Yerli bir arama motoru geliyor!

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ''Yerli bir arama motoru geliştirmeliyiz. Bunların çalışmalarını yapıyoruz." dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Hem Türkçe karakterlerin kullanılabileceği yazılımlar hem de özellikle yerli bir arama motorunu geliştirmemiz ülkemiz açısından çok önemli. Bunların çalışmalarını yapıyoruz." dedi.

Bakan Arslan, Soma'daki çevre yolu açılışının ardından Akhisar'da yapımı devam eden çevre yolu ve şantiyesinde incelemede bulundu.

Akhisar-Gölmarmara yolunda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Bakan Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada Akhisar çevre yolu ve demiryolunun 2017 yılında bitirilmesinin hedeflendiğini belirtti.

''TEK İHALE YAPTIK''

Bakan Arslan, yolun ağır vasıta trafiğinin kent merkezinden çıkarılması açısından önemli olduğunu ifade ederek, "Daha önce Gölmarmara'dan gelen yolun 5,5 kilometresi yaklaşık altyapısı bitmiş biz o yolun hem altyapısını hem geriye kalan 8 kilometrenin yapılmasını tek bir ihale olarak yaptık.

Bu kapsamda 5,5 kilometrenin sıcak asfaltı da yapıldı ve hizmete girdi. Geriye kalan 8 kilometre de çalışma devam ediyor." diye konuştu.

Toplam ihale bedelinin 94 milyon lira olduğuna dikkati çeken Bakan Arslan, geçmişte Türkiye'nin 94 milyon lira bulduğu zaman bayram ettiğini şimdi ise bu paranın bir ilçenin çevre yolu yapımında kullanıldığını söyledi.

Bakan Arslan, Soma'dan gelen demiryolunu Akhisar ilçesine girmeden yaklaşık 4,2 kilometre kısaltacak yeni bir güzergah oluşturacaklarını ifade etti.

YERLİ ARAMA MOTORU

Karayollarındaki incelemenin ardından Bakan Arslan, Manisa Medya TV'de "Günün Konuğu" adlı canlı yayınlanan programa katıldı. Program sunucusu Abdullah Polat'ın sorularını yanıtlayan Bakan Arslan, iletişim teknolojisi, bilişim ve haberleşmenin dünya ile entegre olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

Siz sadece lokal bir çalışma yaparsanız, dünya ile entegre olmazsanız istediğiniz verimi ve sonucu alamazsınız.

ÜLKEMİZ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ

Bizim kesinlikle bu sektörde ister web adreslerinde olsun ister internette yaptığınız işlemlerde olsun dünya ile entegrasyonda taviz vermeden, ancak hem Türkçe karakterlerin kullanılabileceği yazılımlar hem de özellikle yerli bir arama motorunu geliştirmemiz ülkemiz açısından çok önemli. Bunların çalışmalarını yapıyoruz.

Bakan Arslan, Türkiye'de üretilen verilerin ve dataların ülkede saklanabilmesine yönelik depolama çalışmalarını da sürdürdüklerini, bu kapsamda teşvikler oluşturduklarını aktardı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
İşte güzel bir haber;)

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
zamanında vardı ne oldu kıymeti bilinmedi arabul.com vardı hemenbul.com vardı site açmakla kullanmak çok farklı şeyler açarsın fakat hiçbir işe yaramadıktan sonra :(

yusuf_3331

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Türkiye'de Arama Teknolojilerini geliştirmek, Ülkemizi Yabancı Bağımlılığından
kurtarmak için kurulmuş olan www.turtc.com arama motoru gerçekten kullanışlı ve hoş bir site.sizce artık Google yi bırakma zamanı gelmedi mi

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Türkiye'de Arama Teknolojilerini geliştirmek, Ülkemizi Yabancı Bağımlılığından
kurtarmak için kurulmuş olan www.turtc.com arama motoru gerçekten kullanışlı ve hoş bir site.sizce artık Google yi bırakma zamanı gelmedi mi
Ülkeme yararlı olacaksa ama Amcam gibi kullanışlı ve güzelse ben de kullanmayı isterim.:)

yusuf_3331

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
inanın boş iş değil, siteyi kullanmadan yorup yapmayalım lütfen, sam amcadan daha iyi... kullanıp siz karar verin zaten amcaya rakip olarak kurulmuş bir arama motorudur...
--- Gönderi Güncellendi ---
10.PNG
inanın boş iş değil, siteyi kullanmadan yorup yapmayalım lütfen, sam amcadan daha iyi... kullanıp siz karar verin zaten amcaya rakip olarak kurulmuş bir arama motorudur...

hanox

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Biz ancak küçümsemeyi biliriz, biz destek olmayı bilmiyoruz maalesef. yerliyse hemen kötüdür diyoruz.
herşey yavaş yavaş gelişir, yeni çıkan hangi ürün mükemmel olarak çıkıyor ki.

yusuf_3331

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
haklısınız, biz diyoruz ki gururla yerli...

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Global olma amacı olmayan bir marka evet başarılı ama global olamadıkça mevcut markalarla yarışamaz

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
İlla yerli mi olması lazım havalı olsa olmaz mı ya da denizli olsa ?
Yerli yersiz konuşmanın alemi yok.
Derli dersiz konuşmanın kalemi yok.
Ben en iyisi susayım.
Susadım.
Kusura bakmayın, arada beyin sinyallerim karışıyor aşk acısı çekerken.
:D

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Yerli arama motorunda her şey sansürlü olacağından dolayı devletimize sesleniyorum burdan hiç gerek yok kullanılmıycak zaten gidin o parayla avm açın

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Ben en iyisi susayım.
Susadım.
Arkadaşı pistten alalım:D

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Ben en iyisi susayım.
Susadım.
2.Conficker Vakası

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Ben en iyisi susayım.
Susadım.

2 Dakika kilitlendim kaldım okuduktan sonra :D

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
yazılım projeleri açısından arama motoruna gelene kadar çok şey var.
buradaki amaç açıkça interneti kontrol altına almak isteğidir.
bunun yanına birde yerli sosyal medya koydunuz mu çinden farkımız kalmıyor.

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Zenmate hala ölü düzelir mi acaba

TurTc Yonetim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
--- Gönderi Güncellendi ---
Ekli dosyayı görüntüle 15318
Önce Herkese Merhaba,
Ayrıca Yusuf arkadaşımıza ve diğer tüm üyelere teşekkür ederiz.
Evet Arama Motoru Projesi hakkında biraz Yazalım. Biz Türkiyede 2009 dan bu yana çalışmalarımıza devam ederek siz halkımızın hüvenini kazanmaya çalışan TurTc yiz.
Önce TurTc nedir. (Tur) Turlamak (Tc) Türkiye Cumhuriyeti Çeklinde düşündük ve TurTc olarak Markamızı oluşturduk. belki Global olmaya bilir ama bizim tek amacımız Türkiye'nin yabancı bağımlılığını azaltmak ve Türkiyenin adının global dünyada duyulmasını sağlamak için bunu yaptık. eğer iyi bir isim teklifi sunan olursada olmaz demeyiz ve en uygun şekilde değerlendirebiliriz.
Evet www.turtc.com ve www.turtc.com.tr ile 2009 yılından bu yana hizmet veriyoruz ve yabancı kaynaklı çalışmamaya gayret ediyoruz. bazı ufak bilgileri dışarıdan alıyoruz neden bizim alt yapımız şimdilik olmadığından, kendi veritabanımızı oluşturuyoruz ve hiç bir kaynaktan bilgi almadan kendi altyapımızı kullanarak sorgulanan bigiyi siz kullanıcılarımıza sunmak için. Tabiki bu zaman alacaktır bazı sonuçlar bazen listelenmeye bilir baze az sonuç listelenebilir bu zaman içerisinde ve sizlerin sayesinde düzelecektir. Tek eksiğimiz güçlü bir sponsor bulamamamızdır. eğer iyi bir sponsorumuz olması durumunda Önce Yandex i sollayarak, Yahoo, bing ve google gibi yabancı arama motorlarına taş çıkartabileceğimizi bilmenizi istiyoruz. Çünkü bu bilgi ve altyapıya sahibiz. ama bazı yatırımlar yapılması gerek bunların ne olduğunu biz biliyoruz ve gücümüz yettiğince bunları tedarik ediyoruz.
TurTc Arama Motoru nasıl Çlışıyor.
1. Yurt dışı kaynaklı ufak bir bilgi alınmaktadır.
2. Kendiniz web sitelerinizi indexleyebilir ve bu sonuçlar sorgulandığında ilk sırada çıkabilmektedir.
3. TurTc bir arama motoru olduğundan sizin eklediğiniz siteler diğer arama motorları tarafındanda daha hızlı indexlenmektedir.
4. TurTc Reklam sistemi ile daha ucuza reklam ve ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz aynı google gibi
5. TurTc Reklam ortaklığı porogramı ilede sizin web sitelerinize reklam kodlarımızı ekleyerek silelerinizden gelir elde edebilirsiniz. Tıklama başı ücret alabilirsiniz.
6. TurTc üzerinde açtığınız hesabınıza
A. anında Posta hesabı tanımlanır adınız'turtc.com şeklinde
B. Reklam hesaplarınız açılır tercihinize göre reklamcı veya Reklam ortağı olabilirsiniz.
C. Adınıza kariyer hesabınız açılır şirketler için personel arayabilir veya kişisel olarak iş arayabilirsiniz.
7. www.turtc/rehber sayesinde Şirketinizi Katagorilere göre ekleyerek insanların daha rahat size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
8. Hesabınıza bağlı TurTc+ kullanarak arkadaşlarınız ile paylaşımlar yapabilirsiniz
9. www.liketurk.com sitemizden Yabancı sosyal paylaşım sitelerine bağımlı olmadan paylaşımlarda bulunabilir veya kendinize bir sayfalık bir web sitesi oluşturabilirsiniz.
10. Hiç ücret ödemeden www.tur.tc adresimizden www.adınız.tur.tc şeklinde ücretsiz domain tescil ederek web sitenizi oluşturabilir ve türkçe yönetim panelini kullanarak sitenizi anında yayınlayabilirsiniz.

Evet TurTc şimdilik ama sadece şimdilik bunları siz kullanıcılarımıza sadece Türk Malı ve TurTc Türkiye olarak sunmaktadır.

Eğer ilgilenen varsa Sponsor kabul edilecektir.
veya kendi çabalarımız ile Türkiye için bir buradayız
TurTc
www.turtc.com
www.turtc.com.tr
Tel 0554 744 33 44 Tüm talep ve istekleriniz için 7/24 sizinleyiz
turtc_lanet.gif

Ekli dosyalar

• facebook_turtc2.png
    facebook_turtc2.png
    36.9 KB · Görüntüleme: 818

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Çok eksikleri var doğru sonuç çıkması için yazdığımız kelimelerin tıpatıp aynısı olması gerek mesela arama motorunuza bi sdn yazın bakalım ne çıkacak...

TurTc Yonetim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Sormak isteriz acaba neden ?

Lütfen Ayrıntılı olarak bize eğer varsa şikayetinizi bildirin.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Sormak isteriz acaba neden ?

Lütfen Ayrıntılı olarak bize eğer varsa şikayetinizi bildirin.
İlk öncelikle sorduğunuz için teşekkürler ama sırf mobilden SDN forum'a gireyim dedim çileden çıktım ama arkadaşlara falan tavsiye ettim hatta arkadaşlar tebrik ettiler hocama da söyledim ama gel gör ki Chrome'dan başka alternatif bulamadım ayrıca Gmail ve Outloook ile girerken sıkıntı yaşadım kayıt olayım dedim hiç bir şey anlayamadım.:(
Yine de bu seferde Bor browser'ı deneyeceğim oda kötü ise onuda bırakacağım.:(

TurTc Yonetim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Tekrar merhaba,
Sanırım bir konuda anlaşmazlık var.
Öncelikle TurTc bir arama motorudur. Tarayıcı browser değildir. Bu nedenle kullanılan browser in bizimle alakası yoktur.
TurTc mobil veya masaüstü sadece aramalarınızı sağlar ve listeler. bu nedenle sdn forum, gmail, outlook gibi siteleri arar ve sadece size listeler. Bu siteler ile ilgili login olma giriş sorunu bu siteler ile ilgilidir.
Eğer TurTc ye kayıt olmak istiyorsanız gayet kolaydır ve binlerce kayıtlı kullanıcımız sorunsuz kayıt olabilmiştir.
eğer daha fazla yardıma ihtiya duyarsanız lütfen bizi arayınız. 0554 744 33 44 - [email protected]
Umarız sorununuzu çözme konusunda yardımcı olabiliriz..
TurTc - www.turtc.com

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Benim bildiğim arama motoru ve browser aynı şeyler.
Teşekkürler tekrar.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Benim bildiğim arama motoru ve browser aynı şeyler.
Teşekkürler tekrar.

Yanlış biliyorsunuz, arama motoru ile web browser ( tarayıcı ) farklıdır örnek : Yandex,Google,Bing vb. arama motoruyken, Google Chrome, Mozilla Firefox, internet explorer vb. web browser ( tarayıcı ) dır.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Yanlış biliyorsunuz, arama motoru ile web browser ( tarayıcı ) farklıdır örnek : Yandex,Google,Bing vb. arama motoruyken, Google Chrome, Mozilla Firefox, internet explorer vb. web browser ( tarayıcı ) dır.
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.:)

yusuf_3331

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
turtclogo.jpg
Turtc.com Türkiyenin ve dünyanın arama motoru olmak üzere emin ve hızlı bir çalışma ile her geçen gün siz değerli kullanıcılar ve halkımızında desteğini alarak hızla büyüyen arama motoru dur. Arama motorunu arkadaşlar siz değerli kullancılarımızın desteği ile büyümektedir. Siz eleştirin biz kendimizi geliştirelim, sizinle beraber büyüyelim. Her şey sizin için...