Bu konuyu okuyanlar

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
iOS için yayınlanan 2.17.30 sürümünü yükleyen bazı kullanıcılar bazı hatalar ile karşılaşmış. Mesaj bildiririmlerinin gelmemesi gibi sorunlar. Bu sorunlar ile karşılaşan varsa uygulamayı kaldırıp tekrar yüklesinler. Yedek almak isterseniz ayarlardan iCloud hesabınıza yedekleme yapabilirsiniz. İyi forumlar :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
iOS için dün 2.17.30 sürümü çıktı. Bu sürümde, 21 Nisan'da söylediğim bir özellik geldi. Artık tek seferde 4 veya üzeri fotoğraf gönderdiğinizde, albüm göndermiş oluyorsunuz. Alıcı albümün içine girip fotoğraflara bakıyor ve mesaj kalabalığı bir nevi engelleniyor. Sadece fotoğraf değil videolarda da aynı özellik geçerli. Bir diğer özellik ise artık fotoğraf gönderirken filtre uygulayabileceksiniz. Filtreler için fotoğraf gönderirken parmağınızı aşağıdan yukarı doğru kaydırmanız yeterli. Gelelim sırada ki özelliğe. Artık cevaplamak istediğiniz mesajı sağa doğru kaydırarak hızlıca cevap yapabiliyorsunuz. Bu kullanım kolaylığı sağlayan özellik oldukça iyi.Yenilenen sohbet ve arama ikonlarının yanında arayüz iyileştirmeleri ve hata iyileştirmeleri yapıldı. Albüm özelliğinin içerisine voiceOver, çoklu seçim gibi temel özelliklerde unutulmadı. Eğer bu özelliklerin hiç birini görmediyseniz sürümünüzü 2.17.30'a güncellediğinizden emin olun. İyi forumlar :)
Ben WhatsApp' ı güncelledim. 2.17.30 sürümünde. Lakin size sorum şu olacak. Artık cevaplamak istediğiniz mesajı sağa doğru kaydırarak hızlıca cevap yapabiliyorsunuz dediniz bunu tam olarak nasıl yapılıyor kilit ekranında denedim olmadı. Açıklayabilir misiniz rica etsem.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Ben WhatsApp' ı güncelledim. 2.17.30 sürümünde. Lakin size sorum şu olacak. Artık cevaplamak istediğiniz mesajı sağa doğru kaydırarak hızlıca cevap yapabiliyorsunuz dediniz bunu tam olarak nasıl yapılıyor kilit ekranında denedim olmadı. Açıklayabilir misiniz rica etsem.
Cevaplamak istediğiniz metni sağa doğru kaydırınca bu özelliği fark edeceksiniz.Eskiden bir mesaja parmağımızı basılı tutup cevapla butonunu basardık.Şimdi ise mesajı sağa doğru kaydırmanız yeterli.Bu özellik kilit ekranında değil sohbet esnasında çalışıyor.Filtreler ise fotoğraf gönderirken parmağınızı aşağıda yukarı sürüklediğinizde aktif oluyor.Bir çok filtre arasından kolayca seçim yapabilirsiniz.İyi forumlar :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Cevaplamak istediğiniz metni sağa doğru kaydırınca bu özelliği fark edeceksiniz.Eskiden bir mesaja parmağımızı basılı tutup cevapla butonunu basardık.Şimdi ise mesajı sağa doğru kaydırmanız yeterli.Bu özellik kilit ekranında değil sohbet esnasında çalışıyor.Filtreler ise fotoğraf gönderirken parmağınızı aşağıda yukarı sürüklediğinizde aktif oluyor.Bir çok filtre arasından kolayca seçim yapabilirsiniz.İyi forumlar :)
Cevabınız için teşekkür ediyorum. Sizin dedikleriniz aynen uygulamama rağmen sağ doğru kaydırdığımda bu özelliğin olmadığını gördüm. Okundu ve iletildi bilgilerinin haricinde bir şey gözükmüyor. Mesajın üstüne basınca cevapla çıkıyor. Neden acaba.? İyi forumlar.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Cevabınız için teşekkür ediyorum. Sizin dedikleriniz aynen uygulamama rağmen sağ doğru kaydırdığımda bu özelliğin olmadığını gördüm. Okundu ve iletildi bilgilerinin haricinde bir şey gözükmüyor. Mesajın üstüne basınca cevapla çıkıyor. Neden acaba.? İyi forumlar.
Rica ederim. Telefonunuzu yeniden başlamanızı öneririm.Peki bu anlattığım özelliklerden bu sürümde geçerli olan diğer özellikler çalışıyor mu? Albüm özelliği ve filtre özelliğinin çalışıp çalışmadığına bakarmısınız? Sonuçları bekliyorum :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Rica ederim. Telefonunuzu yeniden başlamanızı öneririm.Peki bu anlattığım özelliklerden bu sürümde geçerli olan diğer özellikler çalışıyor mu? Albüm özelliği ve filtre özelliğinin çalışıp çalışmadığına bakarmısınız? Sonuçları bekliyorum :)
Diğer özelliklere bakmadım henüz. WhatsApp benim için çok önemli çok da seviyorum bu uygulamayı. Şimdi halı saha maçına gideceğim cihazı açıp kapama yapıp tüm yeni gelen özellikleri kontrol edip buradan bilgi vereceğim size tekrar teşekkür ederim.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Arkadaşlar şuanda Android için olan 2.17.226 Beta sürümünde kişileri veya grupları spam olarak bildirebiliyorsunuz.Ardından da bu kişi veya grup engelleniyor.Ve konuşma geçmişiniz siliniyor.WhatsApp büyük ihtimalle insanları rahatsız eden ve sürekli spam şikayeti alan kullanıcıların numaralarından hesap açmayı engelleyecek.Diğer yandan Hindistan'da denemesi yapılan reklam mesajları özelliğini garantiye almak istiyor da olabilirler.Güzel bir özellik olmuş tecrübe olması içinde bir tanıdığımı spamladım.Allah affetsin :)
Screenshot_2017-06-08-21-52-58.png

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Sonuçlar olumlu çok şükür. Sıkıntı yok gelen özelliklerin hepsini kullanabiliyorum daha yeni ve etkili özellikler bekliyorum WhatsApp mühendislerinden uygulama çok iyi. İyi forumlar, teşekkürler.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Bu arada arkadaşlar WhatsApp fikri mülkiyetine yeni bir madde ekledi galiba. Bu maddeye göre gizli özelliklerin konuşulması yasak.Bu konu hakkında araştırma yapıyorum.Foruma veya kendime zarar verecek bir şey yapmak istemem bu yüzden araştırmalarım bitene kadar yeni güncelleme bilgileri veremeyeceğim. Şimdi özür dilerim. İyi forumlar :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
telefonum çöktü ya
Telefonunuz WhatsApp üzerinden gönderilen mesaj ile bozuldu ise WhatsApp’ı kaldırıp tekrar yükleyiniz. Tekrar yüklediğinizde mesajlarınız yerinde ile mesaja girmeden sohbeti silin. Mesajlar gitti ise sorun zaten çözülmüştür. Telefonunuz harici bir şekilde açılmayacak duruma geldi ise telefonu DFU moda alıp iTunes ile güncellemeyi deneyin. Geçmiş olsun. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada özel sebeplerden dolayı konuyu devam ettiremediğim için tüm SDN ailesinden özür diliyorum. Bugüne kadar anlattığım özelliklerin gelmesinden dolayı mutluyum ama konuya ara verdiğim içinde üzüngünüm. Umarım ilerleyen zamanlarda en yeni özellikleri ilk tanıtanlardan oluruz.

Son düzenleme: