Yerli malı iddialı akıllı telefonlar (Video)

Bu konuyu okuyanlar

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
yerli-malı-akıllı-telefonlar.jpg

12 - 18 Aralık arası kutlanan Yerli Malı Haftası için Türkiye'de üretilen ve Türk üreticilerin sattığı, özellikleriyle iddialı yerli malı akıllı telefonları bir araya getirdik.

:: Yerli malı akıllı telefonlar hakkındaki düşünceleriniz neler? Satın alıyor musunuz? Alma ya da almama sebepleriniz neler?

Son düzenleme:

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Gerçekten kaliteli ve aynı zamanda şık, güvenilir bir yerli cihaz varsa yada yapılacaksa alınır birçok kişi tarafından da kullanılır. Önerilerini bekliyorum

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Kocaman bir teşekkürü hakettin sevgili Tolga. Son derece yararlı ve güzel bir makale yazmışsın. Kullanılır, kullanılmaz, iyidir, kötüdür bunlar çok ayrı bişey ama biraz da bu ülkenin menfaatleri ve milli refkleslerle bakmak lazım. Ne yazık ki bu konuda hassasiyet gösterebilen teknoloji yazarı sayısı yok denecek kadar azdır.

Nmnbcr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sadece tlf özelinde değil genel olarak arızasızlık+akıcılık+uyumluluk (kısaca Stabilite) ve sağlamlık gösteren her yerli malı önceliğimdir. Olmadığında japon, g.kore ürünleri ile ilgileniyorum. Amerkano, anglosakso ürünleri ne kadar üstte olsa da almam. bilumum çete terör destekçisi ülkelerin ürünlerini almıyorum.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Sadece tlf özelinde değil genel olarak arızasızlık+akıcılık+uyumluluk (kısaca Stabilite) ve sağlamlık gösteren her yerli malı önceliğimdir. Olmadığında japon, g.kore ürünleri ile ilgileniyorum. Amerkano, anglosakso ürünleri ne kadar üstte olsa da almam. bilumum çete terör destekçisi ülkelerin ürünlerini almıyorum.

Allah senin gibilerin sayısını artırsın kardeşim, bu ülkenin o kadar çok ihtiyacı var ki sizin gibilere...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bugüne kadar hiç ayfırt almadım almamda, amerikan ve diğer sömürge ülkelerinin mallarını ne olursa olsun almıyorum. iyi bir Türk malı varsa alırım yoksa kalitesini ve fiyatını beğendiğim sony, lenovo... gibi markalara yönelirim. beyaz eşyada özellikle samsungu çok beğeniyorum, aldığım mallar kaç yıldır birkere bile bozulmadı :)
ha birde türk malı olduğunu iddia edip prim ve çıkar elde etmeye çalışan o kadar çok firma marka var ki, dikkat çok önemli. örneğin hiç bir şekilde casper almam bilgisayarda (zaten reklamlarına bakarsanız nirvanaya ulaşmış bir şirket :D ), telefonda mesela concord gibi yerli üretim yapıyoruz diyenlere asla inanmayın. hem ürünleri dandik hem servis ve müşteri ilişkileri inanılmaz derecede kötü.

ayrıca bu ülkenin vatandaşını yıllarca soymuş olan türktelekom gibi şirketlere asla itibar etmeyiniz, ancak mecbur kalırsanız o başka. mobilde pahalı da olsa kalite denince akla turkcell geliyor. vodofone ise zaten amerikanın ve diğer sömürgeci güçlerin ülkemizdeki en dandik hizmet veren temsilcisi.
--- Gönderi Güncellendi ---
kısacası ben TÜRK olduğundan çok ALLAH için helalinden ticaretini yapan şirket, marka ne ise ona yönelirim. başında veya sonunda türk yazıyor diye kimse prim, çıkar elde etmesin. hakkıyla helaliyle mal üretip kalitesini ortaya koysun ve öle paramızı hak etsin. size çok basit bir örnek medyadan : cnntürk :) şimdi bu kanalı sonunda türk var diye izlemeli miyim ? yoksa gerçekten ALLAH için doğru, hakkaniyetli, mağduru ve mazlumu savunan diğer türk ve müslüman kardeşlerimizin şirketlerince sunulan hizmetleri mi tercih etmeliyim? benim için adıyla sanıyla türk veya müslüman olanlar değil hem niyeti hem ameliyle ALLAH için var olan şirketler ve ürünleri değerlidir. bazı yabancı şirketler (çok az da olsa ) bizim türk diye bilinen şirketlerden daha adaletli, doğru ve dürüst.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Amerikan malları her şeyin içinde engel olamıyoruz.En basitinden Android bir telefon alıyorsanız isterse Yerli olsun içinde Google ürünü Android var.Türk markası Casper aldın içinde Intel, Nvidia var bu sebeple direkt olmasa da dolaylı yoldan her türlü bu markalara kazanç gidiyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Amerikan malları her şeyin içinde engel olamıyoruz.En basitinden Android bir telefon alıyorsanız isterse Yerli olsun içinde Google ürünü Android var.Türk markası Casper aldın içinde Intel, Nvidia var bu sebeple direkt olmasa da dolaylı yoldan her türlü bu markalara kazanç gidiyor.
biz gücümüzün yettiği kadarıyla sorumluyuz. bazı şeyler zaman, emek ve çalışma ile azim ile gerçekleştirilir. ayrıca amerikan mallarının içinde de çin malları var :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
biz gücümüzün yettiği kadarıyla sorumluyuz. bazı şeyler zaman, emek ve çalışma ile azim ile gerçekleştirilir. ayrıca amerikan mallarının içinde de çin malları var :D
Orası öyle tabi de kapitalizmden kaçış yok maalesef.Bu şartların tam tersine döndüğü zamanlar olur da biz görür müyüz bilemem :)

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Yerli malı yurdun malı bizim ülkemizde kalmalı para. Bu yüzden güzrl bir marka çıksrıp ülke olarak destek çıkmalıyız

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Nuri DEMİRAĞ ve Vecihi HÜRKUŞ'ların hikayesini okuyun, tam bir asır devlete hakim olanlar hem yerinde saymış, hem bişeyler yapmak isteyenlere ayakbağı olmuşlar. Canlarına okumuşlar. Sonra ASELSAN ölümlerini düşünün. Parti ve yöneticilere hükmedemeyince bu defa B planı olarak kurdukları FETÖ terör örgütüyle akamete uğratmışlar bizi. O yüzden ki biz teknolojiye daha yeni başlıyoruz diyelim. Kolay bir mesele değil, adamların en az yüz yıllık bir backround'u varken, biz neredeyse sıfırdan başlıyoruz. Üstelik bu kahrolası terör örgütü bizim son otuz yıldaki nesillerimizin en zeki olanlarını aldı elimizden, onları adeta hadım etti diyebiliriz, harcadı, bizim çocuklarımızdan bir ajan ordusu meydana getirdiler. Bunların büyük çoğunluğu neye hizmet ettiklerini bilemeden hemde.

Son mesajlar