Yeni WhatsApp Güncellemeleri

Konusu 'Uygulama Haberleri' forumundadır ve f.krtl1 tarafından 24 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. BJKolik

BJKolik Doçent

Beğenileri:
    279
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Denizli
    Ben İOS kullanıyorum ama son sürümde yenilik var mı?

f.krtl1 bunu beğendi.

2. f.krtl1

f.krtl1 Doçent

Beğenileri:
    638
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    İstanbul
    Bu söyledilerim Beta sürümü için. Yani yeni özelliklerin (mesaj geri çekme vb.) olduğu fakat aktif olmadığı versiyon.Bu özellikleri aktif edebilmek için de bazı ayarlar gerekiyor. Ben bu ayarları yaptım ve gelecek özellikler hakkında foruma bilgi sağlıyorum.Başka Beta kullanmak isteyen arkadaşlar olur diye son sürümün linkini paylaştım. Kısacası Beta sürüm son kullanıcı için değildir.Yarım yamalak çalışan özeliklerin deneme sürümü gibi bir şey. Bu özellikler stabil (Beta olmayan sürüm) sürümde aktif olduğu yine buradan haberini yapacağım. Çok değil yakın bir zamanda WhatsApp büyük bir güncelleme ile karşımızda olacak. Sdn ekibide mutlaka bunun haberini yapacaktır. Takipte kalın :) İyi forumlar :)

BJKolik bunu beğendi.
  3. BJKolik

BJKolik Doçent

Beğenileri:
    279
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Denizli
    Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim. WhatsApp' ı gün içinde aktif kullanan biriyim ve bu uygulamayı önemsiyorum. İş hayatımda da kullanıyorum. Sizin sayenizde yeniliklerden bilgi sahibi oluyorum. Geleceğini söylediğiniz büyük güncellemeyi bekliyorum. Ben İOS' ta şu an final sürümünü kullanıyorum memnunum ve dediğiniz özellikler gelirse ve bilmediğimiz başkaca özellikler olursa kaymaklı ekmek kadayıfı olur. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

f.krtl1 bunu beğendi.
  4. f.krtl1

f.krtl1 Doçent

Beğenileri:
    638
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim. WhatsApp, kullanıcı sayısı sayesinde hepimizin olmazsa olmazı konumunda. Bu yüzden gelen/gelecek özellikler gerek iş hayatımızda gerekse özel hayatımızda büyük önem taşıyor. Bunları bilerek ve takip ederek kullanmak bizi daha bilinçli ve güncel kullanıcı yapıyor. İlginiz için teşekkür ederim. İyi forumlar :)

BJKolik bunu beğendi.
  5. BJKolik

BJKolik Doçent

Beğenileri:
    279
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Denizli
    Asıl ben teşekkür ederim size de iyi forumlar.

f.krtl1 bunu beğendi.
  6. f.krtl1

f.krtl1 Doçent

Beğenileri:
    638
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    İstanbul
    WhatsApp 2.17.210 Beta sürümüne yeni durum özelliği geldi.Artık o beğenilmeyen durum özelliği yazılı halde kullanılabilecek.Arka plan rengi palet butonunu basınca değişiyor.Fakat rengi otomatik değişiyor.Yani şuan da rengi biz seçemiyoruz her bastığımızda başka bir renk geliyor.2 tür yazı tipi bulunan bu özellikte yazının kalınlığı,eğik olması,üstü çizili olması gibi fonksiyonlar da mevcut.Ayrıca emojileri de kullanabiliyoruz.

Canlı konum paylaşma özelliğinde ise ufak görsel iyileştirmeler yapılmış.Gif'lerde kullanılan arama özelliği emojilerede gelmiş bu özelliği bir Bug'dan dolayı kullanamadım.Bu özelliklerin hiç birinin gelmediğini hala Beta kullanıcılarına açık olduğunu da tekrardan hatırlatır,iyi forumlar dilerim :)
    screenshot-2017-06-02_23.28.33.938.png screenshot-2017-06-02_23.30.58.246.png screenshot-2017-06-02_23.42.59.77.png screenshot-2017-06-02_23.43.06.956.png screenshot-2017-06-02_23.43.20.132.png screenshot-2017-06-02_23.45.09.710.png screenshot-2017-06-03_00.04.24.608.png DBGnKgeXoAAsfke.jpg DBGnKgcWsAE8ump.jpg
    --- Gönderi Güncellendi ---
    Ayrıca 2.17.213 Beta güncellemesinde bu yeni yazılı durum özelliğine kopyalama özelliği geldi.Bu özellik sayesinde durumun içerisindeki yazıyı normal bir metin kopyaları gibi kopyalayabiliyoruz.
    screenshot-2017-06-03_15.34.02.112.png

BJKolik ve rawkid bunu beğendi.
  7. rawkid

rawkid Dekan

Beğenileri:
    1.006
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Yerin dibi
    Bu beta sürümlerini nasıl kullanabiliriz peki? Epey ilgimi çekti denemek isterim açıkçası :D

8. f.krtl1

f.krtl1 Doçent

Beğenileri:
    638
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    İstanbul
    Android için öncelikle Google Play Store'dan Beta kullanıcı kaydı yaptırmanız gerek. Ve telefonunuzda Root yetkisinin bulunması gerek. Buraya kadar her şey mevcutsa gerisini özelden anlatırım. Unutmayın bunlar Beta özellikleridir hiç biri çalışmıyor sadece denemek amaçlı. Anlattığım özelliklerin hepsi kararlı yani stabil sürümde gelecektir. İyi forumlar :)

9. BJKolik

BJKolik Doçent

Beğenileri:
    279
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Denizli
    WhatsApp İOS için bugün bir güncelleme aldı ama hiç bir şey anlamadım. Belirtilen yenilikleri göremedim. Bu nasıl bir güncelleme böyle.

f.krtl1 bunu beğendi.
  10. f.krtl1

f.krtl1 Doçent

Beğenileri:
    638
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    İstanbul
    iOS için dün 2.17.30 sürümü çıktı. Bu sürümde, 21 Nisan'da söylediğim bir özellik geldi. Artık tek seferde 4 veya üzeri fotoğraf gönderdiğinizde, albüm göndermiş oluyorsunuz. Alıcı albümün içine girip fotoğraflara bakıyor ve mesaj kalabalığı bir nevi engelleniyor. Sadece fotoğraf değil videolarda da aynı özellik geçerli. Bir diğer özellik ise artık fotoğraf gönderirken filtre uygulayabileceksiniz. Filtreler için fotoğraf gönderirken parmağınızı aşağıdan yukarı doğru kaydırmanız yeterli. Gelelim sırada ki özelliğe. Artık cevaplamak istediğiniz mesajı sağa doğru kaydırarak hızlıca cevap yapabiliyorsunuz. Bu kullanım kolaylığı sağlayan özellik oldukça iyi.Yenilenen sohbet ve arama ikonlarının yanında arayüz iyileştirmeleri ve hata iyileştirmeleri yapıldı. Albüm özelliğinin içerisine voiceOver, çoklu seçim gibi temel özelliklerde unutulmadı. Eğer bu özelliklerin hiç birini görmediyseniz sürümünüzü 2.17.30'a güncellediğinizden emin olun. İyi forumlar :)

BJKolik bunu beğendi.
  11. f.krtl1

f.krtl1 Doçent

Beğenileri:
    638
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    İstanbul
    iOS için yayınlanan 2.17.30 sürümünü yükleyen bazı kullanıcılar bazı hatalar ile karşılaşmış. Mesaj bildiririmlerinin gelmemesi gibi sorunlar. Bu sorunlar ile karşılaşan varsa uygulamayı kaldırıp tekrar yüklesinler. Yedek almak isterseniz ayarlardan iCloud hesabınıza yedekleme yapabilirsiniz. İyi forumlar :)

12. BJKolik

BJKolik Doçent

Beğenileri:
    279
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Denizli
    Ben WhatsApp' ı güncelledim. 2.17.30 sürümünde. Lakin size sorum şu olacak. Artık cevaplamak istediğiniz mesajı sağa doğru kaydırarak hızlıca cevap yapabiliyorsunuz dediniz bunu tam olarak nasıl yapılıyor kilit ekranında denedim olmadı. Açıklayabilir misiniz rica etsem.

f.krtl1 bunu beğendi.
  13. f.krtl1

f.krtl1 Doçent

Beğenileri:
    638
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    İstanbul
    Cevaplamak istediğiniz metni sağa doğru kaydırınca bu özelliği fark edeceksiniz.Eskiden bir mesaja parmağımızı basılı tutup cevapla butonunu basardık.Şimdi ise mesajı sağa doğru kaydırmanız yeterli.Bu özellik kilit ekranında değil sohbet esnasında çalışıyor.Filtreler ise fotoğraf gönderirken parmağınızı aşağıda yukarı sürüklediğinizde aktif oluyor.Bir çok filtre arasından kolayca seçim yapabilirsiniz.İyi forumlar :)

BJKolik bunu beğendi.
  14. BJKolik

BJKolik Doçent

Beğenileri:
    279
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Denizli
    Cevabınız için teşekkür ediyorum. Sizin dedikleriniz aynen uygulamama rağmen sağ doğru kaydırdığımda bu özelliğin olmadığını gördüm. Okundu ve iletildi bilgilerinin haricinde bir şey gözükmüyor. Mesajın üstüne basınca cevapla çıkıyor. Neden acaba.? İyi forumlar.

f.krtl1 bunu beğendi.
  15. f.krtl1

f.krtl1 Doçent

Beğenileri:
    638
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    İstanbul
    Rica ederim. Telefonunuzu yeniden başlamanızı öneririm.Peki bu anlattığım özelliklerden bu sürümde geçerli olan diğer özellikler çalışıyor mu? Albüm özelliği ve filtre özelliğinin çalışıp çalışmadığına bakarmısınız? Sonuçları bekliyorum :)

BJKolik bunu beğendi.
  16. BJKolik

BJKolik Doçent

Beğenileri:
    279
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Denizli
    Diğer özelliklere bakmadım henüz. WhatsApp benim için çok önemli çok da seviyorum bu uygulamayı. Şimdi halı saha maçına gideceğim cihazı açıp kapama yapıp tüm yeni gelen özellikleri kontrol edip buradan bilgi vereceğim size tekrar teşekkür ederim.

f.krtl1 bunu beğendi.
  17. f.krtl1

f.krtl1 Doçent

Beğenileri:
    638
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar şuanda Android için olan 2.17.226 Beta sürümünde kişileri veya grupları spam olarak bildirebiliyorsunuz.Ardından da bu kişi veya grup engelleniyor.Ve konuşma geçmişiniz siliniyor.WhatsApp büyük ihtimalle insanları rahatsız eden ve sürekli spam şikayeti alan kullanıcıların numaralarından hesap açmayı engelleyecek.Diğer yandan Hindistan'da denemesi yapılan reklam mesajları özelliğini garantiye almak istiyor da olabilirler.Güzel bir özellik olmuş tecrübe olması içinde bir tanıdığımı spamladım.Allah affetsin :)
    Screenshot_2017-06-08-21-52-58.png

BJKolik bunu beğendi.
  18. BJKolik

BJKolik Doçent

Beğenileri:
    279
    Ödül Puanları:
    63
    Yer:
    Denizli
    Sonuçlar olumlu çok şükür. Sıkıntı yok gelen özelliklerin hepsini kullanabiliyorum daha yeni ve etkili özellikler bekliyorum WhatsApp mühendislerinden uygulama çok iyi. İyi forumlar, teşekkürler.

f.krtl1 bunu beğendi.
  19. f.krtl1

f.krtl1 Doçent

Beğenileri:
    638
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    İstanbul
    Bu arada arkadaşlar WhatsApp fikri mülkiyetine yeni bir madde ekledi galiba. Bu maddeye göre gizli özelliklerin konuşulması yasak.Bu konu hakkında araştırma yapıyorum.Foruma veya kendime zarar verecek bir şey yapmak istemem bu yüzden araştırmalarım bitene kadar yeni güncelleme bilgileri veremeyeceğim. Şimdi özür dilerim. İyi forumlar :)

BJKolik bunu beğendi.
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş