Bu konuyu okuyanlar

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Arkadaşlar WhatsApp 2.17.79 sürümü ile yenilendi.WhatsApp durum özelliği kalktı yerine Snapchat,İnstagram gibi uygulamalarda bulunan "hikaye" özelliği geldi.Bu hikayeler diğer platformlarda olduğu gibi 24 saat sonra silinecek.En çok kullanılan bölümlerden biri olan "kişiler" sekmesi de kaldırıldı.Twitter'da @oylesevmisler isimli kullanıcının paylaştığı ekran alıntısı son zamanlardaki olayı özetliyor aslında.İşletim sistemlerinin uygulama mağazalarında ve sosyal medyada oldukça ağır eleştirilen bu güncellemeyi beğendiniz mi? Önerirmisiniz?

C5aVbfoXEAA0xjm (1).jpeg
1487622457_whatsapp-durum.jpeg

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Hiç beğenmedim, eskisi de güzel değildi. Hep kötüydü. Mark aldığında markete yorum bırakmıştım, "Mark sen bunun da içine edersin, ben peşin peşin 1 yıldız vereyim" demiştim. Değiştirmişim sonra tabi, başka özelliğiyle dalga geçmişim.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Hiç beğenmedim, eskisi de güzel değildi. Hep kötüydü. Mark aldığında markete yorum bırakmıştım, "Mark sen bunun da içine edersin, ben peşin peşin 1 yıldız vereyim" demiştim. Değiştirmişim sonra tabi, başka özelliğiyle dalga geçmişim.
Mark bu piyasayı tekelleştirmeye çalışıyor,sosyal medyanın kralı olmak istiyor gibi ama eline yüzüne bulaştırıyor sürekli.Böyle saçma özellikler geleceğine mesajı alıcı görmeden silme özelliği gibi şeyler gelse 10 numara olur.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Mark bu piyasayı tekelleştirmeye çalışıyor,sosyal medyanın kralı olmak istiyor gibi ama eline yüzüne bulaştırıyor sürekli.Böyle saçma özellikler geleceğine mesajı alıcı görmeden silme özelliği gibi şeyler gelse 10 numara olur.
Whatsapp mesajları sunucuda tutmuyor (güya)

Bir mesaj gittikten sonra bu mesaj hiçbir şekilde bidaha müdahile edilemiyor. Çünki mesaj sunucudan silinip karşı tarafın telefonuna yerleşiyor yani bu özelliğin kelmesi imkansız bence kardeşim sen burak wp yi telegrama gel çok daha iyi:)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Whatsapp mesajları sunucuda tutmuyor (güya)

Bir mesaj gittikten sonra bu mesaj hiçbir şekilde bidaha müdahile edilemiyor. Çünki mesaj sunucudan silinip karşı tarafın telefonuna yerleşiyor yani bu özelliğin kelmesi imkansız bence kardeşim sen burak wp yi telegrama gel çok daha iyi:)
Evet uçtan uca şifreleme güzel bir teknoloji tabi gerçekten dedikleri gibiyse ki ben inanmak istiyorum FBI'ın baskısı malumunuz.Ama koskoca Facebook şirketi bulsun onada bir şeyler :) Telegram kullanmak isterdim ama çevremde pek değil hiç kullanan yok tek başıma ne yapıcam :)

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Evet uçtan uca şifreleme güzel bir teknoloji tabi gerçekten dedikleri gibiyse ki ben inanmak istiyorum FBI'ın baskısı malumunuz.Ama koskoca Facebook şirketi bulsun onada bir şeyler :) Telegram kullanmak isterdim ama çevremde pek değil hiç kullanan yok tek başıma ne yapıcam :)
O zaman whatsapp a güvenmemenizi tavsiye ederim:)

Malesef telegramın öyle kötü bir yanı var ama herkes 3 5 kişi toplasa orasıda bir whatsapp olur

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Iphone' de kişiler sekmesi yok, nasıl getirilir bilen beri gelsin.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Iphone' de kişiler sekmesi yok, nasıl getirilir bilen beri gelsin.
Eğer WhatsApp'ı güncellediysen getiremessin o kişiler sekmesi değişti artık.Eskiden ne güzel milletin pp'sine bakıyorduk.Telefonum Android olduğu için eski sürüme döndüm ben :) Bu arada WhatsApp Web'de durum kısmı eski haliyle yani yazı şeklinde duruyor.Belkide ben eski sürüme döndüğümdendir.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Eğer WhatsApp'ı güncellediysen getiremessin o kişiler sekmesi değişti artık.Eskiden ne güzel milletin pp'sine bakıyorduk.Telefonum Android olduğu için eski sürüme döndüm ben :) Bu arada WhatsApp Web'de durum kısmı eski haliyle yani yazı şeklinde duruyor.Belkide ben eski sürüme döndüğümdendir.
Güncellemeyi ben yapmadım kendi kendine geldi. Nasıl oldu bende anlamadım. Ama kişiler sekmesinin yerine kamerayı koymuşlar. Valla hiç beğenmedim ben bunu. Hatta Bize Ulaşın'dan yazdım bu durumu halen cevap gelecek.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Saçma sapan bir özellik gelmiş. Neyini kullanayım.
Birde gitmişler Kişiler sekmesini kaldırmışlar, saçma sapan bir yerden girmeye çalışıyoruz. İyi hoş reklam yok diyoruz ama bu gidişle kaçıracaklar herkesi Telegrama. Biz Whatsapp' ın sade ve kullanışlığını seviyorduk ama aramaydı, hikayeydi masaldı derken batırmaya başladılar.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Son güncellemeyi ben de beğenmedim ama arkadaşlar kişileri bulmak zor değil. Sohbetler sekmesindeyken sağ üstteki mesajlar simgesi var ona tıklayın kişiler geliyor.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Güncellemeyi ben yapmadım kendi kendine geldi. Nasıl oldu bende anlamadım. Ama kişiler sekmesinin yerine kamerayı koymuşlar. Valla hiç beğenmedim ben bunu. Hatta Bize Ulaşın'dan yazdım bu durumu halen cevap gelecek.
Hocam o zaman uygulamaları otomatik güncelle özelliğini devre dışı bırakmanızı öneririm.Böyle sürprizlerle karşılaşmamanız için :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Hocam o zaman uygulamaları otomatik güncelle özelliğini devre dışı bırakmanızı öneririm.Böyle sürprizlerle karşılaşmamanız için :)
Otomatikte değil ki güncellemeler. Sorduğum kişilere herhangi bir güncelleme gelmeden verilen bir özellik sanırım bu, lakin hiç beğenmedim ve geri bildirimde bulundum. Kişiler sekmesi gitmiş ve durum yazısını değiştireyim dedim onu da göremedim maalesef.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Otomatikte değil ki güncellemeler. Sorduğum kişilere herhangi bir güncelleme gelmeden verilen bir özellik sanırım bu, lakin hiç beğenmedim ve geri bildirimde bulundum. Kişiler sekmesi gitmiş ve durum yazısını değiştireyim dedim onu da göremedim maalesef.
Öyle sunucu verilerinin değiştiği bir güncelleme değil.Uygulamanın yeni sürümünün yüklenmesi ile olan bir şey tamamen arayüz tasarımı değişti yani.Siz fark etmediniz galiba sinsi bir şekilde güncellemiş :)

Freude

Asistan
Reaksiyon puanı
2
2.17.42 sürümünü kurdum ben. Bu güncellemeden önceki Whatsapp' la yoluma devam ediyorum.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Bende beta olmayan sürümlerden biri yani 2.17.24'e döndüm.Gayet memnunum :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
İOS için şu an WhatsApp' ın en son sürümü 2.17.5 mi acaba arkadaşlar?
--- Gönderi Güncellendi ---
Öyle sunucu verilerinin değiştiği bir güncelleme değil.Uygulamanın yeni sürümünün yüklenmesi ile olan bir şey tamamen arayüz tasarımı değişti yani.Siz fark etmediniz galiba sinsi bir şekilde güncellemiş :)
IOS kullanıcısıyım ara yüzde bir değişiklik göremedim, güncellemeyi de fark edemedim. Siz android mi kullanıyorsunuz?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
İOS için şu an WhatsApp' ın en son sürümü 2.17.5 mi acaba arkadaşlar?

IOS kullanıcısıyım ara yüzde bir değişiklik göremedim, güncellemeyi de fark edemedim. Siz android mi kullanıyorsunuz?
Evet İos'ta son sürüm 2.17.5.Android kullanıyorum.Arayüz güncellemesi derken sistemin değil WhatsApp'ın arayüzünden kastettim.Yani artık sol tarafta durum icin kamera var(İos'ta ortada olması lazım),kişiler sekmesi yok bu gibi değişiklikler arayüz değişikliği oluyor.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Evet İos'ta son sürüm 2.17.5.Android kullanıyorum.Arayüz güncellemesi derken sistemin değil WhatsApp'ın arayüzünden kastettim.Yani artık sol tarafta durum icin kamera var(İos'ta ortada olması lazım),kişiler sekmesi yok bu gibi değişiklikler arayüz değişikliği oluyor.
Teşekkür ederim ara yüz güncellemesi derken beni sohbet ekranı ve diğerleri anlamıştım. Dedikleriniz doğru kamera sekmesi ortada yeni gelen durum sekmesi en solda olacak şekilde konumlanmış lakin kişiler ve favoriler sekmesi gitmiş. Bu haliyle beğenmedim ve benden geçer not almadı. Umarım yeni bir güncelleme ile eski haline döndürürler.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Arkadaşlar son güncellemesi ile tepki çeken WhatsApp durum özelliğini geri getiriyor.Yeni beta sürümünden sızan haberlere göre durum özelliği,eski yani yazı şeklinde olan haline dönüyor.Fakat şuan da olan hikaye özelliği kaldırılmayacak.Kaynak @WABetaInfo isimli Twitter sayfası.
Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleme:

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Buda son zamanlardaki durumun özeti :D
Screenshot_2017-02-26-12-04-40.png

Şu hikaye özelliğinin saçma olacağını bile bile getirdiler WhatsApp'a.Onu getireceklerine bunu getirselerdi tadından yenmezdi :)
IMG_20170226_123833.jpg

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Aynen öyle idrar yarıştırma derdi.
Buda son zamanlardaki durumun özeti :D
Ekli dosyayı görüntüle 18511
Şu hikaye özelliğinin saçma olacağını bile bile getirdiler WhatsApp'a.Onu getireceklerine bunu getirselerdi tadından yenmezdi :)
Ekli dosyayı görüntüle 18515
Keşke gelse efsane. Özledik valla.

BlackXr

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
Sacma sapan özellik. Yenilik diye mesajalsma uygulamasini sosyal medya uygulamasina cevirecekler

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Arkadaşlar herkes kaldırsın anlarlar ondan sonra neyin ne olduğunu. Söylemekle olmaz önce bir yıldız verin sonra hesabınızı silip kaldırın. Yerinede Telegram ve bip kurun kurdurun.