Yerli Araba Ne Zaman Çıkacak! İşte Detaylar

Bu konuyu okuyanlar

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
"Bu arabanın hangi parçası yerliymiş diyen muhalifler" sizi baş köşeye alalım hemen. ( Yerli uçak muhabbetinin üstüne iyi gider)

leanardo

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
evet bir muhalif olarak yerimi aldım ve soruyorum bunun neresi yerli ?

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Fabikanın yeri devlet sırrı olarak kalacak mı acaba :D

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Muhalifleri anlamak zor.

iPhone'da Sony kamerası var diye iPhone Amerika'nın yerli malı değil mi? Muhaliflere göre evet, iPhone bir Amerika malı.

Türkiye'de %100 yerli parça üretilip üzerine W harfi yazılsa 'Yerli değil bu!' denir. Üzerinde Türkçe olmayan W harfi var çünkü.

Evet, bu noktaya geldik. Her şeye muhalif olup her şeye olumsuz gözle bakıp sürekli Türkiye cehennemi yaşıyormuş gibi hissettirmeye çalışanlar sürekli olacaktır.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
bilmiyorum konumuzla alakası ne onu çözemedim :)
Porche de örneğin lastiklerini kendisi mi üretiyor ?
Bir başka örnek apple ürünlerini çin de ürettiriyor bu amerikanlar için yerli değil mi ?
Neyse herkesin bakış açısı.

leanardo

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bir başka örnek apple ürünlerini çin de ürettiriyor bu amerikanlar için yerli değil mi ?
doğru diyorsun şimdi ama ana parça var ara parça var bide böyle düşün

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Yerli araba projesi 2011 seçimlerinde AK Parti'nin en önemli kozlarından biri olmuştu
bu cümlenin üzerine bişey demiyorum
Siyasetten anlamam siyasete de girmem. Ama yerli üretime bir yerden başlanması gerekiyor...

leanardo

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Siyasetten anlamam siyasete de girmem. Ama yerli üretime bir yerden başlanması gerekiyor...
tabi orası doğru 2011 de söylenmiş 2015 tede söyleniyor bana göre sadece seçim malzemesi yapsın önümüze koysun biz bunu yaptık desinler olay orda biter

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Neymiş efendim Ford Türkiye pazarından çekilirmiş. Çekilsin de göreyim. Geçsinler bu işleri. Milyonlarca lirayı bırakıp hiçbir yere gidemezler. Ayrıca pazardan çekileceklerse de çekilsinler. Çok da umrumuzda.

Yerli arabamız olsun, gümrük vergisi olmasın, daha ucuza araba alalım.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Milletle dalga geçiyorlar ya :D

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59

kendi vidasını bile üretmediğin bir şey nasıl yerli oluyor.2011 den beri babayiğit arıyordu.benim bildiğim jöleli yiğit var.7 - 24 devletin kanalında sizinkini pohpohluyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yerli araba projesi 2011 seçimlerinde AK Parti'nin en önemli kozlarından biri olmuştu
bu cümlenin üzerine bişey demiyorum

:D daha dün ne yediklerini hatırlamıyorlar.

[h=1]Türk malı otomobil yapacak babayiğit arıyorum[/h]
.Erdoğan, yerli bir otomobil markası işine soyunacak bir ‘babayiğit’ olduğuna inandığını söyledi.

http://www.timeturk.com/tr/2011/09/27/erdogan-otomobil-yapacak-babayigit-ariyorum.html

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
vida fabrikası var kale vida ve bir sürü de küçük marka nerde vida üreten yok? izmir 4.sanayi'de küçük vida fabrikaları görmüştüm...
devrim prototip olmasına rağmen benzini bitti diye projeyi iptal etmişlerdi bunu yapanlar vatan hainleri.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Arkadaş adamlar ne yapsa yaranmıyo buna bile malzeme yapıyorlar malzeme yapanlar zaten teröristin ta kendisi.

SiLGEC

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Yerliyi yabancıyı bırakın ne yaptıklarına bakın.
İçten yanmalı motor konusunda iddialı değiliz diyor.
Elektrikli motorda menzil sıkıntısı var.
Menzili uzatılmış elektrikli motor diye bişey icat etmişler. Hibrit motor yapamayıp arabanın arkasına pancar motoru koymuşlar heralde menzili uzatmak için. Yakıtla bataryayı şarj edecek süper icat!

SUV, cip, sedan ve hatchback olacakmış. SUV sınıf, Jeep ise markadır. Daha ne üreteceklerini bilmiyorlar. Stationwagon demek istediler galiba.

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
yüzde yüz ne yerli günümüzde artık sığ sığ konuşmayın .....

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Devrim'in üretilmesine engel olanlar tükenmemiş hala

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
siz inanmayın ama yerli araba,uçak,helikopter,tank ve her türlü gemi üretme kapasitesine sahibiz bazı iş güzarlar inanmaz buna.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
siz inanmayın ama yerli araba,uçak,helikopter,tank ve her türlü gemi üretme kapasitesine sahibiz bazı iş güzarlar inanmaz buna.

gerçi haklısınız.orda da fol yok yumurta yok.neyi konuşuyoruz. yerli arabaya mı biniyorsun.yerli uçak varda biz mi binmedik.

Tsk nın envanterine girmiş. yerli tank Yerli helikopter varda.biz mi karşı çıkıyoruz.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Siz bir şey yapamazsınız diye ezik yetiştirilen bir nesil hala inanmakta zorlanıyor ancak; helikopter, tank, IHA, roket, füze, piyade tüfeği, milli uydu, milli gemi, torpido üretildi ve kullanıma hazır. Tsk'nın envanterine henüz girmemiş olması anlam ifade etmiyor. İster yarı milli ister çeyrek bir yerlerden başlamak gerekiyor. Verem yapar diye 1930 larda asfalta karşı çıkan zihniyete inat hepsinin hızla yapılması gerekiyor.