Yeni Üye Olanlar İçin Önerileriniz Nelerdir? Forumu Tanıtabilir misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

S.B.T

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yeni üye oldum, forum hakkında sizden bilgi almak istiyorum. Havası, suyu nasıldır, kuralları katı mıdır?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Kurallar konusunda Forum Kuralları konusuna göz atmanızı öneririm :)
Sonuçta kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor.
Forumun ana sayfasından da anlaşılacağı üzere oldukça geniş konu yelpazesine sahiptir, aklınıza gelebilecek çoğu konu hakkında yardım alabilir ve yardım edebilirsiniz.
Havası suyu da oldukça iyidir bazen bi durgunlaşır ama geçicidir :)

S.B.T

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben daha çok kişisel görüşlerinizi merak ettiğimden böyle bir konu açtım, yazılı kurallar tabiki önemli ama kullanıcılar açısından forum nasıl?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Samimi olmak gerekirse gayet güzel ve sakin bir takım konularda da sabit kurallar var siyaset gibi.

S.B.T

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Samimi olmak gerekirse gayet güzel ve sakin bir takım konularda da sabit kurallar var siyaset gibi.
Teşekkür ederim, siyaset yasakmış, onu biliyordum. Yazılı kuralları genelde kimse okumaz :) Bilindik kurallar denir, önemli olan forumun ruhu nasıl, adalet açısından, siyaset dışında serbest ve adil bir ortam sağlanabiliniyor mu? Bunu zaman içerisinde öğreneceğiz ama üyelerin değerli fikirlerinden yeni üyecikler olarak faydalanabiliriz.

Reaksiyon puanı
101
Teşekkür ederim, siyaset yasakmış, onu biliyordum. Yazılı kuralları genelde kimse okumaz :) Bilindik kurallar denir, önemli olan forumun ruhu nasıl, adalet açısından, siyaset dışında serbest ve adil bir ortam sağlanabiliniyor mu? Bunu zaman içerisinde öğreneceğiz ama üyelerin değerli fikirlerinden yeni üyecikler olarak faydalanabiliriz.
Siyaset serbest tam değil malesef partili kavgalı falan

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Hoşgeldiniz,

Forumumuzda en önde gelen şey saygıdır, seviyedir. İmla, kural hatası vs hepsi düzeltilir ama seviyeli bir ortam olmazsa burada durulmaz. Ki forumumuz şuanda gayet seviyeli bir ortama sahiptir. Tartışmalar, konuşmalar hep bir çerçevede gerçekleşir ki bu bence en önemlisidir.

Siyaset yasak çünkü siyaset konusu açıldığı zaman saygı yok oluyor, fikirler önemsenmiyor ve yol hakarete kadar gidiyor. O yüzden siyasete kayabilecek bir konu dahi açsanız her ne olursa olsun anında kilit. :)

Bir süre burada bulunduktan sonra o samimi ortamı farkedeceksiniz ki bu da forumu bırakılmaz yapacaktır. Tekrardan hoşgeldiniz. İyi forumlar. :)

S.B.T

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hoşgeldiniz,

Forumumuzda en önde gelen şey saygıdır, seviyedir. İmla, kural hatası vs hepsi düzeltilir ama seviyeli bir ortam olmazsa burada durulmaz. Ki forumumuz şuanda gayet seviyeli bir ortama sahiptir. Tartışmalar, konuşmalar hep bir çerçevede gerçekleşir ki bu bence en önemlisidir.

Siyaset yasak çünkü siyaset konusu açıldığı zaman saygı yok oluyor, fikirler önemsenmiyor ve yol hakarete kadar gidiyor.

Bir süre burada bulunduktan sonra o samimi ortamı farkedeceksiniz ki bu da forumu bırakılmaz yapacaktır. Tekrardan hoşgeldiniz. İyi forumlar. :)
Hoşbulduk, teşekkür ederim. Siyaset yasak demişsiniz ama "siyasi bir slogan" sanırım takma adınızın altında yazmakta. Ben de yazabilir miyim bu şekilde, tarafımı belli etsem ceza alır mıyım ya da bir antipati oluşur mu tarafıma karşı?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Hoşbulduk, teşekkür ederim. Siyaset yasak demişsiniz ama "siyasi bir slogan" sanırım takma adınızın altında yazmakta. Ben de yazabilir miyim bu şekilde, tarafımı belli etsem ceza alır mıyım ya da bir antipati oluşur mu tarafıma karşı?
Anlayamadım? Adımın altında yazan bir şarkı sözü. İlk defa sizden duyuyorum bunu. :)
Siz de diğer üyeler gibi rütbe sistemine uymak durumundasınız. Yönetimde o yazı değiştirilebiliyor ki pek bir önemi yok. ;)

Ve kimse sizi düşüncelerinizden dolayı yargılamaz merak etmeyin. :) Özgürlük bunu gerektirir...

S.B.T

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O şarkı güzel bir şarkı ve siyasi olarak kullanılabilmektedir. Açıkcası daha fazla konuşursam siyasete girmiş olurum diye ceza yemekten korkuyorum. :) O yüzden konumuza dönelim.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
O şarkı güzel bir şarkı ve siyasi olarak kullanılabilmektedir. Açıkcası daha fazla konuşursam siyasete girmiş olurum diye ceza yemekten korkuyorum. :) O yüzden konumuza dönelim.
Efenim hemen pat diye ceza veren forumlardan değiliz.
Evet bu şarkı zaman zaman pek çok yerde kullanılmış ama amacım burada propaganda yapmak değil emin olun.
Burada her düşünceden insan vardır. Rahat olabilirsiniz. İstediğinizi söyleyebilirsiniz. Sadece saygı çerçevesinde olması yeterli. :) Tekrardan iyi forumlar.

Reaksiyon puanı
101
Ceza vermiyorlarda konu kapatıyorlar niyeyse?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Efenim hemen pat diye ceza veren forumlardan değiliz.
Evet bu şarkı zaman zaman pek çok yerde kullanılmış ama amacım burada propaganda yapmak değil emin olun.
Burada her düşünceden insan vardır. Rahat olabilirsiniz. İstediğinizi söyleyebilirsiniz. Sadece saygı çerçevesinde olması yeterli. :) Tekrardan iyi forumlar.
İstediğinizi söleyebilirsiniz dediniz ama ülkücü olmayın sakın diye konu açtım pek siyasetli sölemedim ama birerek kapatıldı ÆSir diye arkadaş ben 1 kez birerek banlandı 2 side konuyu birerek kapattı bu moderatör olurmu bilmem?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
@S.B.T mesela bu konularda vakit geçirebilirsiniz. Eğlencelilerdir. :)

adnan paşa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sırf bu konuya mesaj yazmak için üye oldum. Doğrusu burada çokça din karşıtı ve dini duygulara karşı düşmanlık var. Siyaset adamına göre, çıkarına göre işlem yapılıyor. Hiç adil değil, zaten hemen mesajımı silerler. Eleştirel bakanları hemen afaroz ediyolar. Saygılar diliyorum, bu mesajı okuyan samimi üyelere.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Yeni üye oldum, forum hakkında sizden bilgi almak istiyorum. Havası, suyu nasıldır, kuralları katı mıdır?
Hoş geldiniz. Forum ortamımız sıcak ve sohbet doludur. Eğleneceğinizi umuyorum. Keyifli forumlar!

Sırf bu konuya mesaj yazmak için üye oldum. Doğrusu burada çokça din karşıtı ve dini duygulara karşı düşmanlık var. Siyaset adamına göre, çıkarına göre işlem yapılıyor. Hiç adil değil, zaten hemen mesajımı silerler. Eleştirel bakanları hemen afaroz ediyolar. Saygılar diliyorum, bu mesajı okuyan samimi üyelere.

Aslında dini kategorimiz bile var :) Her üyenin siyasi tarafı hemen hemen herkesçe biliniyor buna karşın ister A, ister B partisi olsun hiç bir yoruma müsade etmemeye özen gösteriyoruz. Hoşumuza giden bir yazı bile olsa içimizden "vay be ne güzel demiş!" diyor ve yine siliyoruz. Amacımız forumun bizim istediğimiz yönde şekillenmesi değil; eşit bir şekil alması. A partisi için ısrarla konu açan üyeye uzaklaştırma veriyorsak, güven bana B partisi için ısrarla konu açanı da aforoz ederiz :) Bizi yanlış düşündüğün için üzüldüm.

Son düzenleme:

segadreamcast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şuanki forumlar genel itabari ile böyle, sadece buraya ait bir mesele değil bahsettiğiniz. Çokça defa forumlara bakarım, al birini vur ötekine, hepsi aynı.

Kimse yoğurdum kara demez ayrıca, bakmayın siz öyle yazılanlara, modaratör seçimleri bile siyasi veya başka nedenlerden beğenilen fikir ve hissiyattakiler arasından yapılır. Gerçek budur.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,906
SDN okurları ve SDN yazarları özelliği artık yok.