Yeni topladığım sistemde oyundan atıyor

Bu konuyu okuyanlar

LordCommander

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yeni topladığı sistem 5 10 dk oynadıktan sonra oyundan atıyor.

Sistem parçaları

Ryzen 1600
Corsair 2x8gb ram
Gigabyte ab350 gaming
Galaxy 1070 ex
WD 1tb

Tüm bunların yanında 5fanlı Dark n10 kasa ve 600w 80+ güç kaynağım var. Sizce sorun güç kaynağında olabilir mi? Oyuna girdikten bir süre sonra hiçbir hata vermeden oyun kapanıyor. Sorduğum bir bilgisayarcı ekran kartını denemek için başka bir ekran kartı ile çalıştır dedi yine atarsa anakart ile ilgili sorun olabilir atmaca ekran kartı dedi. Ben de elimde bulunan amd hd7750 2gb Ekran kartını takıp denedim aynı şekilde oyundan attı. Sorun anakartta mı yoksa PSU da mı sorun var? Belki psunun gücünde aniden düşüş oluyor ve ekran kartını kapatıyordur. Ama burda da şöyle bir durum var PSU da sorun olsa tek bir parça mı kendini korumaya alıp kapatır yoksa tüm bilgisayar mı? Lütfen şu sorunu çözelim artık bütün bilgisayar ve oyun hevesim kaçtı sadece verdiğim parayı kurtarmanın derdine düştüm. Oyundan atma sorunu diğer bileşenlerle alakalı olmaz dendi bana işlemci yada ram ile alakalı olsa sadece oyunda bu sorun olmaz deniyor bilgisayarı komple etkilermiş doğru mudur? Yardımcı olacaklar şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Merhaba.
Başlat Sağ Tık - Olay Görüntüleyicisi,ni açıp orada bu kapanmalara ne sebep oluyormuş, bunun bilgisini paylaşabilirseniz, yardımcı olmaya çalışalım.

LordCommander

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba.
Başlat Sağ Tık - Olay Görüntüleyicisi,ni açıp orada bu kapanmalara ne sebep oluyormuş, bunun bilgisini paylaşabilirseniz, yardımcı olmaya çalışalım.

Keşke daha önce sorduğum iki bilgisayarcı da bu şekilde yardımcı olsaydı. Şuan ana kartı kutusuna koydum iade etmeyi düşünüyorum. Bu şekilde olay görüntüleyicisinden bunu öğrenmek bu kadar basit ise sorduğum 2 bilgisayarcı da nasıl bunu atlar anlamıyorum. Sizce ana kartı tekrar monte edip denemeli miyim?

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Keşke daha önce sorduğum iki bilgisayarcı da bu şekilde yardımcı olsaydı. Şuan ana kartı kutusuna koydum iade etmeyi düşünüyorum. Bu şekilde olay görüntüleyicisinden bunu öğrenmek bu kadar basit ise sorduğum 2 bilgisayarcı da nasıl bunu atlar anlamıyorum. Sizce ana kartı tekrar monte edip denemeli miyim?
Madem iade için hazırlamışsınız, o zaman hiç uğraşmayın, yapın iadenizi.

LordCommander

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Madem iade için hazırlamışsınız, o zaman hiç uğraşmayın, yapın iadenizi.

Peki 600w bu parçalar için yetersiz miydi? Ayrıca bu anakart ı iade edip gaming 3 versiyonu almayı düşünüyorum. Ben bu pc yi tekrar birleştirdiğimde adım adım ne yapmam gerek hocam? Windows'u orjinal sitesinden indirip kuracağım. Sonrasında adımlarım ne olmalı?

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Peki 600w bu parçalar için yetersiz miydi? Ayrıca bu anakart ı iade edip gaming 3 versiyonu almayı düşünüyorum. Ben bu pc yi tekrar birleştirdiğimde adım adım ne yapmam gerek hocam? Windows'u orjinal sitesinden indirip kuracağım. Sonrasında adımlarım ne olmalı?
Kasa içinden PSU resmini paylaşabilirseniz, PSU,nun yeterli olup olmadığını söyleyebilirim.
Anakart geldiğinde bana buradan haber edersiniz, sonrasında whatsapptan yardım ederim kurulum için, yeterki yeni anakart gelsin. :)

LordCommander

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kasa içinden PSU resmini paylaşabilirseniz, PSU,nun yeterli olup olmadığını söyleyebilirim.
Anakart geldiğinde bana buradan haber edersiniz, sonrasında whatsapptan yardım ederim kurulum için, yeterki yeni anakart gelsin. :)

Hocam PSU high power ın HPG-600BR-H12S modeli. Yeterli midir? Yoksa güç yetersiz kaldığı için mi ekran kartını kapatıyordu? Dark n10 da ayrıca 12v 0.25a 5 fan da bulunmakta. Bunlar da hesaplanınca yeterli mi yetersiz mi?

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Hocam PSU high power ın HPG-600BR-H12S modeli. Yeterli midir? Yoksa güç yetersiz kaldığı için mi ekran kartını kapatıyordu? Dark n10 da ayrıca 12v 0.25a 5 fan da bulunmakta. Bunlar da hesaplanınca yeterli mi yetersiz mi?
Şimdi güç olayına düz bir şekilde bakınca, 600Watt lık psu,nun verdiği 540Watt yetmesi gerekir, ancak bilgisayar kurulum aşamasında yapılan en ufak bir hata veya donanım parçalarının yeni olmasına rağmen sorunlu bir donanım parçası yüzünden, sistemin düzgün çalışıyor gibi görünmesine rağmen, sizin örneğinizde olduğu gibi sorunlar olabilir.
Tek bir parça değil tüm donanım parçalarının tek tek test edilmesi gerekir ancak bunu yapacak bir bilgisayarcı ben daha görmedim.
Yeni anakart madem gelecek, o zaman daha önce dediğim gibi , eğer isterseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. ;)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,088
Kardeş oyundan atmanın güç kaynağına alakası yoktur.
Pc oyun anında Restart atarsa o zaman güç kaynağı sorunlu diyebiliriz.

Bios update yapmadıysan Ryzen sistemlerin sorunların çözemezsin. Anakart hatalarının çoğu kısmını Bios update ile çözmüşler.

Her Ryzen sistem alan arkadaş anakart alınca bir Zahmet aldığı yerde Bios update yaptırırsa Sorunlarla boğuşmaz.

LordCommander

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeş oyundan atmanın güç kaynağına alakası yoktur.
Pc oyun anında Restart atarsa o zaman güç kaynağı sorunlu diyebiliriz.

Bios update yapmadıysan Ryzen sistemlerin sorunların çözemezsin. Anakart hatalarının çoğu kısmını Bios update ile çözmüşler.

Her Ryzen sistem alan arkadaş anakart alınca bir Zahmet aldığı yerde Bios update yaptırırsa Sorunlarla boğuşmaz.

Bios update yaptık ancak bilgisayarda aynı hata devam etti.

Oluşan hatayı tekrar açıklıyorum:

1) Oyuna girince ya ilk sahnenin yüklendiği anda oyun donuyor ve ben klavyeden windows tuşuna bastığımda masaüstüne geçiyor ve oyun kapanmış oluyor. 2) Ya oyuna ilk girdiğimde new game vs yerleri geçtikten sonra oyun atmosferine girecekken yani loading ekranı da dolduktan hemen sonra direk siyah ekran olup masaüstüne kendi kendine atıyor. 3) Ya da oyuna giriyorum bir süre takıldıktan gezdikten -bu süre bazen 5dk bazen 30dk+ olabiliyor- sonra oyun donuyor ve windows tuşuna bastığım anda masaüstüne atıyor oyun kapanmış oluyor.Ve bu her oyunda oluyor. Oyunlar orijinal, steam üzerinden alınmış. Bilgisayar parçaları da henüz 1 haftalık.

Ana kartı iade edip yeni bir ana kart sipariş verdim, artık fazlaca usandım diyebilirim. Şimdi tüm parçalar teknobiyotik üzerinden alınmış olacak ve tekrar aynı sorun olursa onlara yollayacağım. (Eğer 1 ay içinde sorun olursa ücretsiz kargo ile alıp sorunlu parçayı birebir değişeceklerini iddia ediyorlardı. İnternet mağazalarına fazla güven olur mu bilmem ama 2 gün test etseler sorunu görürler diye umuyorum.)

Anakart, pazartesi kargoya verilecek, çarşamba-perşembe elimde olur. Denemeleri yapacağım ancak bana tek tek ne yapmam gerektiğini söyleyecek birine ihtiyacım var. Belki de tüm sorum işletim sistemiyle vs alakalıydı bilemiyorum. Bu yüzden cep telefonu numarasını bir şekilde özelden biri ulaştırırsa çok sevinirim çünkü artık gerçekten bütün hevesim kaçtı. Kendi paranla rezil olmak budur heralde, bir anakartı iade etmek için bile 2 kez kargo şirketine sağanak altında yürüyerek gittim. Ailemden aldığım eleştiri de cabası. Lütfen bilgili büyüklerimden yardım bekliyorum.

Son olarak ana karta takılan "speakar" diye minik bir parça var, o parça anakart kutusunun mu yoksa kasa dan mı çıktı emin değildim parçaları toplayan bilgisayarcı anakart kutusuna koy deyince koyup iade ettim ama sanırım ondan çıkmamıştı, dolayısıyla yeni gelecek anakartda da olmayacak diye düşünüyorum. Bu minik speaker parçasını -bilgisayar açılınca dıt sesini veren, uyarı seslerini veren- nereden temin edebilirim? Eğer tam olarak anlatamadıysam google da anakart speaker diye aratırsanız çıkar. Ya da ben mi yanlış biliyorum anakart kutusundan çıkar mı ya da takılı gelir mi?

Bana birebir yardım edebilecek biri olursa çok memnun kalırım. 10 gün önce aldığım bilgisayarı adam gibi kullanamadım ve moralim iyice bozuldu. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Yazım yanlışlarından dolayı kusura bakmayın biraz aceleye geldi, iyi forumlar.
--- Gönderi Güncellendi ---
@Jubei @_Zaur_ yardımlarınızı bekliyorum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,088
Anakart ile gelir o dıt dıt yapan hoparlör. :) Ayrıca bazı anakartlarda üstünde Lehimli olarak montajlanır farkedemezsin. :)

Anakartı iade ettiğini yazmışsın yeni anakart gelince Windows 10 kurma kardeş. İşletim sisteminde çakışmalar da olabilir Senin Ryzen ile bin türlü olasılık var.
Uefi Windows 8.1 Pro 64Bit 9600 versiyonun kur. Kurduğun anda Güncellemeleri kapat. Eset Antivirüs yaz, Ekran kartı Driverini Nvidia sitesinden Ve anakartın ses driverini anakartın sitesindeki destek bölümünden indir kur.

İ3 4130 sistemimde kullanıyordum 2 yılı aşkın bu işletim sistemimi. Duraklama veya hata diye birşey görmedim. Yerine tam Oturmuş bir işletim sistemidir Haberin olsun dedim.

LordCommander

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anakart ile gelir o dıt dıt yapan hoparlör. :) Ayrıca bazı anakartlarda üstünde Lehimli olarak montajlanır farkedemezsin. :)

Anakartı iade ettiğini yazmışsın yeni anakart gelince Windows 10 kurma kardeş. İşletim sisteminde çakışmalar da olabilir Senin Ryzen ile bin türlü olasılık var.
Uefi Windows 8.1 Pro 64Bit 9600 versiyonun kur. Kurduğun anda Güncellemeleri kapat. Eset Antivirüs yaz, Ekran kartı Driverini Nvidia sitesinden Ve anakartın ses driverini anakartın sitesindeki destek bölümünden indir kur.

İ3 4130 sistemimde kullanıyordum 2 yılı aşkın bu işletim sistemimi. Duraklama veya hata diye birşey görmedim. Yerine tam Oturmuş bir işletim sistemidir Haberin olsun dedim.

Peki öyle yaparım ama anlayamadığım bir şey var yani milyonlarca kişi Windows 10 kullanıyordur sorunu yoktur bende olması çok garip olur. Sorun sadece işletim sistemiyle alakalı olabilir. İlk gittiğimde bilgisayarcı ekran kartı ya da anakart dedi. Eve gittim eski bir ekran kartım vardı amd hd 7750, onu taktım low ayarlarda valley e girdim aslında ilk başka epey oynadım. Oynadım derken pc açık duruyor ben başka odada tv izliyorum öyle 15dk da bir gidip oyun devam ediyor mu diye baktım oyun kapanmamıştı ama şöyle 1 saat sonunda pc nin başına geçtim oyun hala kapanmamıştı biraz daha hareket ettikten sonra oyun kapandı. Isı değerleri normaldi. Isı değerleri her zaman normaldi. Anakartı da iade etme sebebim içinde farklı şirketin farklı seri nolu garanti belgesi varken ürünün kutusunda başka distribitör e ait seri no yazıyordu. Garanti firmasını aradığımda da satıcıya ürünü temmuz sonunda sattıklarını söylediler benim de içime sinmedi iade ettim. Yeni anakart ile tekrar deneyeceğim kurulum vs. Ama Windows 10 bu kadar sorunlu olabilir mi ?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,088
SSD kullanmıyorsan HDD Diski 100% kullanma hastalığı var. Bende kullanmıştım i3 4130 sistemimde Win 10. Baktım öyle böyle değil sorunu çözemiyorum Geriye 8.1 kurdum kafam raat oldu.

Aslında Bir tandığım var onun notebook`unda 10 kullanıyor. Aynı HDD 100% kullanım inmiyor ki inmiyor. Ne sömürüyor diski bulamadım ben.

Yeni sistem kurunca 7 bile kurabilirim. Çünkü 8.1 sistem 10 dakikalığına boşta kalınca HDD kullanımı 100% kullanıma giriyor. Tek düğmeye basınca 100% kullanım 0% e düşüyor.

Bu 8.1`inde böyle hastalığı var ama kullanım esnasında sorun yaratmıyor Fişşek gibi :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Yeni sistemlerde Win10 dan başka işletim sistemi kurmayın mümkünse.Yeni Parçalar en iyi win10 ile uyumluluk veriyor şuan.Oynadığın oyuna da bağlı aldığın hata.Win10 kullanıyorsan eski oyunları oynamada epey zorlanabilirsin.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
sene olmuş 2017 çok kısa bir süre sonra 2018 olucak Ryzen'a 7 kurmak ona hakarettir zaten desteklemez de zaten AMD Windows 10 Pro 64bit öneriyor zaten...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,088
sene olmuş 2017 çok kısa bir süre sonra 2018 olucak Ryzen'a 7 kurmak ona hakarettir zaten desteklemez de zaten AMD Windows 10 Pro 64bit öneriyor zaten...
AMD nin Öyle de önermesi bir başka ancak Ryzen İlk başlarda çıkış yaptığında 7 İle daha iyi performans vermesinin Videoları vardı Youtube da. Şimdi kalmış mı bilmem. En az 8.1 Öneririm ama kendim daha 7 bile kurarım.

Sizi bilmem de Kullanmadığım özellikleri Bilgisayarıma sokupta PC`mi yavaşlatmam ben. En iyi hangisi performanslı ve stabil çalıştığını gördümse onu kullanırım Arada yeni çıkan işletim sistemlerini denerim Eğer OS Olmamışsa Geri dönerim kendi bildiğime.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
microsoft 7'ye desteği bitirde köstek başladı yani 7'yi unutun artık Ryzen ile 7 kötü olur 10 pro 64 ile çoşar...
Bill uncle böyle istiyor...

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
W10 ile oyunlarda ve programlarda bariz fark var.Arayüz bakımdan bazı akıcılık soruları olsa da ilk defa bir sistem Win7 den daha iyi yapılmış.Win 8.1 bana çok ağır ve kasıntı geliyor.Bu arada win10 düşük sistemlere hitap etmiyor böyle bir dezavantajı var.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,088
microsoft 7'ye desteği bitirde köstek başladı yani 7'yi unutun artık Ryzen ile 7 kötü olur 10 pro 64 ile çoşar...
Bill uncle böyle istiyor...
Seninle söz dalaşına çıkmak istemiyorum da, Bil ancle demeğiyle hiç bir şey değişmez kardeş.

W10 ile oyunlarda ve programlarda bariz fark var.Arayüz bakımdan bazı akıcılık soruları olsa da ilk defa bir sistem Win7 den daha iyi yapılmış.Win 8.1 bana çok ağır ve kasıntı geliyor.Bu arada win10 düşük sistemlere hitap etmiyor böyle bir dezavantajı var.
8.1`in 9600 versiyonu Tam oturmuş Çok stabil ve performanslı işletim sistemidir. Pentium 4 Makineme kurmuştum zamanında, 7 den bile güzel performans verdiğini benim bu iki gözlerim şahiti olmuşdur. O zamandan sonra USB ye kurduğum 8.1 kalıbını saklıyorumdur. Her ürlü kurulum da Yapıyorum UEFİ ve Normal format farksızın.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Seninle söz dalaşına çıkmak istemiyorum da, Bil ancle demeğiyle hiç bir şey değişmez kardeş.

8.1`in 9600 versiyonu Tam oturmuş Çok stabil ve performanslı işletim sistemidir. Pentium 4 Makineme kurmuştum zamanında, 7 den bile güzel performans verdiğini benim bu iki gözlerim şahiti olmuşdur. O zamandan sonra USB ye kurduğum 8.1 kalıbını saklıyorumdur. Her ürlü kurulum da Yapıyorum UEFİ ve Normal format farksızın.
Denemediğim için herhangi bir şey diyemeyeceğim öyle diyorsanız öyledir sonuçta.Tamamen memnunlukla alakalı kişiden kişiye göre değişir :).

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
teknoloji ilerliyor zaman ilerliyor 7 için zaman bitti artık 8-9 için bile bitti her zaman en güncel işletim sistemi kullanmak gerek.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,088
Windowsun taa ben.... Linux mint kur kardeşim. :D Windows önermemden vazgeçtim ben.

Ben 8.1 kullanıyorum ancak Siz Ne kullanıyorsanız kendiniz bilirsiniz işinize karışmam....

LordCommander

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yeni sistemlerde Win10 dan başka işletim sistemi kurmayın mümkünse.Yeni Parçalar en iyi win10 ile uyumluluk veriyor şuan.Oynadığın oyuna da bağlı aldığın hata.Win10 kullanıyorsan eski oyunları oynamada epey zorlanabilirsin.

Oynadığım oyunlarla alakalı değil, tüm oyunlarda da aynı sorun olur mu hiç. Denediğim oyunlar witcher 3, fallout 4, valley gibi oyunlar. Hepsi de orijinal. Bunlarda sorun olmamalı. Başka bir sorun var ama bir türlü bulamadım. Yeni anakart çarşamba-perşembe günü elimde olur. Deneyip bu konuyu güncelleyeceğim. Umarım sorunu buluruz. Ya da teknobiyotik servisine yollayacağım bir de onlar baksınlar neymiş sıkıntı.
Bu arada youtube da test videolarında oyunda sol üst köşede işlemci sıcaklık vs değerler bulunuyor. Bunu eklemek hangi programla oluyor? Ben bir şekilde eklemiştim sanırım işlemci kullanımı oyunlarda %100 e çıkıyordu -eğer yanlış hatırlamıyorsam-. Şuan youtube dan birkaç teste baktığımda ryzen 1600 için işlemci kullanımı oyunlarda max %40 oluyor. Bu konuda bilgi verebilecek olan var mı? Yoksa ben olayı çok mu yanlış anladım.

Yani bir sebepten pc işlemciyi fazla kullanıyor olabilir mi? Bu da oyunun kapanmasına neden olabilir mi?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,088
arka fonda çalışan sistem uygulamaları sömürüyor. Yada Windows güncellemesi sömürüyor işlemciyi.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Oynadığım oyunlarla alakalı değil, tüm oyunlarda da aynı sorun olur mu hiç. Denediğim oyunlar witcher 3, fallout 4, valley gibi oyunlar. Hepsi de orijinal. Bunlarda sorun olmamalı. Başka bir sorun var ama bir türlü bulamadım. Yeni anakart çarşamba-perşembe günü elimde olur. Deneyip bu konuyu güncelleyeceğim. Umarım sorunu buluruz. Ya da teknobiyotik servisine yollayacağım bir de onlar baksınlar neymiş sıkıntı.
Bu arada youtube da test videolarında oyunda sol üst köşede işlemci sıcaklık vs değerler bulunuyor. Bunu eklemek hangi programla oluyor? Ben bir şekilde eklemiştim sanırım işlemci kullanımı oyunlarda %100 e çıkıyordu -eğer yanlış hatırlamıyorsam-. Şuan youtube dan birkaç teste baktığımda ryzen 1600 için işlemci kullanımı oyunlarda max %40 oluyor. Bu konuda bilgi verebilecek olan var mı? Yoksa ben olayı çok mu yanlış anladım.

Yani bir sebepten pc işlemciyi fazla kullanıyor olabilir mi? Bu da oyunun kapanmasına neden olabilir mi?
Olabilir.Aıda64 yazılımı ile parçalarınızın sıcaklığına bakabilirsiniz ve görev yöneticisi ile de kullanımına bakabilirsiniz.Eğer bir anormallik varsa parça büyük ihtimalle sıkıntılıdır.

LordCommander

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Olabilir.Aıda64 yazılımı ile parçalarınızın sıcaklığına bakabilirsiniz ve görev yöneticisi ile de kullanımına bakabilirsiniz.Eğer bir anormallik varsa parça büyük ihtimalle sıkıntılıdır.

bu ryzen 1600 ile oyun oynarken cpu kullanımı % kaç olmalıdır? Çarşamba günü ana kartın gelmesiyle tekrar kurup testleri yapacağım. Yalnız işlemci de bir sorun olsa bilgisayar doğru düzgün açılır mı? İnternette vs sorunsuz geziyorken oyuna girdiğimde sadece sorunla karşılaşıyorum. Oyunda iken görev yöneticisinden bakacağım tüm verilere buraya da atacağım, aynı hatalar olması durumunda kasayı Teknobiyotik'e yollayacağım.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,088
bu ryzen 1600 ile oyun oynarken cpu kullanımı % kaç olmalıdır? Çarşamba günü ana kartın gelmesiyle tekrar kurup testleri yapacağım. Yalnız işlemci de bir sorun olsa bilgisayar doğru düzgün açılır mı? İnternette vs sorunsuz geziyorken oyuna girdiğimde sadece sorunla karşılaşıyorum. Oyunda iken görev yöneticisinden bakacağım tüm verilere buraya da atacağım, aynı hatalar olması durumunda kasayı Teknobiyotik'e yollayacağım.

İşlemci kullanımı oyundan oyuna değişir.
Oyun esnasında Görev yöneticisine bakma. Msi afterburner indir kur. Oyun içinde Tüm sistem kullanımını ve sıcaklığını Bir köşede görürsün.

LordCommander

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Satın aldığım yeni anakart ab350 gaming 3 iken satıcı yanlışlıkla ab350M gaming 3 yolladı. Değişim için geri yolladım stokta kalmadığı söylendi. Ledsiz hali AB350 gaming versiyonu yollanacak. Bu yüzden hala test yapamadım iş uzadı.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,088
Satın aldığım yeni anakart ab350 gaming 3 iken satıcı yanlışlıkla ab350M gaming 3 yolladı. Değişim için geri yolladım stokta kalmadığı söylendi. Ledsiz hali AB350 gaming versiyonu yollanacak. Bu yüzden hala test yapamadım iş uzadı.
Eeeee o zaman neden satışa koyduklarını sor AB350 ni. Nereden aldın ki?

LordCommander

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hikaye çok uzun, ürünü değiştim şimdi neler yapmam lazım diye sormam gerekirken format atarken hdd yi biçimlendirirken "seçilen bölüm biçimlendirilemedi 0x8004242d" hatası almaktayım. Ayrıca 2 adet sürücü görünmekte Sürücü 0 Ayrılmamış Alan diye 500mb lık bir sürücü nerden çıktı anlamıyorum. Diğeri de Sürücü 0 Bölüm 1 906gb kullanılabilir alan mevcut.