bazı otomobillerin ötv'si otomobilin kendisinden pahalı. Böyle bir durumda otomobil üretmek saçma olur.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Galiba o iş yatar gibi gözüküyor. İlgili hükümet yetkilileri sürekli özel sektörden babayiğit beklediklerini söylüyorlar ya, bilin ki o iş yatmış demektir. Bu işte en büyük engelin KOÇ ailesi olduğunu düşünüyorum. Eğer isteselerdi girerlerdi zaten bu işe, girmediklerine göre ellerindeki yabancı menşeli tenekeleri kakalamaya devam etme niyetlerini sürdürüyorlar demektir. Onlara rakip olmayı göze alabilecek bir babayiğit de bu ülkede çıkmaz zaten. Tek bir adam çıktı, o da yanlış adam çıktı. Kafadan tırlak bir üç kâğıtçıydı, verdiler dersini oturdu yerine (Jet Fadıl). Hükümetin ise ne imkânı, ne vizyonu yetmez bu işe. Anlayacağınız işler terso! :)

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Yalnız bu sefer Uzun Adam otutacaksa o koltuğa, sıkıyorsa yolda kalsın... Korkudan araba dile gelir yeminle

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Acele etmeyin, çıkar bir gün herhalde, sanırım, galiba.

shakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Türkcemin kitligindan mi nedir ben bir sey anlamadim simdi ,nezaman cikiyormus anlayan varsa anlatabilirmi :)

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Haberi görünce bir gülümseme geldi. Çıkacak, çıkıyor, çıktı, pardon daha çıkacak...

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Uçak fabrikasının yerini başbakan bile bilmiyordu, bakan yardımcısı ne bilsin böyle şeyleri.

çok şey söyleyip, hiçbir şey açıklamamış.
Aynen. Çok konuşup hiçbir şey söylememe sanatı.

Son düzenleme: