Yeni Volkswagen Golf VI

Bu konuyu okuyanlar

maxxdump

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
volkswagengolfvi01wp4.jpg

volkswagengolfvi02us5.jpg

volkswagengolfvi03bm7.jpg

volkswagengolfvi04dv0.jpg

volkswagengolfvi05bo0.jpg

volkswagengolfvi06th1.jpg

volkswagengolfvi07gz4.jpg

Yeni Golf’de konfor ve güvenlik önceki modeline göre daha yüksek seviyelerde. ACC (otomatik mesafe kontrolü), DCC (adaptif şasi kontrolü) ve park etmeyi kolaylaştıran “park manevra asistanı” gibi sürücü yardım sistemleri sunulan yeni Golf’de ESP sistemi daha “nazikçe” çalışacak şekilde yenilenmiş. Aktif güvenliği yükseltmek amacıyla 7 havayastığı ve arka koltuktaki yolcuları da emniyet kemeri takması konusunda uyaran sistem standart donanımda.

Araç lansmanında, 4 dizel 4 benzinli motor ile satışa sunulacak. Dizel motorlar 90, 110, 140 ve 170 beygir güçlerinde olacak. 2 litre hacmindeki 110 beygirlik motor 100 kilometre karma kullanımda 4.5 litre, yine aynı hacimdeki 140 beygir gücündeki motor ise 4.9 litre yakıt tüketiyor.

Benzinli motorlar ise 80,102, 122 ve 160 beygir güçlerinde olacak. Benzinli motorlar da düşük yakıt sarfiyatı konusunda geliştirilmiş; giriş seviyesindeki 80 beygir gücündeki motor karma kullanım 100 km.’de 6.4 litre süper benzin tüketiyor.

DSG şanzıman giriş seviyesindeki modeller hariç diğer tüm modellerde mevcut. Araçlarda motorun torkuna göre 6 veya 7 vitesli DSG şanzıman kullanılıyor.

VW, TDI, TSI ve DSG sistemlerinin yakıt sarfiyatını %28’e varan miktarda azalttığını ifade ediyor. Firma, DSG’de, konvansiyonel otomatik şanzımanlarda bulunan tork konvertörü bulunmadığı için ekonomik olduğunu; DSG şanzımanlı 1.4 litre TSI 160 beygir gücündeki motorun 100 km.’de yakıt sarfiyatının 6 litre olduğunu ve yerini aldığı, 100 km.’de 8.3 litre yakan, 2 litre hacmindeki 150 beygirlik FSI motordan %28 daha az yakıt tükettiğini ifade ediyor. (editör: tabi 2 litrelik bir motor da 1.4 litreden %42 daha büyük...)

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Pek değişiklik göremedim ben, sadece JANTLAR değişmiş, arabayı değişik gösteriyor. Yoksa bu bildiğimiz Golf.

maxxdump

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Pek değişiklik göremedim ben, sadece JANTLAR değişmiş, arabayı değişik gösteriyor. Yoksa bu bildiğimiz Golf.

Ön farlar , arka stop lambaları ,sis lambaları , ön-arka tamponlar , iç dizayn , döşemeler , jantlar , ön kaput vs vs vs. Bunlar benim gözüme çarpanlar... ;)

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Ön farlar , arka stop lambaları ,sis lambaları , ön-arka tamponlar , iç dizayn , döşemeler , jantlar , ön kaput vs vs vs. Bunlar benim gözüme çarpanlar... ;)

Biz onlara kısaca MAKYAJLAMA diyoruz. Yeni kasa değil...!!

maxxdump

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Biz onlara kısaca MAKYAJLAMA diyoruz. Yeni kasa değil...!!

Hobaaaaaa diye yeni kasa gelmez zaten 2 sene oldu daha son nesil golf çıkalı , herhalde makyajlayacaklar ;) 2010'dan önce gelmez yeni kasa yani 7. nesil Golf :alien:

dead_ghost

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ya golfün zaten kasa hatları olarak bir çizgisi var nekadar değiştirebilirki kasayı ne bekliyordun gallardo tarzı birşeymi :D

en üstteki golf jantları çok güzel durmuş ;)

sonsamuraii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben pek beğenmedim ama bide gerçeğini görmek lazım fotoğraf yanıltıcı olabilio

Son mesajlar