Yeni tv alsam monitör gibi olur mu

Bu konuyu okuyanlar

dexlampers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben odama yeni bir tv düşünüyorum ve odamda monitör de yok. İkisini birlikte almam gerekince bütçemi aşıyorum maalesef.Acaba yeni bir hdmi girişli led tv alsam oyun performansı nasıl olur ? Önerebileceğiniz bir şeyler var mı ? Bütçem 500tl ve ben bunu düşündüm nasıldır acaba ? Bu ms çok mu önemlidir acaba bir tane buldum ama 14ms dalgalanma falan olur mu acaba ? Yada monitör alsam anten giriş li monitör bulabilir miyim acaba ?

Bulduğum bu
http://www.vatanbilgisayar.com/Tele...d-tv,-hdmi,usb/productdetails.aspx?I_ID=66510

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
IPS panellerin tepkime süresi konusunda sıkıntısı var 5 MS civarı bulabilirseniz çok sıkıntı yaşamazsınız fakat 14 MS fazlasıyla yüksek bir değer. MS değerinin yüksek oluşu ghosting sorunu ile başınızı ağrıtabilir;

ghosting1.jpg

dexlampers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
IPS panellerin tepkime süresi konusunda sıkıntısı var 5 MS civarı bulabilirseniz çok sıkıntı yaşamazsınız fakat 14 MS fazlasıyla yüksek bir değer. MS değerinin yüksek oluşu ghosting sorunu ile başınızı ağrıtabilir;

ghosting1.jpg

Anladım teşekkürler.Acaba piyasada 5ms olan led tv ler var mıdır ?

dexlampers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Araştırmak lazım tv olarak hiç incelemedim şu ana kadar, IPS monitör olarak şunu önerebilirim; LG IPS234V-PN 23 yahut detaylı olarak şu linkten inceleyebilirsiniz; LG IPS234V-PN 23

Teşekkürler.Yordum ama bir sorum daha olacaktı.Anladığım kadarıyla monitör almalıyım acaba monitör alsam birde hdmi çıkışlı bir uydu alıcısı alsam nasıl olur ?

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Led tv bulursan 500 tl ye banada al led tv aldın diyelim hdmi girişli bilgisayarında hdmi girişli ekran kartı yoksa sıkıntılı olur

dexlampers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Led tv bulursan 500 tl ye banada al led tv aldın diyelim hdmi girişli bilgisayarında hdmi girişli ekran kartı yoksa sıkıntılı olur

Anladığım kadarıyla led tv alıp oyun oynamak pek mantıklı değil ayrı ayrı almak daha mantıklı gibi o yüzden .Ben şimdi normal tv alırım.Zaten evde 18 inç 5ms bi monitör var onla idare ederim 3-4 ay sonra da monitör alırım artık yapıcak başka bir şey yok.

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ben de aynı şeyi düşünüyorum. IPS panelli max 5 ms lik tepkime süreli bir cihaz bulursan bana da haber ver.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
lg marka 5 ms tepkimeli 23" vesa destekli monitör benim ilgimi çekmeyi başardı. fakat piyasada az bulunuyor.
LG 23" 23EA53V-P

bu ekranı duvara monte edilebilirsin çoğu ips ekranda bu özellik yok.

narnia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2ms, 5ms bunlar oldukça yanıltıcı. Görüntü motoru çok çok iyi olan TV'ler hariç asla monitör kalitesi alamazsın TV'lerden. Özellikle FPS oynayacaksan. Denemeden alma TV oyun için.

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
2ms, 5ms bunlar oldukça yanıltıcı. Görüntü motoru çok çok iyi olan TV'ler hariç asla monitör kalitesi alamazsın TV'lerden. Özellikle FPS oynayacaksan. Denemeden alma TV oyun için.

Evet, arkadaşım bir LG LED TV almıştı VGA bağlantılı, hem PC bağlıyor hem TV olarak izliyor gayet pratik ancak dediğin gibi ben monitor performansını hiç sevmedim.

ahmeterkann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5 MS genellikle üst seviye 3D TV'lerde oluyor. Ama dediğim gibi üst seviye olduğu için cep yanıyor.

narnia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlla TV diyorsanız olabildiğince küçük ekran ve Panasonic markasını tercih edin. LED olarak en üst seri Sony'ler de iyidir.