Yeni topladığım kasada problemler çıkmaya başladı

Bu konuyu okuyanlar

ilkeraslantas

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Arkadaşlar yurt dışından parçaları temin ederek bilgisayar topladım bileşenler şunlar

i7 6850k
Msi x99a tomahawk anakart
Pny Gtx 1080 8gb oc modeli
AeroCool KCAS 650w 80plus gold psu
Cooler Master t4 işlemci soğutucu
TEam night hawk 2x8 3000 MHz ram
Kasa da Everest'in bir kasasını aldım.

Şimdi arkadaşlar PC'yi kurdum açtım her şey normal oyunları yükledim boşta 25 28 arası işlemci ısısı oyuna gireyorum 55 60 a cıkıyor bilgisayar kapanıyor bunu şuna yordum kasada egzoz fanı eksik şuan için o yüzden ısınıp kapanıyordur dedim kapağını açtım ve biostan fan hızını arttırdım sorun kalmadı ama sonra tekrar kendi kendine kapanmaya başladı ısıdan olsa 60 derecede kapanmaması lazım. Bunun yanında twitch tv ye bilgisayar hiç bir şekilde girmiyor . Kullandığım Windows performance editon dedim sorun belki Windows'tandır normal herkesin kullandığı sürümü indirdim Windows 10 pro bunu kurduğumda twitche başta bir kere girdi tekrar bir daha hiç girmedi yüklediğim driverlarla alakalı olduğunu düşündüm arasında lan Network diye bir driver vardı çünkü tekrar format attım açıldığımda ekran kartı driverını yükledim sadece bu seferde bilgisayar sürekli donuyor sürekli takılıyor kendi kendine kapanıyor ne yapmam lazım bir türlü anlayamadım arkadaşlar kullandığım monitör Asus vg248 1 ms 144 hz ve Asus vn247h 1ms 60hz biri dvi ile bağlı diğeri HDmi ile bağlı ne yapacağımı hiç bilmiyorum lütfen bir bilen daha önce basına böyle bir şey gelmiş olan varsa yardımcı olsun arkadaşlar .

ugrygl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
psu nun yeterli olduğuna emin misin ben aynı güçte psu yu i5 4460 ve 4 gb Sapphire R9 380 için kullanıyorum. senin işlemcin ve ekran kartın çok güçlü. psu yetersiz kaldığında genellikle ani kapanmalar olur. bence 750 w + pluslı bir psu denemelisin. Minimum 500 W or greater system power supply diyor sitesinde ama sen ona bir 100 watt ekle + işlemcin ve diğerlerinin darboğaz yapmadan çalışması için daha iyi bir psu al çalışır merak etme.

ilkeraslantas

Asistan
Reaksiyon puanı
28
psu nun yeterli olduğuna emin misin ben aynı güçte psu yu i5 4460 ve 4 gb Sapphire R9 380 için kullanıyorum. senin işlemcin ve ekran kartın çok güçlü. psu yetersiz kaldığında genellikle ani kapanmalar olur. bence 750 w + pluslı bir psu denemelisin. Minimum 500 W or greater system power supply diyor sitesinde ama sen ona bir 100 watt ekle + işlemcin ve diğerlerinin darboğaz yapmadan çalışması için daha iyi bir psu al çalışır merak etme.

Hocam daha iyi bir sistemi daha kötü güç kaynağı ile sorunsuz çalıştırdım daha önce bunun yetmedi gerekiyordu ben bizim şirketin bilgisayarlara bakan bölümüne götürdüm çocuk Windows defenderi vs devre dışı bıraktı Eve geldim açtım her şey normal gözüküyor . Bence bir gezintiye ihtiyacı varmış kasanın .