yeni yasayla beraber iphone x açtırmak

Bu konuyu okuyanlar

defya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Ben şubat ayında almanyadan iphone x getirtmiştim ve hala açtırmadım. Geçen gün Youtubeta sizin videonuz sayesinden yeni yasadan haberim oldu. Bu konuyla alakalı birkaç sorum olacak. Şimdiden teşekkür ederim.
1. Sorum: benim hattım annemin üzerineydi ve üstüme aldırma gereği duymadım. Şimdi yurt dışından dönmüş bir arkadaşımın pasaportu üzerine açtırsam ve hattımı da o arkadaşımın üzerine alsam kullanabilir miyim sorunsuz bir şekilde?
2. Sorum: 120 günü doldurduğum taktirde bir daha bu telefonu hiç açtıramıyor muyum?
3. Sorum: arkadaşımın üzerine hattımı alsam ve pasaportuna kaydettirsem daha sonra hattı kendi üzerime geçirsem bir sıkıntı yaşar mıyım?
4. Sorum: diyelim ki ben yurt dışına çıktım. Yurt dışına giriş çıkış yapmak sadece yeterli mi yoksa belirli bir süre yurt dışında kalmalı mıyım?
5. Sorum: aldığım iphone x ülkeye girişi başka bir pasaportla giriş yaptı ama işletilmedi ve bu olay şubatta oluyor. Şimdi ben bulgaristana gidip gelsem bana “hayır bu telefon daha önce ülkeye girmiş ordan almamışsın o yüzden kullanamazsın” diyebilirler mi?
Şu an için aklıma kurcalayan sorular bunlar. Cevaplarınıza göre yeni sorular sorabilirim. Tekrardan teşekkür ederim ve iyi geceler dilerim.