Bu konuyu okuyanlar

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Aşağıda ki görüntüler WhatsApp Web'in yeni özelliklerinin Beta sürümünden.Telefonunuzun batarya doluluk oranı belli bir seviyenin altına düştüğünde WhatsApp Web'de uyarı alabileceksiniz.Diğer ekran görüntüsünde ise mesajımızı geri çekme özelliğinin WhatsApp Web'e uyarlanmış halinden.Bu mesaj geri çekme özelliği Allah izin verirse Mayıs'ın sonlarına doğru çıkıyor :)
C_bQZkqW0AEcvz0.jpg
C_bhoPpXsAAVl6T.jpg

Ayrıca yakın bir zamanda çıkartma (Sticker) gönderebilceğiz.Bunun yanı sıra iOS için mesajları kaydırarak yanıtlama gibi fonksiyonel özellikler gelecek.

Birde güvenlikle ilgili bir bilgimiz var.Bu da iOS'u ilgilendiriyor.Biliyorsunuz WhatsApp'ın iCloud yedekleme özelliği var.WhatsApp, iCloud yedekleme sistemine şifreleme özelliğini ekledi.Böylece daha güvenilir bir yedekleme ortamı oluşmuş oldu.

Kaynak: Forbes & WABetaInfo

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
İsterseniz ben sizin için dil dosyasında Telegram yazısını Whatsapp'a çevireyim, alın whatsapp niyetine kullanın. Whatsapp teması da var üstelik. Boşuna bu özellikler ne zaman gelecek diye beklemeyin. :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
İsterseniz ben sizin için dil dosyasında Telegram yazısını Whatsapp'a çevireyim, alın whatsapp niyetine kullanın. Whatsapp teması da var üstelik. Boşuna bu özellikler ne zaman gelecek diye beklemeyin. :)
Teşekkür ederim ama böyle bir zahmete girmenize gerek yok :) Telegram'ın doğru adımlar attığını biliyoruz ama hala kullanıcı sayısı az. Ben şimdi yüklesem Telegram'ı kiminle ne konuşacağım. Çevremde kimse kullanmıyor. Telegram'ın öyle bir yenilikle gelmeli ki adı duyulsun, insanlar kullanmak istesin :)

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Teşekkür ederim ama böyle bir zahmete girmenize gerek yok :) Telegram'ın doğru adımlar attığını biliyoruz ama hala kullanıcı sayısı az. Ben şimdi yüklesem Telegram'ı kiminle ne konuşacağım. Çevremde kimse kullanmıyor. Telegram'ın öyle bir yenilikle gelmeli ki adı duyulsun, insanlar kullanmak istesin :)
Herkes kimse kullanmıyor diyip kenara çekilirse doğal olarak kimse kullanmaz hiçbir zaman. Bu yanlış bir mantık. Ben kurdum çevremde 3 kişiye kurdurdum. Bu şekilde hızla yayılır zaten. Hem günümüzde telefonlar ram ve işlemci açısından zengin kurup kenarda bekletmekten ne zarar gelirki. Bi dünya gerekli gereksiz uygulama hepimiz kuruyoruz.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Herkes kimse kullanmıyor diyip kenara çekilirse doğal olarak kimse kullanmaz hiçbir zaman. Bu yanlış bir mantık. Ben kurdum çevremde 3 kişiye kurdurdum. Bu şekilde hızla yayılır zaten. Hem günümüzde telefonlar ram ve işlemci açısından zengin kurup kenarda bekletmekten ne zarar gelirki. Bi dünya gerekli gereksiz uygulama hepimiz kuruyoruz.
İşte siz sevdiğiniz için etrafınızdaki insanlara kurmalarını söylüyorsunuz. Ben kendimi buna mecbur hissetmiyorum. Önceki mesajımda da bunu söylemek istedim insanları WhatsApp'ı bıraktıracak bir yenilik ile kendilerine çekmeleri lazım. Kullanıcı değil üretici gözüyle bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
İşte siz sevdiğiniz için etrafınızdaki insanlara kurmalarını söylüyorsunuz. Ben kendimi buna mecbur hissetmiyorum. Önceki mesajımda da bunu söylemek istedim insanları WhatsApp'ı bıraktıracak bir yenilik ile kendilerine çekmeleri lazım. Kullanıcı değil üretici gözüyle bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Kendine çektirecek bir sürü özelliği var ancak insanlar yeniliğe açık değil. Herkes ön yargı fanusu içinde yaşayıp gidiyor.. :) Yine de hatrı sayılır kullanıcı kitlesi var. Benim kanalımda bile 1300'den fazla takipçi var.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135

Benimle konuşabilirsin mesela. :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
telegram ve whatsapp birleşmedikçe bizim teyzeler kullanmaz...

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Benimle konuşabilirsin mesela. :D
:D :D Adamsın abi.Konuşacak kimsem yok ayaklarına ağlıyormuşum falan :D Gerçekten Telegram bir şirketin büyümek için bazı anlaşmalara falan açık olması gerekir.Örneğin dünyanın birçok yerinde bulunan bir operatör markası Vodafone ile veya başka bir operatör ile anlaşmalar vs olabilir.Zamanla olur belki :)
WhatsApp gibi köklü,piyasaya çökmüş bir rakibin var ise çok çalışmalısın her şey açık ve net.
--- Gönderi Güncellendi ---
WhatsApp'ın, canlı konuş paylaşma ve gönderilen mesajı iptal etme gibi yeni özelliklerine, Android platformunda son dokunuşları yapılıyor.
C_mBNHGWAAAAd40.jpg
C_mCAwWXYAAw36y.jpg

Kaynak: WABetaInfo

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Canlı konuşma, paylaşma dediğiniz nedir? Telegram'a da Video Message diye bir özellik geliyor, aynısı olabilir.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Canlı konuşma, paylaşma dediğiniz nedir? Telegram'a da Video Message diye bir özellik geliyor, aynısı olabilir.
Pardon yanlış yazmışım uyardığınız için teşekkür ederim. Canlı konum paylaşma olacaktı o :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Arkadaşlar yeni gelecek özelliklerden biri olan mesajı geri çekme,hatırlayacağımız üzere 5 dakika idi.Son yapılan düzeltmede bu süre 8,5 dakika olarak değiştirildi.(2.117.185 sürümü)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
WhatApp'ın var olan Windows için masaüstü uygulaması Windows Store'a geliyor.Zaten var olan uygulama hem daha rahat erişilebilir hem de daha stabil bir güncelleme alacağı için markete girmesi daha güzel oldu.Bu konu ile ilgili haber yapan SDN'nin haberine buradan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca SDN'nin yazdığı haberi hiç değiştirmeden alan ve haber yaptıklarını sanan kuruluşları kınıyorum.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
WhatApp'ın var olan Windows için masaüstü uygulaması Windows Store'a geliyor.Zaten var olan uygulama hem daha rahat erişilebilir hem de daha stabil bir güncelleme alacağı için markete girmesi daha güzel oldu.Bu konu ile ilgili haber yapan SDN'nin haberine buradan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca SDN'nin yazdığı haberi hiç değiştirmeden alan ve haber yaptıklarını sanan kuruluşları kınıyorum.
Uygulama tam olarak ne işe yarıyor? Sanırım yine telefonla aynı ağa bağlı olmadan çalışmıyordu değil mi?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Uygulama tam olarak ne işe yarıyor? Sanırım yine telefonla aynı ağa bağlı olmadan çalışmıyordu değil mi?
Aynı ağ değil,iki cihazda herhangi bir internet bağlantısına sahip olsun yeter. QR kodunu okutup bilgisayardan erişim sağlanıyor. Şuanda uygulama olmasının tek avantajı bilgisayar açılınca açılması, bildirimlerin daha rahat yönetilmesi vs.Whatsapp masaüstü uygulaması için yeni özellikler katacağını söylüyor. Şuan da rahat kullanım dışında Web sürümünden hiç bir farkı yok yani :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Aşağıda Windows Phone için canlı konum sohbetinin sabitlendiği,konum (Location) simgesinin değiştiği ve canlı konumun sonlanınca gelen bilginin ekran görüntüleri var.Bu özellikler Windows Phone için en güncel olan 2.117.162 Beta sürümünde görüldü.
Kaynak: WABetaInfo
2.jpg
3.jpg
1.jpg

Aşağıdaki ekran görüntüleri ise uzun zamandır aklımda olan fakat zaman ayıramadığım için yapamadığım Beta özelliklerinin görüntüleri.Artık yeni Beta özelliklerinin görüntüleri SDN Forum damgası ve benim deneyimlerim ile sizlerle olacak.Bunlar daha önce haberini verdiğimiz özelliklerin görüntüleri.İyi forumlar :)
screenshot-2017-05-19_10.51.30.134.jpg
screenshot-2017-05-19_10.51.40.217.jpg
screenshot-2017-05-19_10.51.45.634.jpg
screenshot-2017-05-19_11.26.46.848.jpg
screenshot-2017-05-19_11.31.34.304.jpg

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bekliyorum bu özelliğin gelmesini.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
En son kullanıcılar yeni güncellemeye isyan ettiğinden beri güncelleme yapmadım :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
En son kullanıcılar yeni güncellemeye isyan ettiğinden beri güncelleme yapmadım :)
Gerçekten son güncellemeler ile güzelim uygulamayı bozdular. Durum denen bir özellik geldi mahvetti uygulamayı. Ama her zaman güncel tutuyorum uygulamayı.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
WhatsApp'ın sayfasından 2.17.207 sürümünü indirmek istediğimizde bir hata ile karşılaştık.WhatsApp'ın sayfasında oldukça eski bir versiyonu olan 2.10.763 sürümü var.İndirecek arkadaşlar dikkat etsinler.WhatsApp'ın neden böyle bir şey yaptığını bilmiyoruz.Belkide bir hatadır.Son sürüme buradan ulaşabilirsiniz :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Ben İOS kullanıyorum ama son sürümde yenilik var mı?
Bu söyledilerim Beta sürümü için. Yani yeni özelliklerin (mesaj geri çekme vb.) olduğu fakat aktif olmadığı versiyon.Bu özellikleri aktif edebilmek için de bazı ayarlar gerekiyor. Ben bu ayarları yaptım ve gelecek özellikler hakkında foruma bilgi sağlıyorum.Başka Beta kullanmak isteyen arkadaşlar olur diye son sürümün linkini paylaştım. Kısacası Beta sürüm son kullanıcı için değildir.Yarım yamalak çalışan özeliklerin deneme sürümü gibi bir şey. Bu özellikler stabil (Beta olmayan sürüm) sürümde aktif olduğu yine buradan haberini yapacağım. Çok değil yakın bir zamanda WhatsApp büyük bir güncelleme ile karşımızda olacak. Sdn ekibide mutlaka bunun haberini yapacaktır. Takipte kalın :) İyi forumlar :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bu söyledilerim Beta sürümü için. Yani yeni özelliklerin (mesaj geri çekme vb.) olduğu fakat aktif olmadığı versiyon.Bu özellikleri aktif edebilmek için de bazı ayarlar gerekiyor. Ben bu ayarları yaptım ve gelecek özellikler hakkında foruma bilgi sağlıyorum.Başka Beta kullanmak isteyen arkadaşlar olur diye son sürümün linkini paylaştım. Kısacası Beta sürüm son kullanıcı için değildir.Yarım yamalak çalışan özeliklerin deneme sürümü gibi bir şey. Bu özellikler stabil (Beta olmayan sürüm) sürümde aktif olduğu yine buradan haberini yapacağım. Çok değil yakın bir zamanda WhatsApp büyük bir güncelleme ile karşımızda olacak. Sdn ekibide mutlaka bunun haberini yapacaktır. Takipte kalın :) İyi forumlar :)
Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim. WhatsApp' ı gün içinde aktif kullanan biriyim ve bu uygulamayı önemsiyorum. İş hayatımda da kullanıyorum. Sizin sayenizde yeniliklerden bilgi sahibi oluyorum. Geleceğini söylediğiniz büyük güncellemeyi bekliyorum. Ben İOS' ta şu an final sürümünü kullanıyorum memnunum ve dediğiniz özellikler gelirse ve bilmediğimiz başkaca özellikler olursa kaymaklı ekmek kadayıfı olur. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim. WhatsApp' ı gün içinde aktif kullanan biriyim ve bu uygulamayı önemsiyorum. İş hayatımda da kullanıyorum. Sizin sayenizde yeniliklerden bilgi sahibi oluyorum. Geleceğini söylediğiniz büyük güncellemeyi bekliyorum. Ben İOS' ta şu an final sürümünü kullanıyorum memnunum ve dediğiniz özellikler gelirse ve bilmediğimiz başkaca özellikler olursa kaymaklı ekmek kadayıfı olur. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
Teşekkür ederim. WhatsApp, kullanıcı sayısı sayesinde hepimizin olmazsa olmazı konumunda. Bu yüzden gelen/gelecek özellikler gerek iş hayatımızda gerekse özel hayatımızda büyük önem taşıyor. Bunları bilerek ve takip ederek kullanmak bizi daha bilinçli ve güncel kullanıcı yapıyor. İlginiz için teşekkür ederim. İyi forumlar :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Teşekkür ederim. WhatsApp, kullanıcı sayısı sayesinde hepimizin olmazsa olmazı konumunda. Bu yüzden gelen/gelecek özellikler gerek iş hayatımızda gerekse özel hayatımızda büyük önem taşıyor. Bunları bilerek ve takip ederek kullanmak bizi daha bilinçli ve güncel kullanıcı yapıyor. İlginiz için teşekkür ederim. İyi forumlar :)
Asıl ben teşekkür ederim size de iyi forumlar.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
WhatsApp 2.17.210 Beta sürümüne yeni durum özelliği geldi.Artık o beğenilmeyen durum özelliği yazılı halde kullanılabilecek.Arka plan rengi palet butonunu basınca değişiyor.Fakat rengi otomatik değişiyor.Yani şuan da rengi biz seçemiyoruz her bastığımızda başka bir renk geliyor.2 tür yazı tipi bulunan bu özellikte yazının kalınlığı,eğik olması,üstü çizili olması gibi fonksiyonlar da mevcut.Ayrıca emojileri de kullanabiliyoruz.

Canlı konum paylaşma özelliğinde ise ufak görsel iyileştirmeler yapılmış.Gif'lerde kullanılan arama özelliği emojilerede gelmiş bu özelliği bir Bug'dan dolayı kullanamadım.Bu özelliklerin hiç birinin gelmediğini hala Beta kullanıcılarına açık olduğunu da tekrardan hatırlatır,iyi forumlar dilerim :)
screenshot-2017-06-02_23.28.33.938.png
screenshot-2017-06-02_23.30.58.246.png
screenshot-2017-06-02_23.42.59.77.png
screenshot-2017-06-02_23.43.06.956.png
screenshot-2017-06-02_23.43.20.132.png
screenshot-2017-06-02_23.45.09.710.png
screenshot-2017-06-03_00.04.24.608.png
DBGnKgeXoAAsfke.jpg
DBGnKgcWsAE8ump.jpg

--- Gönderi Güncellendi ---
Ayrıca 2.17.213 Beta güncellemesinde bu yeni yazılı durum özelliğine kopyalama özelliği geldi.Bu özellik sayesinde durumun içerisindeki yazıyı normal bir metin kopyaları gibi kopyalayabiliyoruz.
screenshot-2017-06-03_15.34.02.112.png

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Bu beta sürümlerini nasıl kullanabiliriz peki? Epey ilgimi çekti denemek isterim açıkçası :D

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Bu beta sürümlerini nasıl kullanabiliriz peki? Epey ilgimi çekti denemek isterim açıkçası :D
Android için öncelikle Google Play Store'dan Beta kullanıcı kaydı yaptırmanız gerek. Ve telefonunuzda Root yetkisinin bulunması gerek. Buraya kadar her şey mevcutsa gerisini özelden anlatırım. Unutmayın bunlar Beta özellikleridir hiç biri çalışmıyor sadece denemek amaçlı. Anlattığım özelliklerin hepsi kararlı yani stabil sürümde gelecektir. İyi forumlar :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
WhatsApp İOS için bugün bir güncelleme aldı ama hiç bir şey anlamadım. Belirtilen yenilikleri göremedim. Bu nasıl bir güncelleme böyle.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
WhatsApp İOS için bugün bir güncelleme aldı ama hiç bir şey anlamadım. Belirtilen yenilikleri göremedim. Bu nasıl bir güncelleme böyle.
iOS için dün 2.17.30 sürümü çıktı. Bu sürümde, 21 Nisan'da söylediğim bir özellik geldi. Artık tek seferde 4 veya üzeri fotoğraf gönderdiğinizde, albüm göndermiş oluyorsunuz. Alıcı albümün içine girip fotoğraflara bakıyor ve mesaj kalabalığı bir nevi engelleniyor. Sadece fotoğraf değil videolarda da aynı özellik geçerli. Bir diğer özellik ise artık fotoğraf gönderirken filtre uygulayabileceksiniz. Filtreler için fotoğraf gönderirken parmağınızı aşağıdan yukarı doğru kaydırmanız yeterli. Gelelim sırada ki özelliğe. Artık cevaplamak istediğiniz mesajı sağa doğru kaydırarak hızlıca cevap yapabiliyorsunuz. Bu kullanım kolaylığı sağlayan özellik oldukça iyi.Yenilenen sohbet ve arama ikonlarının yanında arayüz iyileştirmeleri ve hata iyileştirmeleri yapıldı. Albüm özelliğinin içerisine voiceOver, çoklu seçim gibi temel özelliklerde unutulmadı. Eğer bu özelliklerin hiç birini görmediyseniz sürümünüzü 2.17.30'a güncellediğinizden emin olun. İyi forumlar :)

Son mesajlar